Férfi NB I B: NKA-kiütés a pécsi csúcsderbin
12
Dec
2022
2022. december 12.  |  14:25
Váratlanul sima és egyoldalú lett a játékhét legnagyobb érdeklődéssel várt összecsapása, a piros csoport két éllovasa, a két pécsi gárda, az NKA és a PVSK találkozója. A listavezető NKA sima, 25 pontos győzelemmel erősítette meg vezető pozícióját. A pécsivel szemben igazi, fordulatokban gazdag rangadó volt a Vasas-MAFC fővárosi derbi, amelynek a végén hazai siker született. A Jászberény a BKG-t, a Nagykőrös a TF-BP csapatát, a Salgótarján pedig a Megyeri Tigrisek együttesét fektette két vállra. Némi meglepetésre Óbudán tudott nyerni a Cegléd, a DEAC fiataljai pedig nagy "tűzpárbajt" nyertek meg a tartalékos Veszprém otthonában. A zöld csoportban a MEAFC 30 ponttal győzött Tiszaújvárosban a borsodi rangadón, a NYÍKSE első félidei jó játékával verte a Pénzügyőrt, a SMAFC viszont szünet után remekelve fordított és nyert a DKKA otthonában. A kecskeméti fiatalok előbb hét közben otthon nagy csatában kaptak ki a Győrtől, majd hétvégén félidei vezetés után Bonyhádon.

Salgótarjáni KSE - Phoenix-MT Fót 110-89

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésének és a remek dobóformát kifogó Vas-Teplán M. (26/21 p. - 7/9 tr. -, 3 gp.), továbbá Hargitai K. (23/6 p., 7 lep., 4-4 ea. és gp.), Dragasevic V. (17/12 p., 3 lep., 6 gp.), Takács A. (15/6 p., 8 lep., 3 gp.), a tripla-duplát elérő D. Herendic (11/3 p. - 12 mk. -, 12 lep., 5 szl., 3 ea., 14 gp.) és Molnár M. (10 p., 3-3 lep., szl. és ea.) eredményes játékának köszönhetően győzte le biztosan a Salgótarján a veresége mértékén a záró szakaszban Bus I. (17/9 p., 4 lep., 7 gp.), Katona B. (15 p. - 19 mk. -, 7 lep., 4 gp.), Bonifert B. (13/9 p.), J. Santiago (13/3 p., 8 lep., 6 ea., 3 gp.), Varga D. (11/3 p., 8 lep., 4 ea.) és Horváth M. (11 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.) révén valamit "kozmetikázó" Megyeri Tigrisek gárdáját. Érdemes megemlíteni a hazai gárda remek kollektív játékát, csapatszinten 36 gólpasszt jegyzett a Salgótarján.

Óbudai Kaszások - CKE 83-97

A páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint nagyrészt Csaba Gy. (33/9 p., 6 lep., 3-3 szl. és ea.), S. Karavdic (21/3 p., 8 lep.), Tóth Z. (14 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea.) és Velkey J. (13/6 p., 7 lep.) eredményességére építve tudott nyerni a Cegléd a főként Armaghani Ármin (19/6 p., 5 lep., 4 ea.), Czura A. (15/3 p., 5 lep., 10 gp.), Varsányi Á. (14/12 p.) és Bartos B. (14/6 p., 5 lep., 3 szl.) találataira támaszkodó Óbuda otthonában.

Jászberényi KSE - BKG Príma Akadémia 89-77

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le T. Ivosev (36/6 p., 11 lep., 5 ea.), Kucsora Cs. (21/9 p., 5 lep., 4 gp.) és Olasz Á. (19 p., 5 lep., 3 ea.) ponterős játékával a Jászberény a záró szakaszban a jelentős részben Nagy Bo. (23/12 p., 6 gp.), Plézer G. (19/3 p., 3 lep.) és Nagy Be. (11/3 p. - 12 mk. -, 4-4 lep., szl. és gp.) pontjaiban bízva hátrányát csökkentő BKG csapatát.

Vasas Akadémia - MAFC 92-82

A fővárosi rangadó első felében fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek, majd egy 8-2-vel ellépett, s a nyitó etapot 7 ponttal megnyerte a Vasas. A második etapot egy lehengerlő, 13-0-s két és fél perccel kezdve 20 ponttal húzott el a Cseh B. (15 p., 3 gp.), Bagó M. (14 p., 6 lep., 4 ea., 3 gp.), Andrássy G. (12/3 p., 6 lep.), Farkas A. (11/9 p.), Marcikic L. (10/3 p.) és Dormán B. (10 p., 5 lep., 4 ea., 11 gp.) kosaraira alapozó Vasas. A MAFC időkéréssel rendezte sorait, s egy 14-4-gyel a szakasz közepére megfelezte nem sokkal korábbi 20 pontos hátrányát. Szünetre maradt ez a 10 pontos hazai vezetés.

