Férfi NB I B: Először győzött a Veszprém, csúcsrangadót nyert a Budafok
29
2023
2023. január 29.  |  21:53
Bővelkedett izgalmakban és érdekességekben a hétvégi forduló a férfi második vonalban. A piros csoportban a Vasas "elkapta" a PVSK gárdáját, és a MAFC is rangadót nyert a DEAC U23-as csapatát 55 ponton tartva. Salgótarjánban tudott nyerni a TF-BP, gyenge kezdés után fordított és győzte le a Megyeri Tigrisek együttesét az Óbuda. Először örülhettek győzelemnek a veszprémiek, akik a Nagykőröst múlták fölül, az éllovas NKA pedig látványos mérkőzésen verte a BKG-t. A zöld csoportban a Hódmezővásárhely óriási hajrával fordított és győzte le a SMAFC-ot. A Bonyhád talán még a vásárhelyieknél is nagyobbat hajrázott a Pénzügyőr otthonában, de ez sem volt elég a fordításhoz. Ellentétes félidők mérkőzésén győzte le a Győr a Dunaharasztit, a csoport csúcsrangadját pedig a végjátékban higgadtabb, pontosabb Budafok nyerte a MEAFC ellen.

CKE - Jászberényi KSE 71-80

A nyitó etapban a hazai együttes akarata érvényesült, de a második szakaszban valósággal átrohant vendéglátóján T. Ivosev (21/6 p., 11 lep., 5 gp., 2 bl.), Meleg K. (17/6 p., 9 lep.), Kucsora Cs. (14/9 p.) és Homoki D. (12 p., 5 lep., 3 gp.) vezérletével a Jászberény, amely a negyedet 34-11-re nyerve 17 pontos vezetéssel fordulhatott. A harmadik negyedben állandósult a 15 pont körüli vendég vezetés, majd a záró szakaszt 7-2-vel kezdve a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát a nagyrészt Velkey J. (15/3 p., 7 lep., 5 gp.), Csaba Gy. (13 p., 7 lep.) és S. Karavdic (11 p., 5 lep.) kosaraira alapozó Cegléd. Végül 10-en belülre is került a hazai együttes, de nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót.

Óbudai Kaszások - Phoenix-MT Fót 84-77

"Élesebben", pontosabban, 12-5-tel kezdtek a vendégek, akik ezt követően a harmadik negyed derekáig tartották 5 és 10 pont körüli előnyüket. A szakasz közepén egy 9-0-lal fordított a nagyrészt Tichov D. (15/6 p. - 16 mk.), Armaghani Á. (13/3 p., 7 lep.), Boros M. (13/3 p. - 14 mk. -, 6 lep., 4 ea., 9 gp.) és Ormai B. (10 p., 3 lep.) eredményességére építő Óbuda, és minimális előnnyel várhatta a záró etapot. Ez végig üldözőverseny jelleget öltött: a hazaiak többször is elléptek 5-8 ponttal, de a Katona B. (16/6 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp.)-Varga D. (15/3 p., 4 lep., 3 szl.)-Csapai P. (14/3 p., 7 lep.)-J. Kinney (13 p., 7 lep., 6 ea., 4 gp.) kvartett vezette Phoenix rendre felzárkózott, másfél perccel a vége előtt még 3 pontra, de a kritikus pillanatokban rendre újítani képes Kaszások végül 7 ponttal győzött.

Salgótarjáni KSE - TF-BP 79-91

A szünetig megszerzett 24 pontos vezetésének, valamint nagyrészt Dancsecs A. (28/15 p., 3 szl., 5 ea.), Kelenföldi D. (20/3 p., 8 lep., 3 szl., 5 ea.), Oroszi B. (14/12 p., 6 lep., 3 szl., 5 gp.) és Csikós B. (12/6 p.) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a TF-BP a szünet után elsősorban Dragasevic v. (29/15 p., 4-4 lep., szl. és gp.), Hargitai K. (12/9 p., 8 lep.), Molnár M. (12 p., 3 gp.) és D. Herendic (11 p., 10 lep., 3 szl, 4 ea., 6 gp.) révén feljavuló, ám a találkozót szorossá tenni nem tudó Salgótarján otthonában.

Veszprémi KK - Nagykőrösi Sólymok KE 96-80

A 31-18-ra megnyert harmadik negyedre, valamint Madár A. (21/18 p., 4 ea.), Vértes Zs. (20/12 p., 14 lep., 3 ea.), Kis R. (17/6 p., 11 lep., 3-3 szl. és gp., 4 ea.), N. Ratiani (17/3 p., 12 lep.) és Szabó P. (13/3 p., 4 lep., 8 gp.) eredményességére építve szerezte meg első győzelmét a Veszprém. A Nagykőröst leginkább Lakosa Á. (20/18 p., 6 lep., 3 szl., 4 gp.), Kovúcs G. (14 p. - 18 mk. -, 11 lep., 3 szl.) és Fehér P. (13/9 p., 3 lep., 5 gp.) próbálta versenyben tartani.

