Férfi NB I B: Hosszabbítás után kapta el a TF-BP a Jászberényt
05
2022
2022. december 5.  |  08:58
Két-két izgalmas mérkőzést hozott a hét a férfi másodosztály két csoportjában. A pirosban a TF-BP hosszabbítás után győzte le a Jászberényt, a héten DEAC fiataljai pedig bár a negyedik negyed közepén már-már biztos győztesnek érezhették magukat a Vasas elleni rangadón, a nagyot hajrázó fővárosiak igen izgalmassá tették a végjátékot. A zöld csoportban a Bonyhád tette nagy hajrával izgalmassá a mérkőzést a Dunaharaszti otthonában, de itt is hazai siker született, az éllovas Budafok pedig a hajrában döntötte el a maga javára mérkőzését a Pénzügyőr otthonában.

Vasas Akadémia - Salgótarjáni KSE 67-55

Az első negyed közepén bemutatott 7-0-s rohamának köszönhetően a hazaiak 5 pontos előnnyel zárták a nyitó etapot, a második elején pedig gyorsan megduplázták ezt. A sorait rendező Salgótarján - amelyből végül egyedül Molnár M. (11 p. - 16 mk. -, 6 lep., 3 ea.) jutott 10 pont fölé - szünetig 4 pontra feljött. Térfélcsere után gyorsan megduplázta előnyét a hazai gárda, majd két triplával 2-re felzárkózott a nógrádi együttes. A szakasz közepe a Vasasé volt, amely egy 10-1-es rohammal 10 pont fölötti vezetéshez jutott, s 8 egységnyi előnnyel várhatta a negyedik etapot. Ebben közel 3 percig nem esett kosár, s a szakasz közepén a negyed állása 2-2-volt, ami a nagyrészt Andrássy G. (16 p., 8 lep., 3 ea.), Bagó M. (11 p., 9 lep., 5 ea.) és Marcikic L. (10/6 p., 9 lep.) jóvoltából vezető, s a lepattanóharcot végül 55-42-re megnyerő vendéglátó malmára hajtotta a vizet. A negyed hajrájában kicsit megélénkült a játék, de a hazai győzelmet nem fenyegette veszély.

DEAC U23 - Nagykőrösi Sólymok KE 79-62

A DEAC U23-as együttese szünetig szerzett 16 pontos előnyére, valamint főként Ságodi R. (18 p., 6 lep., 4-4 szl. és gp.), Neuwirth B. (13/9 p., 5 lep., 3 gp.), Gáspár M. (13 p., 4 lep., 3 gp.) és Pollák B. (10 p., 3-3 lep. és ea., 7 szl.) eredményességére építve győzte le Lakosa Á. (18/9 p., 3-3 ea. és gp.)-Timkó N. (12 p., 9 lep.) kettős vezette Nagykőröst.

Óbudai Kaszások - NKA Pécs 59-83

Esélyeshez méltón 9-2-vel kezdett a listavezető vendég NKA, amely az egész nyitó negyedben dominált, s 14 pontos előnyt szerezve alapozta meg a N. Djordjevics (18 p., 7 lep., 3 gp.), Kollár B. (15/6 p., 4 lep., 3 szl.), Kazy B. (11/9 p.) és Meleg G. (10 p., 9 lep.) vezérletével kivívott magabiztos győzelmét. Az első három negyedben a hazaiak - főként Láncos K. (14/6 p., 8 lep., 5 ea., 3 bl.), Armaghani Á. (12/3 p. - 13 mk. -, 6 lep.) és Boros M. (10 p. - 15 mk. -, 3 gp.) révén - csak időnként tudtak felnőni a feladathoz és tudták kiegyenlítetté tenni a játékot, a záró etapban kicsit "kozmetikáztak" vereségük mértékén.

CKE - MAFC 93-101

A negyedik negyed elején egy hazai kosárral 70-70-es állással "hetvenkedhettek" a felek, ekkor még teljesen nyílt volt az összecsapás. Erdei M. (17/6 p., 5 lep., 3 ea., 6 gp.), G. Burns (16/9 p., 3-3 szl. és ea.), Csaba Gy. (16/3 p. - 18 mk. -, 7 lep., 4 szl., 3 ea.) és Kovács B. (15 p., 7 lep.) ponterős játékával az újonc Cegléd abszolút egyenrangú ellenfele volt a MAFC-nak. Ezt követően azonban a Tóth P. (26/15 p., 10 lep., 6 ea., 5 gp.), Buzás B. (15 p., 6 lep., 4 ea., 3 gp.), Bordács S. (14 p., 15 lep., 7-7 ea. és gp.), Polgárdy Á. (14 p., 3 lep., 4-4 ea. és gp.), valamint Csapai P. (11 p.) eredményességére építő MAFC egy 15-3-as rohammal "döntő csapást" mért a vendéglátókra. Volt már 15 pontos is a fővárosi előny a negyedik negyedben. A Cegléd dicséretére legyen mondva, hogy nem tört meg, az utolsó pillanatig küzdött, harcolt, és bár a MAFC sikerét nem tudta kétségessé tenni, de végül 10 ponton belülre került.