Szünetben rendezte védekezést, s azok után, hogy az első félidőben 50 fölött kapott, a harmadik etapban 10 alatt tartva ellenfelét fordított a Buzás B. (23/12 p., 3 ea., 4 gp.)-Tóth P. (20/9 p., 10 lep., 5-5 ea. és gp.)-Bordács S. (14 p., 13 lep., 4 gp.) trió vezette MAFC, s 2 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ennek elején váltva vezettek a felek, majd a szakasz közepén szűk előnyt állandósított a Vasas, de a MAFC tapadt rá. Bő 1 perccel a vége előtt ki is egyenlített, de az utolsó percet 10-0-ra nyerve végül 10 ponttal győzött a Vasas.

Veszprémi KK - DEAC U23 91-111

Remek támadójátékának köszönhetően a szünetig közel 60 pontot és 20 pont fölötti előnyt szerezve győzték le Gáspár M. (28 p., 11 lep., 3 gp.), Neuwirth B. (17/9 p., 4 lep.), Hőgye P. (13/9 p., 5 lep.) és Pollák B. (10/6 p. - 11 mk. -, 4 szl., 8 gp.) vezérletével a debreceni fiatalok egy "védekezés nélküli" második félidő után az Orgona G. (23/3 p., 10 lep., 3-3 bl. és gp.), Kis R. (21/6 p., 6 lep., 3 ea.), Szabó P. (19/3 p., 4 gp.) és N. Ratiani (13/3 p., 13 lep.) kosaraira alapozó veszprémieket.

Nagykőrösi Sólymok KE - TF-BP 101-66

Az első negyedben szinte szárnyalt a Sólymok csapata, amely a 37-12-re megnyert nyitó etapra, továbbá Lakosa Á. (18/9 p., 5 lep., 4-4 ea. és gp.), Kovács G. (15/9 p., 10 lep., 4 gp.), Molnár B. (15 p., 3 ea., 4 gp.), Váits O. (13 p., 3 lep., 4 gp.) és Timkó N. (12/3 p., 12 lep.) eredményességére építve verte simán az Oroszi B. (12/3 p., 6 lep.), Anda D. (12 p. - 14 mk. -, 9 lep.) és Szántó D. (11 p., 3 lep., 4 ea., 9 gp.) találataira támaszkodó fővárosi együttest.

NKA Pécs - PVSK-VEOLIA 83-58

A félidő hajrájáig fej-fej mellett haladtak a csoport pécsi csúcsrangadóján a felek, majd 22-22 után egy 12-0-s "száguldással" ellépett a nagyrészt N. Djordjevics (20/12 p., 6 lep., 4 ea.), Benke K. (15/6 p.), Lados E. (13/9 p., 3 lep., 4 szl.), Scherer B. (11/9 p., 3 gp.) és Meleg G. (10 p., 13 lep., 3-3 szl. és gp.) pontjaiban bízó NKA, amely megnyugtató, 11 pontos előnnyel fordulhatott. A kiegyenlített játékot hozó harmadik etapban kicsit tovább "nyílt az olló", s 14 pontos NKA-vezetésről indult a záró szakasz. Ennek elején még 10 pontra feljött a Horti B. (17 p. - 18 mk. -, 5 lep., 3 szl.)-C. Harler (15/6 p., 5 lep.)-Juhos L. (14/6 p., 9 lep.) trió vezette PVSK. Erre azonban 3 triplával reagálva, s ezzel a 9-0-lal közel 20 pontos előnyre szert téve megtörte városi riválisa ellenállását az NKA, és végül fölényes győzelmet aratott.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Agrofeed UNI Győr 68-73

Az első percek kiegyenlített játéka után a nyitó etap második felében egy 8-0-lal megugrottak a Tóth Barna (14/3 p. - 19 mk. -, 7 lep., 3 szl., 4 gp.), Velkey G. (12/6 p., 3 lep.), Ivkovic M. (11/3 p., 3 lep.) és Tóth Balázs (10/6 p., 3-3 lep., szl. és ea.) eredményességére építő kecskeméti fiatalok. A folytatásban átvette a játék irányítását a győri gárda, amely a második negyed közepén egyenlített, szünetben már vezetett, a harmadik etap közepére pedig elsősorban Sonyák B. (21/6 p., 5 lep.), Kámán B. (13/3 p., 4-4 lep. és gp., 3 szl., 6 ea.) és Hágen T. (21/6 p., 6 lep.) jóvoltából 10 pont fölötti előnyhöz jutott. A szakasz végén egy 9-3-as rohammal 5 pontra zárkózott fel a hazai együttes. A negyedik negyedben előbb elléptek 8-cal a vendégek, majd egy 8-2-vel a szakasz közepén 2-re csökkentették hátrányukat a kecskeméti fiatalok, ám ezt követően egy 7-0-lal a vendégek eldöntötték a találkozót.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - MEAFC-Miskolc 63-93

