MAFC - PVSK döntőt rendeznek a Hepp Kupában
08
2023
2023. április 8.  |  15:40

A Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa elődöntői előtt került sor a Tüskecsarnokban a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa elődöntőire. Az NB I. B Piros csoportjának harmadik helyezettje, a MAFC az alapszakaszt a hatodik helyen záró Jászberényi KSE-vel csapott össze az első elődöntőben – a két gárda a rájátszásban első körében is összeméri tudását, hasonlóan a másik elődöntő csapataihoz. Tóth duplájával kezdődött a találkozó, Ivosev két kosárral válaszolt. Csapata első tíz pontjából nyolcat a klasszis 3x3-as játékos szerzett, de alig több mint négy perc játék után beütötte második hibáját – Rakic mester ennek ellenére fent hagyta a jól kezdő magasembert. Olasz horogdobásával 16-11-re lépett el a JKSE, de Polgárdy 2+1-es akciójával, majd Buzás triplájával zárkózott a MAFC – időt is kellett kérnie a jászberényi alakulatnak (17-18). Fizikális játék folyt a pályán, Ivosev mellett Mester, Bordács és Komma is két személyi hibát ütött már be. Polgárdy hármasával átvette az vezetést a fővárosi gárda, Kovács azonban válaszolt erre, 23-22-es berényi vezetéssel zárult az első játékrész.

Meleg hárompontosa nyitotta a második felvonást, amelyet 8-2-es futással kezdett a jászsági alakulat, időkérésre késztetve Lakits mestert (24-31). Ezt a különbséget azonban másodpercek alatt eltüntette a fővárosi gárda, Tóth, majd Polgárdy hármasával – így ezúttal Miljan Rakic hívta magához csapatát (32-31). Felváltva estek a kosarak, a szabálytalanságok helyét eredményes támadójáték vette át ebben az etapban. Polgárdy harmadik triplájával, majd Pintér közelijével a MAFC épített ki minimális előnyt, Ivosev válaszolt (39-38). Lendületben maradt azonban az újbudai gárda, Tóth saroktriplájával 45-38-ra léptek el, három perc volt még a nagyszünetig. Bordács, majd Ivosev is beütötte harmadik hibáját, utóbbi ráadásul dobás közben ütött oda Bibernek, aki értékesítette is a bónusz büntetőt (48-38). 51-41-ről egy 6-0-s rohammal zárta a félidőt a Jászberény, de a remeklő Tóth – Polgárdy duó által húzott MAFC így is előnnyel mehetett nagyszünetre (51-47).

Pintér hármasával vette kezdetét a második félidő, mindkét oldalon eredményes támadásokkal indítottak a csapatok – Ivosev zsákolt labdaszerzést követően, majd Buzás és Rosic is betalált kintről, utóbbi kétszer is (57-57). Kifejezetten jó iramú, látványos mérkőzés bontakozott ki, Meleg triplájával visszavette a vezetést a JKSE (59-60). Mindkét csapat remekül célzott távolról, a MAFC 21 kísérletből, a Jászberény 20-ból talált be 9-szer. Ivosev és Biber közelről is beköszönt azért, továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok (65-65).  A negyed utolsó perceiben mindkét együttes megtorpant támadásban, több hibát követően Biber duplájával minimális MAFC-előnnyel fordultak a záró felvonásra a felek (67-65).

Komma és Kucsora dupláit követően Kovács Vilmos talált be kintről, újfent előnyhöz juttatva a Jászberényt (69-70). Továbbra is jó színvonalú volt a meccs és a játékvezetés is - Ivosev közelijével 78-75-re vezetett a JKSE, majd Kucsora toldotta ezt meg egy ziccerrel, Lakits András kért időt (75-80). Kitartott a felek jó dobóformája, Kucsora hármasára Polgárdy két trojkával válaszolt, kiegyenlítve az állást (83-83). Berényi időkérést követően Csík is betalált kintről, a MAFC 11/27-tel, a JKSE 12/27-tel célzott távolról. Misek 2+1-es játékkal egyenlített, másfél perc volt már csak hátra a rendes játékidőből. Meleg két büntetőt hibázott, Tóth pedig remek egyéni megoldással juttatta előnyhöz csapatát. Kucsora hibázott közelről, Bordács viszont nem tette meg ezt a szívességet a túloldalon, két pontra váltva Tóth passzát (90-86). Az utolsó fél percben már nem talált be a Jászberény, így a végjátékban élesebb, 8-0-s futással záró MAFC egy remek meccset megnyerve elsőként jutott be a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa fináléjába.