Vasas Akadémia - PVSK-Veolia 73-71

A fordulatos, végsőkig kiélezett rangadón szünetben 3 ponttal még a C. Harler (34/21 p., 3 lep., 5 ea.)-Horti B. (13 p., 8 lep.) kettős vezette esélyesebbnek tűnő vendég pécsi együttes állt jobban. Térfélcsere után a Vasas a remek harmadik negyedével nemcsak fordított, hanem az egyedüliként 10 pont fölé jutó, a mezőnyből remek dobóformát kifogó Andrássy G. (24/6 p. - 7/8 du., 2/2 tr.) vezérletével 6 pontos előnyt szerzett. Az izgalmas záró szakaszban több ízben is felzárkózott a PVSK, de a Vasas - amelyből három játékos is 9-9 pontig jutott - rendre újítani tudott. Bő 1 perccel a befejezés előtt egalizált a PVSK, s döntetlenről indult az utolsó perc, amelyben a hazaiaktól Moravcsik 4 büntetőjéből kettőt beemelt, miközben a pécsiek nem tudtak pontot szerezni, így hazai siker született. A Vasas az ezen a szinten nem túl jó (18/30, 60%) büntetőzésével kicsit megnehezítette a saját dolgát.

MAFC - DEAC U23 72-57

A harmadik helyen álló MAFC és az ötödik helyezett, fiatal debreceni gárda rangadóját a páratlan negyedekben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb, valamint leginkább Tóth P. (20 p., 6 lep., 3-3 szl. és ea.), Pintér D. (14/9 p.) és Bordács S. (11 p., 13 lep.) eredményes játékának, no meg a jó védekezésének köszönhetően nyerte meg as MAFC. A DEAC U23-as együttesében ezúttal nem volt igazi vezéregyéniség, Neuwirth B. (13/6 p., 4 lep.), Kovács Á. (12/3 p. - 15 mk. -, 6 lep.) és Pollák B. (10 p., 4 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

NKA Pécs - BKG Príma Akadémia 102-90

A második negyed közepéig tartotta a lépést a BKG a listavezető NKA együttesével, a félidőt azonban egy 16-4-es bő 4 perccel lezárva szünetre 15 pontos előnyt szerzett a N. Djordjevics (23/3 p., 5 lep.), Meleg G. (19 p., 7 lep.), Kerpel-Fronius G. (13/6 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.), Benke K. 12/6 p., 3 lep., 5 gp.) és Scherer B. (11/3 p. - 3/3 du., 1/1 tr., 2/2 bü.) kosaraira alapozó pécsi gárda. A harmadik negyed óriási fordulatot hozott: nem sokkal a szakasz közepe után egy 25-12-es bő 6 percet "repesztve" F. Lilaj (24 p., 9 lep.), Nagy Bo. (18/12 p., 5 ea., 8 gp.), Plézer G. (16/9 p.), Nagy Be. (15/6 p., 3 lep., 4-4 szl. ea. és gp.), valamint Galambos Á. (10 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.) jóvoltából 2 pontra feljött a BKG. A negyed hajrájában újított az éllovas, és egy 8-2-vel 8-ra növelte előnyét a záró etap előtt. Ennek elején lendületben maradt, s a szakaszt 8-3-mal indítva 13 ponttal "ment" az NKA. A BKG együttese nem adta olcsón a bőrét, a hajrában egy 10-3-mal 6 pontra csökkentette hátrányát, de a mérkőzés végén egy 6-0-lal megduplázta előnyét, és megnyerte a színvonalas mérkőzést az NKA.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 65-62

Az első negyed hajrájában és a második etap első felében bemutatott 18-3-as rohamukkal 15 ponttal elléptek a Csátaljay P. (22 p., 7 lep., 3 ea.) és Schöll R. (20 p., 10 lep., 5 ea.) ponterősségében bízó soproniak. Erre egy gyors 7-0-lal reagálva 10-en belülre kerültek a hazaiak, s 8 pontos SMAFC-vezetéssel fordultak a felek. A harmadik negyedben állandósult a 10 pont körüli soproni vezetés, majd a negyedik negyed első felét 14-2-re nyerve nemcsak ledolgozta hátrányát a Varga Z. (17/9 p., 5 lep., 9 gp.)-Kelemen B. (13/6 p. - 14 mk. -, 7 lep., 3 szl.)-Bálint E. (10 p. - 12 mk. -, 5 lep.) trió vezette Hódmezővásárhely, hanem meg is fordította a találkozót, és izgalmas végjátékban meg is nyerte.

Dávid Kornél KA - KTE-Duna Aszfalt U23 64-75

A végig kiegyenlített, szoros első félidő küzdelmes nyitó és kosarakban gazdag második negyedet hozott. Félidőben 4 ponttal vezettek a leginkább Bata O. (19/6 p., 6 lep., 5 ea., 3 gp.), Somogyfoki Sz. (14/3 p., 7 lep.) és Büki B. (13/9 p., 5 lep.) eredményességére építő hazaiak. A második félidőt 11-0-lal kezdve gyorsan 7 pontos előnnyé alakították a szünetbeli 4 pontos hátrányukat a kecskeméti fiatalok, akik ettől kezdve kézben tartották a játék irányítását és Gera F. (17/9 p.), Botka B. (15/12 p., 7 lep., 6 gp.), Tóth Balázs (14/3 p., 4-4 lep. és szl.), valamint Fazekas M. (13/3 p., 7 lep.) vezérletével 11 ponttal nyertek.

