Férfi NB I B: Nagykőrösi bravúr a Vasas ellen
23
2023
2023. január 23.  |  08:20
Az alsóházban tanyázó Nagykőrös remek védekezésével bravúros győzelmet aratott a legjobb négy közé jutásért küzdő Vasas ellen a férfi NB I B legutóbbi fordulójában. A PVSK azok után, hogy hét közben a Hepp-kupában legyőzte városi riválisát, az NKA együttesét, alaposan megizzadt a Cegléd ellen. A TF-BP a félidőben még hátrányban volt a Veszprém ellen, de fordított, a MAFC pedig Fóton diadalmaskodott. A zöld csoportban tartalékosan is nyerni tudott a SMAFC a Pénzügyőr otthonában, "hengerelt" a MEAFC Bonyhádon, és a Győr is simán nyert a DKKA otthonában. A NYÍKSE gárdájának 48 dobott pont is elég volt a kecskeméti fiatalok legyőzéséhez, a Dunaharaszti pedig jó harmadik negyedével verte a Tiszaújvárost.

Nagykőrösi Sólymok KE - Vasas Akadémia 65-58

Remekül védekezve, 60 pont alatt tartva az elsősorban Moravcsik Á. (11/3 p., 9 lep., 4-4 ea. ás gp.) és Cseh B. (10/3 p., 5 lep., 3 ea.) pontjaiban bízó Vasast, bravúros győzelmet aratott a főként Váits O. (14/3 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.), Lakosa Á. (14 p., 6 lep., 3-3 szl., gp. és ea.) és Fehér P. (10/6 p. - 14 mk. -, 5 lep.) kosaraira alapozó Nagykőrös.

NKA Pécs - Salgótarjáni KSE 95-79

A 30-18-ra megnyert második negyedre, valamint Kovács P. (27/12 p., 3 ea., 5 gp.) és Kollár B. (16/6 p., 5 lep., 4 gp.) ponterős játékára építve győzte le, s javított a hét közben a városi rivális PVSK-tól elszenvedett Hepp-kupa vereség után az NKA a Dragasevic V. (26/9 p., 3 lep., 4-4 ea. és gp.)-Hargitai K. (13/9 p., 3-3 lep. és ea.)-D. Herendic (10-10 p., lep. és gp., 4 szl., 6 ea.)-Molnár M. (10 p. - 11 mk. -, 3 lep., 4 gp.) kvartett vezette Salgótarján ellen.

TF-BP - Veszprémi KK 98-87

Szünetben 8 ponttal még a Madár A. (21/15 p., 7 lep.), Szabó P. (19/6 p., 7 lep., 6 gp.), Vértes Zs. (14/6 p., 4 lep.) és Kis R. (12/6 p., 3-3 lep. és ea.) kosaraira alapozó vendég Veszprém vezetett. Szünet után azonban a hazaiak átvették a játék irányítását, még a harmadik negyedben a vezetést is, s végül Dancsecs A. (23/15 p., 6 lep., 3 ea., 10 gp.), Kelenföldi D. (21 p., 4 lep.), a tripla-dupla közelében járó Szántó D. (15 p., 8 lep., 4 szl., 3 ea., 10 gp.), Anda D. (15 p., 8 lep.) és Csikós B. (11/9 p., 3 ea.) vezérletével 11 ponttal nyertek.

PVSK-Veolia - CKE 93-90

Bár a végeredmény szoros találkozóra utal, és a ceglédiek Csaba Gy. (31/9 p., 4 lep.), Tóth Z. (17/12 p., 3 ea., 6 gp.), Kalassai M. (15/6 p., 4 lep.) és Velkey J. (13/3 p., 5 lep., 4 szl., 3 gp.) jóvoltából valóban megnehezítették a hétközi Hepp-kupa siker után feltehetően kissé fáradt PVSK dolgát. Úgy másfél perccel a befejezés előtt azonban még kerek 10 pont volt a Horti B. (28 p., 7 lep.), C. Harler (15/6 p., 3 gp.) és Bíró O. (14/3 p., 9 lep., 4 szl., 3 ea., 7 gp.) ponterősségében bízó hazai gárda előnye, s az utolsó pillanatig küzdő ceglédiek egy 7-0-s végjátékkal tették szorossá az összecsapást.

BKG Príma Akadémia - Óbudai Kaszások 93-83

A páratlan negyedekben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékának, valamint Nagy Bo. (28/6 p., 4 lep., 3 ea., 8 gp.), F. Lilaj (20 p., 9 lep.), Galambos Á. (19 p., 10 lep.) és Plézer G. (14/6 p., 3 lep.) ponterősségének, valamint a 13 gólpasszt "kézbesítő" Nagy Be. szervezőkészségének köszönhetően győzte le a BKG a nagy hajrára és Tichov D. (17/9 p.), Czura A. (15/6 p., 3-3 ea és gp.), Armaghani Á. (15 p. - 16 mk. -, 6 lep,.) és Boros M. (11/6 p., 6-6 lep. és ea., 9 gp.) kosaraira alapozva a végére a hátrányát 10 pontra csökkentő Óbuda együttesét.