A megyei rangadó második negyedének közepén még döntetlenre álltak a felek, majd a félidő hajrájában egy 13-5-ös rohammal 8 pontos előnyt szereztek a vendég miskolciak. Szünet után két duplával gyorsan 10 pont fölé nőtt a vendég vezetés, sőt, a szakasz első felét 11-4-re nyerte, s ezzel 15 pontos előnyre tett szert a jelentős részben Lippai Sz. (19 p., 3-3 lep. és gp.), Kozák M. (16 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.), Pintér D. (13/6 p., 5 lep.) és Szögi Á. (13/3 p., 3 lep.) eredményességére építő MEAFC, amely a negyed végén már közel 20 pontos fórban volt, így a záró etap előtt eldöntötte a találkozót. Végül fölényes győzelmet aratott a vendég gárda a leginkább Kovács Z. (13/6 p. - 15 mk. -, 9 lep., 4 ea., 5 gp.), Rákosi K. (12/6 p., 3 lep., 4 ea.) és Orliczki B. (10/3 p. - 12 mk. -, 12 lep., 3-3 ea. és gp.) pontjaiban bízó, de fokozatosan "elfogyó" tartalékos Phoenix otthonában.

Dávid Kornél KA - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 73-84

Ellentétes félidőket hozó mérkőzésen a szünetben a remek második negyedére és elsősorban Molnár D. (21/15 p., 4 lep., 3 gp.), J. Dordevics (16 p., 5 lep.) és Bata O. (13/9 p., 4-4 ea. és gp.) kosaraira alapozó hazai gárda 13 ponttal vezetett. Térfélcsere után a vendégek átvették a játék irányítást, s parádés harmadik negyedet produkálva már a záró felvonás előtt fordítottak. Végül a Csendes P. (22/12 p., 5 lep., 3 szl., 4 ea., 10 gp.)-Schöll R. (20 p., 9 lep.)-Csátaljay P. (15/3 p., 3-3 lep. és ea.) trió vezetésével 10 pont fölötti győzelmet arattak a soproniak.

NYÍKSE-Szegfű Bútor - Pénzügyőr SE 76-65

A szünetig szerzett 14 pontos előnyének, valamint jórészt Cvijin P. (26/15 p., 9 lep., 5 ea.), Végső B. (13/3 p., 6 lep., 3 gp.) és Gáspár B. (13 p., 7 lep., 3 szl., 4 gp.) kosarainak köszönhetően győzte le összességében biztosan a NYÍKSE a leginkább Horváth B. (19/9 p., 5 lep., 6 gp.), Szálas G. (15/9 p., 6 lep.) és Kerkai Á. (10 p., 5 lep., 3 ea.) találataira támaszkodó Pénzügyőr együttesét.

Budafok - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 101-77

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le a mezőnyből hibátlanul dobó K. Swanson (22/6 p. - 6/6 du., 2/2 tr. -, 8 lep., 3 ea.), továbbá Tursics K. (21/9 p., 8 gp.), Piukovics B. (12/6 p., 5 gp.) és Burján I. (12/6 p., 4 lep.) vezérletével simán a Budafok a vereségük mértékén a záró szakaszban Varga Á. (21/15 p., 3 lep., 5 ea., 6 gp.), Kelemen B. (21/6 p., 10 lep., 3 gp.) és Borbáth B. (14/6 p., 3 ea.) jóvoltából valamit "kozmetikázó" vásárhelyieket.

Atomerőmű KSE Bonyhád - KTE-Duna Aszfalt U23 78-60

A szünetben 5 ponttal még a Tóth Balázs (18/3 p., 3-3 lep. és ea.)-Tóth Barna (14/6 P. - 19 mk. -, 7 ea.) kettős vezette, tartalékos felállásban pályára lépő kecskeméti fiatalok álltak jobban. A hazaiak azonban szünet után átvették az irányítást, és elsősorban a 22-8-ra megnyert harmadik negyednek, valamint Baki S. (18/3 p., 4 lep.), Pavlik B. (12/6 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.), Kékesi K. (11/3 p., 3 lep.) és Pajor D. (10/3 p., 4-4 lep. és ea.) eredményességének köszönhetően fordítottak, és végül biztosan nyertek.