Az NKA Universitas PEAC II. a női Hepp Kupa győztese
12
2023
2023. február 12.  |  18:20

A Hepp Kupa 2023-as döntőjében fordulatos küzdelemben az NKA Universitas PEAC II. 85-74-re legyőzte az MTK-TFSE alakulatát.

Olawuyi Adenike büntetőivel a pécsiek szereztek vezetést, de ezt követően az MTK-TFSE fordított Király Andrea triplájával és Vígh Bernadett duplájával. A fővárosi gárda 7-2-re elszakadt. A PEAC 7-7-nél még egyenlített, de Dúl Terka hárompontosával innen újra az MTK-TFSE szerzett vezetést. Amikor Király Andrea hármasa is célt ért, 15-7-re vezetett. Rátkai Eszter és Burján Laura kosárváltása után még 17-9 állt eredményjelzőn. Ezt követően viszont a pécsiek ragadták magukhoz az irányítást és egy 13-1-es sorozattal zárták le az első negyedet. Rátkai Eszter már 13 pontnál járt ekkor. A pécsiek hét sikeres mezőnykosarából öt a nevéhez fűződött. A 22-18-ról induló második szakasz elején Laczkó Sára és Rátkai Eszter megduplázta a pécsi előnyt. Burján Laura révén még szépített az MTK-TFSE, de erre egy újabb 12-0-s széria érkezett válaszul, 38-20-ra módosítva az állást.

Pécsi oldalon Rátkai Eszter mellé Olawuyi Adenike és Laczkó Sára lépett fel vezérré támadásban. Védekezésben pedig egészen extrát hoztak a pécsiek, mindössze hat pontot engedélyeztek riválisuknak. Amíg a PEAC 15-ból 7-et dobott mezőnyből a második negyedben, addig az MTK-TSE 16-ból 3-at. A pécsiek 15-8-ra vezettek a lepattanókban. Gyorsan nőtt a differencia a felek között. Az első félidőt Laczkó Sára triplája zárta, amivel 43-24-re szakadtak el a pécsiek, akik a játék minden elemében riválisuk fölé nőttek. A harmadik negyed elején Király Andrea triplájával és egy gyors labdaszerzéssel, illetve abból elért ziccerrel öt pontot faragott a hátrányán az MTK-TFSE. Ez még nem a fővárosi klub nagy felzárkózása volt. Arra várni kellett. 43-29 után ugyanis 16-2-es futással 59-31-re elszakadt a PEAC. Laczkó Sára 8, Rátkai Eszter 7 ponttal zárt a harmadik szakaszban.

Az MTK-TFSE a harmadik etap hajrájában kezdte meg a felzárkózást. 63-40 után 15-2-es futással 65-55-re szépítettek. Király Andrea lépett fel vezérré. A harmadik 10 percben egymaga 11 pontot ért el. A záró szakaszban is folytatódott az MTK-TFSE felzárkózása. Sőt, erre még egy lapáttal rátett Hegedűs Péter együttese. A végül hat triplát értékesítő Király Andrea, illetve Turi Eszter vezetésével 69-67-re szépített az MTK-TFSE. Az egészen extra meccset teljesítő Rátkai Eszter törte meg a pécsiek kosárcsendjét. Rátkai Eszter végül 38 ponttal kiemelkedett a mezőnyből. A folytatásban Halmágyi Kitti is betalált a pécsieknél, de az MTK-TFSE sem adta fel. Burján Laura és Dúl Terka még többször visszahozta a társait. Sorsdöntő pillanatokban azonban Rátkai Eszter és Halmágyi Kitti kettőse nem hibázott. Mindkét csapat mindent kiadott magából. Hatalmas erőket mozgósítottak a játékosok. Végül 85-74-es sikert aratott az NKA Universitas PEAC.