Phoenix-MT Fót - MAFC 84-96

Három negyedet szűken megnyerve, egyet - jelesül a harmadikat - pedig döntetlenre adva győzött két dupla-duplát elérő játékosa, Bordács S. (33 p., 14 lep., 4 szl., 2-2 bl. és ea.) és Tóth P. (14 p. - 19 mk. -, 7 lep., 3-3 szl. és ea., 10 gp.), valamint Biber Á. (10 p.) vezérletével a MAFC a szívósan küzdő, 2 perccel a befejezés előtt Katona B. (20 p., 6 lep., 3 gp.), Füzi R. (16/6 p., 4 lep., 3-3 gp. és ea.) és Bus I. (15/3 p., 6 lep., 5-5 ea. és gp.) ponterősségével csupán 4 pontos hátrányban lévő Megyeri Tigrisek otthonában.

Budafok - KTE-Duna Aszfalt U23 83-57

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint Tursics K. (24/6 p., 7 gp.), K. Swanson (15/3 p., 6 lep.) és Burján I. (13/9 p., 3 lep.) eredményességére építve győzte le magabiztosan a Budafok a kecskeméti fiatalokat. A vendégektől csak L. Egeljics (10 p. - 11 mk. -, 6 lep., 3-3 szl., ea. és gp.) és Takács E. (10 p.) ért el kétszámjegyű pontot.

Dávid Kornél KA - Agrofeed UNI Győr 61-85

A szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésére, valamint leginkább Kámán B. (25/15 p., 3 lep., 4 ea., 8 gp.), Sonyák B. (16/9 p., 4 lep.), Hágen T. (12/6 p., 3 lep.) és Lógár B. (10 p. - 13 mk. -, 11 lep.) kosaraira alapozva győzte le biztosan a győri együttes a Somogyfoki Sz. (17 p., 10 lep., 3-3 szl. és ea.)-Simon B. (10/3 p. - 14 mk. -, 4 lep., 3 ea.) kettős vezette DKKA csapatát.

Atomerőmű KSE Bonyhád - MEAFC-Miskolc 65-114

A két középső negyedben nagy fölényben játszva aratott Kozák B. (17/3 p., 8 lep.), Gerőcs R. (17/3 p., 4 lep.), Kozák M. (16 p., 6-6 lep. és gp.), Lippai Sz. (14 p., 6 lep.), Csák B. (11/9 p., 4 lep.) és Szögi Á. (10/3 p., 7 lep.) vezérletével közel 50 pontos győzelmet a MEAFC a nagyrészt Szalai M. (11/9 p.), Kékesi K. (11/6 p.), Tömösváry M. (11 p., 9 lep.) és Baki S. (10 p., 3-3 lep., szl. és ea.) eredményességére építő bonyhádiak otthonában.

Pénzügyőr SE - SMAFC 63-64

Szünetre 9 pontos előnyt szereztek az erősen tartalékos, s elsősorban Flasár B. (24 p., 5 lep.) és Kovács B. (10 p., 7 lep., 3 bl.) kosaraira, no meg a vendégek játékát ügyesen szervező Csátaljay B. (6 p. - 9 mk. -, 5 lep., 3 szl., 4 ea., 12 gp.) mezőnymunkájára alapozó soproniak. A harmadik negyedben ledolgozta hátrányát a Barócsi Á. (15/6 p., 8 lep.)-Kerkai Á. (10 p. - 13 mk. -, 7-7 lep. és gp.) kettős vezette Pénzügyőr, az izgalmas hajrában egy 7-0-lal fordított is, de végül minimális különbséggel a SMAFC nyert.

NYÍKSE-Szekfű Bútor - KTE-Duna Aszfalt U23 48-38

Küzdelmes, kosarakban szegény mérkőzésen győzte le egységes csapatmunkával a nyíregyházi gárda - amelynek legjobb dobója Földesi N. (8/6 p. - 9 mk. -, 7 lep., 5 szl.), legértékesebb játékosa pedig Skorcov G. (5 p., 12 lep.) volt - a kecskeméti fiatalokat. A vendégek adták a mezőny legeredményesebb játékosát Fazekas M. (11/6 p., 7 lep.) személyében, de rajta és Takács E.-n (8 p. - 9 mk. -, 7 lep.) kívül a látogatóktól más nem jutott 5 pont fölé.

Dunaharaszti MTK - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 93-84

A 23-12-re megnyert harmadik negyednek, valamint Burai R. (24/3 p., 3 lep., 5 gp.), Mészáros B. (19/6 p., 3-3 ea. és gp.), Boinitzer D. (14/3 p., 18 lep., 3 ea., 2-2 bl. és gp.), Fekete B. (10/6 p.), Imolay Á. (10/3 p., 9 lep., 3 gp.) és dr. Franczva Á. (10 p., 3 ea.) kosarainak köszönhetően nyert a Dunaharaszti, amely 2 perccel a befejezés előtt 17 ponttal vezetett. Egy 9-0-lal 10 ponton belülre került a Bán T. (30/18 p., 7 lep., 6 gp.) és Asszú Á. (15/6 p., 7 lep., 4 szl., 3 ea., 5 gp.) ponterősségében bízó Phoenix, de igazán nem tudta szorossá tenni a találkozót.