Légiós körkép: Filipovity vezetésével nyert a Chemnitz Portóban
05
2023
2023. február 5.  |  21:51
A Real Madrid két meccset játszott a héten az Euroligában, és mindkettőt megnyerte - előbb a Panathinaikosz ellen győzött (83-68), majd az AS Monaco otthonában diadalmaskodott (91-95), így 16-7-tel a második a tabellán. Hanga Ádám a Pana ellen nem lépett pályára, a nagyhercegségben viszont 12 perc alatt 7 pontot, közte két triplát szerzett. A Real az ACB Ligában a Lenovo Tenerifét fogadta ma este, és 88-77-re megnyerte a rangadót, így 16-3-mal továbbra is vezeti a tabellát. Hanga ezen a találkozót 4-4 ponttal és lepattanóval, valamint 1 gólpasszal zárt.

A Betis 84-71-es győzelmet aratott a UCAM Murcia ellen a spanyol élvonalban, így most 4-15-tel áll a 16. helyen. Maronka Zsombor nem egész 12 perc alatt 5 pontig, 2 lepattanóig, illetve 1-1 szerzett labdáig és blokkig jutott (8 VAL).

A Niners Chemnitz hét közben a legjobb 16 között eddig veretlen FC Porto otthonában nyert (74-86), így most már az is biztos, hogy a német gárda az I csoport harmadik helyén végez majd, miután öt fordulót követően 2-3-as mutatóval rendelkezik. Filipovity Márkó 15 ponttal és 5 lepattanóval (16 VAL) a mezőny legjobbja volt. A Niners a bajnokságban három negyedet megnyert a Würzburg Baskets otthonában, a második felvonást viszont 29-17-re, a meccset pedig 77-74-re bukta - 9-7-tel továbbra is hatodik. Filipovity ezen a meccsen 9 pontot és 2 gólpasszt ért el.

A 7Bet-Lietkabelis rendkívül fontos mérkőzést nyert meg a EuroCupban a U-BT Cluj-Napoca otthonában (75-77) - a litván gárda továbbra is nyolcadik az A csoportban (6-7), de két meccs előnye van most legyőzött, a rájátszást már nem érő 9. helyen álló kolozsvári ellenfelével szemben. Golomán György Gediminas Orelik érkezése óta kevesebb játéklehetőséget kap, most 13 és fél perc alatt 3 pontig és 4 lepattanóig jutott. A panevezysi együttes a bajnokságban a Siauliait fogadta ma este, és gyenge védekezésének köszönhetően kikapott (94-103), így bár továbbra is hatodik, már csak 10-8 a mutatója. Golomán 3 pontot szerzett.

A Rytas kiváló első félidejével 95-88-ra verte a török Bahcesehir Kolejit a Bajnokok Ligájában, így 1-1-gyel a harmadik a J csoportban. Váradi Benedek 10 pontot, 3-3 lepattanót és gólpasszt, illetve 1 szerzett labdát jegyzett. A vilniusi együttes a litván élvonalban szoros első félidő után nyert a CBet vendégeként (62-75), így 13-4-gyel őrzi második pozícióját. Váradi 6 ponttal, 5 lepattanóval és 1 gólpasszal segítette övéit.

Franciaországban a Gravelines-Dunkerque kiütéses sikert aratott a Nanterre ellen (93-56), ezzel feljebb lépett a 11. helyre a táblázaton (9-11). Benke Szilárd 20 percnyi játéklehetőség alatt 8 ponttal, 3 gólpasszal és 2 szerzett labdával (11 VAL) zárt.

A japán élvonalban a Niigata Albirex a Link Tochigi Brex Utsunomiya gárdáját fogadta a hétvégén, és mindkét alkalommal nagyon sima vereséget szenvedett (64-104, 54-86), így 5-31-gyel maradt az utolsó a Central csoportban. Rosco Allen még nem térhetett vissza ujjtöréséből.

Az UnaHotels Reggio Emilia a rájátszásbeli pályaelőnyért hajtó Carpegna Prosciutto Pesaro vendége volt ma este a Serie A-ban, és három negyedig szoros találkozón végül 85-74-re kikapott, így 5-13-mal továbbra is utolsó. Mikael Hopkins neve mellé 8 pont, 6 lepattanó és 1 gólpassz került.