MTK-TFSE - NKA Universitas PEAC II. 74-85 (18-22, 6-21, 31-22, 19-20)

Hepp Kupa, döntő
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
Gruber Nikolett Lilla, Tóth Kitti, Novák Bence (Schäffer Béla Róbert)

MTK-TFSE: Herman 8, Vígh 2, Dúl 14/6, Király 23/18, Burján 12. Csere: Dr. Gróf, Kenyeres 10/3, Dömötör, Turi 5,

NKA Universitas PEAC II.: Laczkó 21/9, Rátkai 38/9, Kötő 2, Olawuyi 15, Varga. Csere: Kohn 2, Halmágyi Ka., Nagy 3, Halmágyi Ki.

A 2023-as Hepp Kupa négyes döntő bronzmérkőzésén a BEAC Újbuda 73-67-re legyőzte a Csata DSE-t.

Toman Dóra triplája és Angyal Barbara duplája vezette fel a találkozót. Kifejezetten pontgazdag első negyed kerekedett. Felváltva estek a kosarak, ekkor messze felülmúlták a szombati dobóformájukat a csapatok. Hat perc után 16-14-re vezetett a BEAC. Időkérés után rendezték a soraikat védekezésben a felek. Két perc telt el pont nélkül. Végül a Csatától Kastl Dóra és Vladár Róza, a BEAC-tól Juhász Angéla talált be, így alakult ki az első negyed 19-18-as eredménye. A második negyed Willis-Hutlassa Fanni és Zsámár Lili kosárváltásával indult. A folytatásban Toman Dóra és Willis-Hutlassa Fanni tripláival növelte előnyét a Csata. 29-27-nél akadt egy olyan pillanat, amikor úgy nézett ki, hogy Mányoki Fanni csapata magához ragadhatja az irányítást. Ezzel nem tudott élni.

A BEAC vett új lendületet Angyal Barbara és Séllei Lili révén, így 32-31-nél újra a házigazda vezetett. A Csatát eközben Willis-Hutlassa Fanni kipontozódása hátráltatta. A félidő hajrájában előbb Vladár Róza és Gábor Lili révén a Csata került előnybe, de Orosz Zsófi és Juhász Angéla villanásaival egyenlített a BEAC. 36-36-ról érkezett el a nagyszünet. A BEAC 35-ből 9-et, a Csata 26-ból 12-t dobott be mezőnyből. A Csatánál a 11 pontos Toman Dóra volt a legeredményesebb. A BEAC-nál a 14 pontos Juhász Angéla. A harmadik negyed legelején továbbra is Juhász Angéla és Orosz Zsófia volt a főszereplő, a vezetésükkel a BEAC 2-4 pontos lépéselőnybe került és ezt igyekezett is tartani. Vladár Róza és Kastl Dóra révén a Csata nem engedte leszakítani magát, igaz fordítani sem tudott.

A harmadik negyed hajrájában Angyal Barbara duplájával és Zsámár Lili triplájával pörgette fel a játékot a BEAC. Amikor Zsámár Lili triplája célt ért, 53-47-re ellépett a házigazda. Jánosi Virág gondoskodott arról, hogy mindössze négy pont válassza el a feleket a záró szakaszra fordulva. Sokáig ennél a 4-6 pontnál állt be a meccs. A Csatának 59-58-nál akadt egy felzárkózása. Ekkor a 18 pont, 12 lepattanós dupla-duplát szállító Vladár Róza hozta fel csapatát. A vezetést azonban ekkor sem tudta átvenni a Csata. Sőt, Zsámár Lili, Juhász Angéla és Angyal Barbara révén újra a BEAC váltott. A legnagyobb különbség 68-60-nál alakult ki. A hazai közönség vastapsa közepette akár azt is gondolhattuk, hogy eldőlt a találkozó. A Csata azonban nagy tartásról tett tanúbizonyságot és Gábor Lili öt pontjával 68-65-re szépített. Juhász Angéla törte meg a BEAC kosárcsendjét és 70-65 után az utolsó percben már nem volt visszaút a Csatának. A BEAC 73-67-es sikert aratott.

Csata DSE - BEAC Újbuda 67-73 (19-18, 17-18, 13-17, 18-20)