Szlovákiát is legyőzte, ezzel megnyerte az ORV-t U16-os lány válogatottunk
30
2022
2022. december 30.  |  16:50
A 2022-es ORV záró napján a magyar U16-os lány válogatott 68-61-re legyőzte Szlovákiát, és ezzel megnyerte a tornát.

Úgy dobták fel a labdát, hogy kedvezően alakult a délelőtti cseh-lengyel mérkőzés eredménye. A magyar csapat bármilyen arányú sikerrel tornagyőzelmet ünnepelhetett. A hazaiak az első két találkozójukat elbukták, de mindkét alkalommal becsülettel küzdöttek végig.

A mérkőzés elején kisebb lépéselőnybe került a szlovák gárda. Két és fél perc elteltével 9-3-ra vezettek a hazaiak. A folytatásban 15-5-nél pedig már kétszámjegyűre nőtt a differencia. A mieink többször is felzárkóztak négy pontra, de az első szakasz végére 26-18-ra ismét ellépett Szlovákia. A második negyed első felében is döntően a hazaiak akarata érvényesült. A legnagyobb különbség 12 pont volt, de a lányok nagy szívvel küzdöttek és így 40-28 után 42-35-re szépítettünk.

A harmadik negyed elején felváltva estek a kosarak, így 50-42-ig ezen 6-8 egység között mozgott a differencia. Ezt követően viszont támadásban jelentősen feljavult csapatunk és 10-0-s futással 52-50-re fordítottak a mieink. Az utolsó 10 percnek 54-54-ről futottak neki a felek. Érződött, hogy mindkét gárda már a harmadik mérkőzését vívja egymást követően. Három percig nem találtak be a felek. Ezt követően 58-57-nél még átvették a vezetést a szlovákok, de az utolsó három percben már végig a mieink jártak előrébb. Az utolsó öt büntetőjét értékesítette válogatottunk. Végül 68-61-es sikert ünnepelhetett Mészárosné Kovács Andrea csapata, és ezzel megnyerte a 2022-es Olimpiai Reménységek Versenyét.

Szlovákia - Magyarország 61-68 (26-18, 16-17, 12-19, 7-14)