Nagykőrösi Sólymok KE - NKA Pécs 70-95

Minden negyedet megnyerve, a két középső szakaszban egyértelműen dominálva aratott Kovács P. (21/12 p., 3-3 lep. és ea.), Kollár B. (16/6 p., 9 lep., 3 ea.), Meleg G. (16/3 p., 9 lep.), N. Djordjevics (15 p., 11 lep., 3 ea.) és Kerpel-Fronius G. (10/3 p., 5 lep.) kosaraira, no meg az 50-30-ra megnyert lepattanózásra alapozva magabiztos győzelmet az NKA a nagyrészt Fehér P. (14/6 p., 4 lep.), Váits O. (12 p., 4 szl.), Timkó N. (11 p., 6 lep.) és Filep Á. (10/6 p.) találataira támaszkodó Nagykőrös otthonában.

PVSK-Veolia - Óbudai Kaszások 112-54

A két középső negyedben már-már nyomasztó fölényben játszva verte C. Harler (25/15 p.), Horti B. (13 p., 7 lep.), Németh A. (12/6 p., 3-3 lep. és gp.), Kocsis Z. (12/3 p.), a dobást nem hibázó Tóth N. (12 p., 3 lep.), valamint a pontot ugyan nem szerző, ám 15 gólpasszt kiosztó Halász Á. vezérletével nagyon simán a PVSK a Kaszások együttesét. A vendégektől egyedül Láncos K. (14 p., 11 lep.) jutott 10 pont fölé.

TF-BP - Jászberényi KSE 80-75 hosszabbítás után

Végig szoros, fordulatos találkozón az utolsó percre 3 pontos vendég vezetéssel fordultak a felek. A mezőny legeredményesebb játékosa, Dancsecs A. (26/9 p., 6 lep., 3 szl., 11 ea., 4 gp.) egy triplájával és 2 büntetővel fordított a rajta kívül még Szántó D. (19/3 p., 10 lep., 3 szl., 4 ea., 7 gp.), Anda D. (15 p. - 16 mk. -, 9 lep., 5 ea.) és Nagy Sz. (10/6 p. - 11 mk. -, 4-4 lep. és gp.) eredményességére építő hazai gárda. A vendégek aztán Kucsora Cs. (15 p., 5 ea.) - aki mellett leginkább még Homoki D. (17/6 p., 3 lep.) és Csík R. (12/3 p., 4 lep., 3 szl., 6 ea.) "húzták" a Jászberény szekerét - révén hosszabbításra mentették a találkozót. A "túlóra" közepéig Homoki két triplájának köszönhetően váltva vezettek a csapatok, és végül Szántó vezérletével a hazaiak kerekedtek fölül.

Phoenix-MT Fót - Veszprém KK 87-75

A nyeretlen vendég Veszprém valósággal állva hagyta a mérkőzés elején a tompán kezdő újoncot, s a nyitó etap közepén 16-4-re vezetett. A negyed végére 10 ponton belül kerültek a hazaiak. A második negyed derekára 2 pontra zárkózott föl a Megyeri Tigrisek gárdája, ám a Madár A. (21/9 p., 4 gp.)-Végh M. (16/6 p., 3-3 lep. és ea.)-Szabó P. (14/3 p., 3 lep., 4 ea.) trió vezette Veszprém újított, s 5 pontos előnnyel fordult. A hazaiak a harmadik negyedben tovább üldözték ellenfelüket, s a szakasz hajrájában nemcsak utolérték a Veszprémet, hanem át is vették a vezetést, s 2 pontos előnnyel vágtak neki a negyedik negyednek. Ennek közepéig tapadt a Katona B. (27/3 p., 5 lep, 3 gp.), Varga D. (23 p., 7 lep., 4 ea.), J. Santiago (18 p., 5-5 lep. és szl., 4 ea.) és Bus I. (13 p., 4 lep., 3 ea., 6 gp.) kosaraira alapozó Phoenix gárdájára a Veszprém, ám a vendéglátók a szakasz közepén egy 10-0-lal eldöntötték a maguk javára a találkozót.

BKG Príma Akadémia - Salgótarjáni KSE 93-74

Kiegyenlített játékkal kezdődött a középcsapatok összecsapása, majd a 9. és a 14. perc között egy 19-6-os rohamot bemutatva 10 pont fölötti előnyre tett szert a BKG. Egészen a félidő hajrájáig dominált a kiváló dobóformát kifogó Nagy Bo. (46/30 p., 4 ea., 5 gp.), F. Lilaj (15/6 p., 12 lep.) és Halász Á (10/6 p., 4 lep., 5 szl.) találataira, valamint a 13 gólpasszt kiosztó Nagy Be. szervező játékára alapozó hazai együttes, amelynek előnye 20 pontos is volt, ám a félidő egy 7-0-s vendég rohammal zárult. Szünet után Takács A. (21/6 p., 7 lep., 3 gp.), Dragasevic V. (14/9 p., 4 lep., 8 gp.), D. Herendic (12 p., 8-8 lep. és gp., 7 ea.) és Nshimba J. (12 p., 5 lep.) révén tovább folytatta a zárkózást a Salgótarján, amely a harmadik negyed derekán 7 pontra csökkentette hátrányát. Ezt követően egészen a negyedik negyed közepéig állandósult a 10 pont körüli különbség a felek között. Ekkor egy 10-2-es futással a BKG megtörte ellenfele ellenállását, s végül közel 20 ponttal győzött.

