Légiós körkép: Váradi parádés teljesítménnyel vezette győzelemre a Rytast
30
2023
2023. január 30.  |  10:22
A Real Madrid nagy rangadót játszott a héten az Euroligában, 91-86-ra verte a Barcelonát, és 14-7-tel második a tabellán. Hanga Ádám 6 perc alatt 1-1 gólpasszt és blokkot ért el. A spanyol élvonalban a BAXI Manresa egyáltalán nem okozott gondot a királyi gárdának (69-94), amely így továbbra is a tabella élén áll (15-3). Hanga ezen a meccsen 21 percet töltött a parketten, 9 pont, 4 lepattanó, 2-2 gólpassz és szerzett labda, összesen 13 VAL került a neve mellé.

Maronka Zsombort kölcsönadta a Joventut Badalona a Betisnek, így a továbbiakban ennek a spanyol csapatnak az eredményeit követjük. A zöld-fehérek a hétvégén 89-82-re kikapta a Casademont Zaragoza otthonában, így 3-15-tel a 16. helyen állnak a 18 csapatos mezőnyben. Maronka 9 percnyi játék alatt 2 lepattanót ért el.

A Niners Chemnitz elszállt a FIBA Europe Cupban, miután idegenben is kikapott a franchia Cholet Baskettől (77-75), ezzel 1-3-mal áll a 4-0-s Porto és a 3-1-es Cholet mögött, és így egészen biztosan nem lehet már a csoport legjobb két csapata között. Filipovity Márkó 3 pontig és 5 lepattanóig jutott. A Niners a német bajnokságban is kikapott, a Basketball Löwen Braunschweig múlta felül (78-71), így 9-6-tal most a hatodik a tabellán. Filipovity ezen a mérkőzésen nem lépett pályára.

A 7Bet-Lietkabelis a hét közben 92-88-ra verte a EuroCupban az élcsapatnak számító JL Bourg en Bresse-t, így 5-7-tel most a nyolcadik pozícióban található. Golomán György 8 ponttal, 3 lepattanóval, 1 gólpasszal és 2 blokkal járult hozzá a sikerhez. A litván élvonalban hazai pályán kapott ki a panevezysi gárda a Labas Gastól (74-86), így most 10-7-tel a hatodik. Golomán ezen a meccsen 6 pontot, 2 lepattanót és 1 gólpasszt ért el.

A Rytas két gyenge középső negyedével kikapott a BAXI Manresa otthonában a Bajnokok Ligájában (82-69), így 0-1-gyel áll egy meccs után a legjobb 16 között. Váradi Benedek 2 pontot és 1 lepattanót jegyzett. A vilniusi együttes viszont a bajnokságban sikeres volt a Neptunas vendégeként (70-82), Váradi pedig hatalmasat játszott: 22 ponttal, 2 lepattanóval, 4 gólpasszal és 3 szerzett labdával, 24 VAL-lal a győztes csapat legjobbja volt.

A Gravelines-Dunkerque 78-61-es vereséget szenvedett a Limoges ellen a francia első osztályban, így 8-11-gyel a 12. helyen áll a tabellán. Benke Szilárd 11 percet töltött ezúttal a parketten.

Japánban a Niigata Albirex a Tokyo Alvark vendége volt a hétvégén két mérkőzés erejéig, és mindkét alkalommal kikapott (79-90, 63-67). Mint azt a múlt héten írtuk, Rosco Allennek még nagyjából egy hónapja lehet a felépüléséből ujjsérülése után.

Az UnaHotels Reggio Emilia ezúttal kikapott az olasz élvonalban, a Happy Casa Brindisi otthonában (81-74), így maradt az utolsó helyen (5-12). Mikael Hopkins 14 ponttal, 8 lepattanóval és 1 blokkal csapata legjobbja volt (18 VAL).