MAFC – Jászberényi KSE 91-86 (23-22, 29-24, 16-18, 24-21)

MAFC: Pintér 5/3, Buzás 7/6, Tóth 18/6, Bordács 15/3, Komma 8. Csere: Polgárdy 22/15, Misek 9, Biber 7. Edző: Lakits András

JKSE: Csík 13/6, Kucsora 16/6, Mester 3/3, Ivosev 18, Olasz 2. Csere: Meleg 17/9, Rosic 11/6, Homoki -, Kovács 6/6. Edző: Miljan Rakic

A Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa második elődöntőjét az NB I. B Piros csoportja alapszakaszának második helyezettje, a Pécsi VSK-VEOLIA vívta a hetedik helyezett BKG Príma Akadémia együttesével. Harler büntetőivel kezdődött a találkozó, három perc játékot követően Takács triplájával 10-5-re vezetett a PVSK. Lilaj közelijével 12-11-re zárkózott a BKG, de Takács hármasával őrizte szűk vezetését a mecsekaljai gárda. Harler zsákolt gyorsindítást követően, Nagy Botond azonban második hármasát szórva egyenlített (17-17). Egyik csapat sem tudta igazán akaratát a másik félre erőltetni, 22-22-vel zárult az első felvonás.

A folytatásban 29-23-ra ellépett a Pécs, ám Galambos két duplájával nem hagyta magát leszakítani a BKG. Horti kosarával a negyed felénél 34-27-et mutatott az eredményjelző, ám egy 7-0-s rohammal visszajöttek a meccsbe a Nagy-tanítványok. Bíró hintett hármast, Nagy Botond pedig büntetőkből megszerezte 17-ik és 18-ik pontját. Takács talált be távolról, majd a félidő utolsó támadását követően Nagy Benedek is szórt egy kintit, így 45-41-es pécsi vezetéssel mehettek nagyszünetre a csapatok.

Nagy Botond és Halász hármasaival indult a második félidő, 50-44-nél a BKG kért időt. Harler és Plézer is kintről voltak eredményesek, ám a PVSK több eredményes támadást vezetett, Horti közelijével 12 pontra nőtt az előnyük (59-47). Harler trojkája tovább tetézte a Kosok bajait, Bíró pedig 2+1-es akciót fejezett be (65-47). Húsz pont fölé kúszott a különbség, Nagy Simon ziccere szakította meg a hosszú kék-sárga kosárcsendet (70-49). Az 50%-kal (13/26) triplázó PVSK remek negyedet futott, átvéve a mérkőzés irányítását (77-54).

A záró játékrészt jól kezdte Plézer, két és fél perc alatt öt pontot szerzett. A PVSK azonban nem maradt adós a válasszal, magabiztosan őrizte előnyét az alapszakasz másodikja (83-62). Plézer egy triplát is beszórt, húsz alá faragva a differenciát, de a mecsekaljaiak továbbra is szép támadásokat vezettek, öt perccel a vége előtt is stabilan őrizve vezetésüket. Az utolsó percekben már nem történt meglepetés, remek harmadik negyedével magabiztos győzelmet aratott a PVSK, mind a tizenkét nevezett játékos betalált pécsi oldalon - így ők csapnak össze a MAFC-cal a holnapi fináléban, míg a BKG a JKSE ellen küzdhet meg a bronzéremért.

Pécsi VSK-VEOLIA - BKG Príma Akadémia 99-81 (22-22, 23-19, 32-13, 22-27)

PVSK: Takács 9/9, Harler 17/9, Bíró O. 17/6, Molnár 13/6, Horti 6. Csere: Németh 3/3, Tóth 2, Antóni 7/3, Radó 7, Bíró L. 4, Halász 10/6, Kalmár 4. Edző: Szrecsko Szekulovics

BKG: Nagy Botond 33/21, Nagy Benedek 6/6, Galambos 7, Plézer 18/9, Lilaj 6. Csere: Petrovics -, Halász -, Szeleczki -, Spiriev -, Nagy S. 11/3. Edző: Dr. Nagy Ágoston