DEAC U23 - Vasas Akadémia 58-55

Az 5. helyen álló debreceni fiatalok az első félidőben 10 ponton tartva az összecsapást a 3. helyen kezdő Vasast 6 pontos előnyt szereztek az első negyedben. A másodikban pontosabb lett a Vasas játéka - amelyből végül egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Radics G. (13 p., 7 lep.) jutott 10 pont fölé -, s a fővárosiak ekkor kétszer annyi pontot dobtak, mint az első 10 percben. A félidő hajrájában fordítottak is, de a félidő egy 5-2-es hazai "részhajrával" és 1 pontos debreceni vezetéssel zárult.

Szünet után megint jól "összerakták" védekezésüket az egységes csapatjátékkal kirukkoló, elsősorban Pollák B. (11 p. - 12 mk. -, 3 szl., 5 gp.) és Neuwirth B. (10/6 p., 3-3 lep. és gp.) eredményességére építő debreceni fiatalok, s a harmadik negyedben 6 ponton tartva a fővárosiakat 9 egységnyi előnnyel várhatták a záró etapot. Ebben előbb állandósult a 8-10 pontos hazai vezetés, sőt a szakasz közepén ez 11-re nőtt. Ekkor óriási hajrába kezdett a Vasas, amely az utolsó percre egy 12-3-as rohammal 2 pontra feljött, de fordítani már tudott - részben igen gyenge (1/17, 5,9%) triplamutatója miatt.

MEAFC-Miskolc - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 104-76

Minden negyedet megnyerve aratott Pintér D. (24/6 p., 11 lep., 3 gp.), Kozák B. (14/6 p., 4 gp.), Lippai Sz. (14 p.), Csák B. (11/6 p., 3 lep.), Ragályi L. (11/3 p., 6 lep.) és Kozák M. (11 p., 7 gp.) vezérletével fölényes győzelmet a MEAFC a nagyrészt Varga Á. (24/6 p., 8 lep., 5 ea., 6 gp.), Bálint E. (17/6 p., 4 lep., 3 ea.) és Kelemen B. (11/3 p. - 15 mk. -, 5 lep., 3 gp.) kosaraira alapozó vásárhelyiek ellen.

Dunaharaszti MTK - Atomerőmű KSE Bonyhád 91-87

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen győzött elsősorban remek második negyedének, valamint jórészt Burai R. (32 p., 10 lep., 3 szl., 4 ea.), Fekete B. (15/12 p., 4 lep.), Imolay Á. (10/6 p., 4 lep.) és dr. Franczva Á. (10 p., 3 ea.) kosarainak köszönhetően a Dunaharaszti a nagy hajrájával a végjátékot elsősorban Baki S. (22 p., 7 lep.), Pupp B. (21 p., 5 lep., 3 szl., 8 ea.), Pavlik B. (15/6 p., 4 lep.) és Tömösváry M. (11-11 p. és lep.) jóvoltából igen-igen izgalmassá tevő Bonyhád ellen.

Pénzügyőr SE - Budafok 70-74

A küzdelmes, fordulatos találkozón a nyitó negyed után 6 ponttal az éllovas Budafok, de a záró etap előtt már 4 ponttal a Szálas G. (12/6 p., 4 lep.)-Barócsi Á. (11/3 p. - 13 mk. -, 10 lep., 2-2 bl. és ea.)-Széphelyi T. (11/3 p., 4 lep.) trió vezette vendéglátó Pénzügyőr állt jobban. A negyedik negyedet 7-2-vel kezdve előbb fordított, majd miután egy ideig váltott vezetéssel haladtak a felek, a negyed második felében egy 7-0-lal eldöntötte a mérkőzést a maga javára az ezúttal nagyrészt Piukovics B. (23/9 p., 3 ea.) és K. Swanson (19 p. - 22 mk. -, 10 lep., 5 ea.) ponterős játékában bízó Budafok.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - NYÍKSE 88-74

A negyedik negyed közepére, addig kézben tartva a játék irányítását, közel 30 pontos szerezve nyert Kovács B. (21 p., 15 lep., 4 gp., 2 bl.), Bakk K. (14/6 p., 6 lep.), Csendes P. (13/9 p., 3 ea., 5 gp.) és Heiszenberger N. (11/6 p., 3 lep., 4 gp.) vezérletével biztosan a SMAFC a hajrában elsősorban Cvijin P. (14/3 p., 4 lep.) és Tisza B. (14 p. - 15 mk. -, 3 lep.) jóvoltából egy 15-2-vel a vereségét tisztesre "kozmetikázó" NYÍKSE ellen.