Agrofeed UNI Győr - Dunaharaszti MTK

A vendégek kezdtek jobban, de az első negyed végén egy 9-2-vel fordított, majd a második etapot 17-4-es 4 perccel kezdve 15 pontos előnyre tett szert a Kámán B. (23/3 p. - 12/12 büntető -, 4 lep., 7 gp.), Sonyák B. (18/9 p., 6 lep.) és Hágen T. (11/3 p., 3-3 lep. és szl.) kosaraira alapozó győri gárda, amely megnyugtató, 18 pontos előnnyel zárta a félidőt. A harmadik negyed közepéig tartotta magabiztos előnyét a Győr, ám a szakasz második felében egy 13-4-es rohammal 10 ponton belülre került a Dunaharaszti. A záró szakaszban tovább folytatta az "előrenyomulást" a DMTK, amely úgy másfél perccel a befejezés előtt elsősorban Boinitzer D. (38/12 p. - 10/12 du., 4/5 tr. -, 14 lep.), Burai R. (17 p., 3-3 lep. és szl., 4 gp.) és Mészáros B. (10/3 p. - 12 mk. -, 4 gp.) révén egyetlen pontra feljött. Ezt követően azonban a vendégek már nem tudtak pontot szerezni, így végül 5 ponttal a Győr nyerte az ellentétes félidők mérkőzését.

Budafok - MEAFC-Miskolc 79-71

Igazi, rangadóhoz méltó óriási fordulatokban gazdag játékot hozott a csúcsrangadó, amelynek első perceiben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a negyed második felében a MEAFC egy 15-3-as rohammal jelentős előnyt szerzett. Ezt egy duplával még "megfejelte" a második szakasz elején, ám a 14. és a 17. perc között egy hamisítatlan "teniszes" 15-0-s "száguldással" fordított, s szünetben 2 ponttal vezetett az éllovas Budafok. A K. Swanson (28/6 p., 14 lep., 6 ea.), Tursics K. (17/9 p., 3 lep., 4 ea., 7 gp.) és Piukovics B. (16/12 p.) ponterős játékára, valamint a nem kevesebb mint 8 blokkot kiosztó Szántó L. vezette "légelhárításban" bízó hazaiak, ha úgy tetszik, térfélcsere után is lendületben maradtak, s egy 8-0-lal kezdve a második félidőt 10-zel elléptek.

A szakasz közepére azonban a nagyrészt Lippai Sz. (17 p., 4 lep.), Cseh Gy. (14 p.), Szögi Á. (13/6 p., 4-4 lep. és gp., 3 ea.) és Kozák B. (10/3 p., - 11 mk. -, 6 lep.) találataira, valamint a gyengén dobó, ám 8 gólpasszt "kézbesítő Kozák M. (5 p. - 11 mk. -, 4 lep., 8 gp.) hatékony játékszervezésére támaszkodó miskolci gárda egy 12-2-vel ledolgozta hátrányát, s 1 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. A negyedik negyed közepén még 3 pontos miskolci vezetést mutatott az eredményjelző, ám a végjátékot a hazaiak bírták jobban, akik az utolsó 5 percet 15-4-gyel lehozva megnyerték a csoport csúcsrangadóját, és megerősítették vezető pozícióját.

Pénzügyőr SE - Atomerőmű KSE Bonyhád 96-94

Bár 7-1-gyel kezdett a vendég Bonyhád, amely a nyitó etap közepén 16-8-ra vezetett, a negyed második felében egy 17-2-t "repesztett" a Pénzügyőr gárdája, amely szünetig kézben tartotta az irányítást, és 14 pontos előnnyel fordult. A második félidő elején tartotta 15 pont körüli előnyét a hazai gárda, ám a harmadik szakasz közepén egy 7-0-lal 10 ponton belülre került a Kékesi K. (17/12 p., 3 gp.), Baki S. (17 p., 6 lep., 5 szl.), Pupp B. (17 p., 4 lep., 9 ea., 8 gp.), Tömösváry M. (11 p., 5 lep.) és Géringer G. (10 p.) pontjaiban bízó Bonyhád. A záró szakasz közepéig állandósult a 10 pont körüli különbség. Két perccel a befejezés előtt 95-82-nél biztos győztesnek tűnt a Kerkai Á. (37/15 p., 7-7 lep. és ea., 3-3 gp. és szl.)-Széphelyi T. (10/3 p., 3 ea.)-Baranyi P. (10 p., 7 lep.) trió vezette Pénzügyőr, s ezt talán már el is hitték a hazaiak. A bonyhádiak azonban másként gondolták: egy szédületes 12-0-lal 1 pontra feljöttek a végjátékban, de fordítani nem tudtak.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, du. - dupla, tr.- tripla, bü. - büntető, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk