Nagyszerű második félidejével verte U16-os lány csapatunk a lengyeleket
29
2022
2022. december 29.  |  16:21
A 2022-es Olimpiai Reménységek Versenyének második napján a magyar válogatott 74-56-ra legyőzte Lengyelországot.

A mérkőzés legelején 4-0-s előnyre tett szert a lengyel csapat és az első szakaszban pár ponttal jellemzően riválisunk járt előrébb. 10-9 után azonban a negyed utolsó találatát a mieink szerezték, így 10 perc után 11-10-re vezettek Mészárosné Kovács Andrea tanítványai. A második negyedben sokáig felváltva estek a kosarak. Az utolsó két percben 24-23 után azonban 10-0-val zárták a félidőt a lengyelek, így a nagyszünetben 33-24-re mentek.

Az újabb nagy fordulatot a harmadik etap hozta el. Négy perc telt el, amikor egy triplával 36-35-nél átvettük a vezetést. A megszerzett előnyét a játékrész hajrájában erősítette meg a magyar csapat. 41-40-es állást követően 9-2-es futással 50-42-re szakadt el válogatottunk. Az utolsó 10 percnek 52-46-ról futottak neki a csapatok. A harmadik 10 perc támadójátékát jól jellemzi, hogy a 20 mezőnykísérletéből 12-t értékesített válogatottunk.

A negyedik negyed elején 68 másodperc alatt két duplával 56-46-nál 10 pontra növelte előnyét a magyar csapat. Lendületben maradtak a mieink. A mérkőzés utolsó öt percébe már 66-51-ről érkeztünk. A hajrában a 20 egységet ostromolta a differencia. Végül remek játékkal, a második félidőben 50 pontot szerezve 74-56-ra nyertek a magyar lányok. Gréts Dalma 21, Sinka-Pálinkás Szofi 18 egységig jutott. A tornát pénteken 14 órától Szlovákia ellen zárja a magyar válogatott.

Lengyelország - Magyarország 56-74 (10-11, 23-13, 13-28, 10-22)