Férfi NB I B: MAFC-bravúr, kétszeri hosszabbításos jászberényi siker
28
2022
2022. november 28.  |  13:58
Meglepetés és izgalom egyaránt volt bőven hétvégén a férfi másodosztály piros csoportjában. Az újonc Megyeri Tigrisek együttese szinte végig vezetve közel volt a bravúrhoz a Vasas otthonában, de a végjátékban a nagyot hajrázó hazaiak kerekedtek fölül. A MAFC fordulatos mérkőzésen "kapta el" az addigi listavezető PVSK-t, Jászberényben pedig a záró etap előtt még 17 ponttal vezető Salgótarján drámai küzdelemben, kétszeri hosszabbítás után maradt alul - hiába volt Dragasevic extra dobóteljesítménye. A Cegléd nagy küzdelemben "gyűrte le" a DEAC fiataljait, a BKG-nak pedig nem okozott különösebb nehézséget nyerni Veszprémben. Az Óbuda a Nagykőrössel, az NKA pedig a TF-BP gárdájával szemben érvényesítette a hazai pálya előnyét. A zöld csoportban a Budafok a SMAFC magabiztos legyőzésével erősítette meg vezető pozícióját. Jó hetük volt a kecskeméti fiataloknak, akik hét közben otthon a NYÍKSE, hétvégén pedig idegenben a Tiszaújváros csapatát győzték le. A MEAFC simán nyert a Pénzügyőr otthonában, jó mérkőzésen verte a Bonyhád a Győrt, a DKKA pedig jobb második félidei játékával fektette két vállra a Dunaharaszti együttesét.

Vasas Akadémia - Phoenix-MT Fót 84-79

A mérkőzés elején meglepetésre szinte állva hagyta a vendéglátó Vasast a Megyeri Tigrisek gárdája, 20-6-ra vezettek a vendégek. A negyed hajrájában egy 10-3-mal közelítettek a hazaiak. A második etapban folytatta a zárkózást a Vasas, a szakasz közepén 4 pontra feljött, ám ekkor egy 7-0-lal 10 fölé "hizlalta" előnyét a Phoenix. A félidő vége a hazaiaké volt, akik egy 12-5-ös rohammal szünetre 4 pontra felzárkóztak. A harmadik negyed elején egy 7-0-lal fordított a Vasas, majd a szakasz közepéig fej-fej mellett haladtak a felek - ekkor egy 10-3-mal ismét megléptek a vendégek. A negyed hajrájában egy vendég technikai után 1 pontra feljöttek a hazaiak, de ez sem törte meg a J. Santiago (24/6 p., 4-4 ea. és gp.), Varga D. (21 p., 9 lep., 3 szl., 4 ea.) és Katona B. (17/6 p., 6 ea.) ponterős játékában bízó Megyeri Tigriseket, amely 5 pont előnnyel várhatta a negyedik negyedet.

Ez vendég hármassal indult, majd óriási küzdelem, de kevés kosár mellett állandósult egy 5 pont körüli vendég vezetés. A hajrában új erőre kapott, és egy 11-2-es rohammal 4 pontos hátrányát az utolsó percben 5 pontos előnnyé alakította a Vasas. A hazaiak a végjátékban nyújtott remek játékukkal úgy nyerték meg leginkább Andrássy G. (14 p., 9 lep., 3 szl.), Kelemen Á. (12/6 p.) és Farkas A. (11/6 p., 5 lep., 3 gp.) eredményességére, valamint a 9 gólpasszig jutó Moravcsik Á. szervező munkájára építve a mérkőzést, hogy mind a 12 játékosuk szerzett pontot.

CKE - DEAC U23 80-76

A végig szoros első negyedben váltott vezetéssel haladtak a felek, a szakasz 2 pontos hazai előnnyel zárult. A második etapot 9-0-lal kezdték a Kovács Á. (17/6 p., 3 lep.), Hőgye P. (15/6 p.), Neuwirth B. (13/9 p., 4 lep., 3 ea.) és Ságodi R. (11/3 p., 5 lep.) találataira támaszkodó debreceni fiatalok, és jórészt ennek köszönhetően 5 pontos vezetéssel fordulhattak. A második félidőt 8-2-es rohammal indítva két és fél perc alatt átvette a vezetést a Cegléd. A harmadik negyed közepéig váltott vezetéssel haladtak a felek, majd ekkor egy 10-1-es "száguldással" 7 pontos előnyre tett szert az egységes csapatjátékra, azon belül pedig leginkább Csaba Gy. (17 p., 5 lep., 3 gp.), Tóth B. (15/9 p.), Velkey J. (12/6 p., 3 ea.), S. Karavdic (12-12 p. és lep.), valamint Tóth Z. (10/3 p., 3-3 szl. és ea., 8 gp.) kosaraira alapozó vendéglátó, amely a negyedik negyed előtt 6 ponttal állt jobban ellenfelénél. Lendületben maradt, és az etap elején 10 pontosra növelte előnyét a Cegléd. A szakasz közepén két triplával szorossá tette a meccset a DEAC U23-as együttese, majd állandósult egy 5 pont körüli hazai vezetés, amelyet végig tartani tudtak a vendéglátók.

Jászberényi KSE - Salgótarjáni KSE 103-102 két hosszabbítás után

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban játszva úgy két és fél perccel a rendes játékidő letelte előtt még 7 ponttal vezetett a káprázatos dobóformát kifogó Dragasevic V. (48/21 p. - 6/8 d., 7/7 tr., 15/15 bü. -, 3-3 lep. és ea.), valamint Geiger B. (12/12 p.), Molnár M. (11 p., 3 ea.) és  D. Herendic (10-10 p. és gp., 3 lep., 7-7 szl. és ea.) vezérletével a Salgótarján. Bő 1 perccel később is még 6 egységnyi volt a vendég előny, de két triplával hosszabbításra mentette a mérkőzést a negyedik negyed előtt még 17 (!) pontos hátrányban lévő, Rosic U. (20/15 p., 3-3 lep., gp. és ea.), Kucsora Cs. (18/6 p., 3-3 lep. és gp.), Olasz Á. (17 p., 6 lep., 3 ea.), a szintén igen jó dobóformát kifogó Mester M. (16/15 p. - 5/6 tr.) és Ivosev T. (16 p. - 20 mk. -, 8 lep., 4 ea., 5 gp.) ponterősségére hagyatkozó Jászberény.

A küzdelmes ráadás első bő két perce a lélektani előnyben lévő hazai gárda két dupláját hozta, ám a "túlóra" végére egy duplával és két értékesített büntetővel ledolgozta hátrányát a Salgótarján. A 4-4-es 5 perc után következhetett az újabb hosszabbítás, amiben a drámaiság, ha úgy tetszik, tovább fokozódott. Váltott vezetéssel, fej-fej mellett haladtak a felek, az 50. percben három alkalommal változott a vezető csapat kiléte. Az utolsó, pontosabban a legutolsó szó Olasz kosara révén a hazaiaké volt, akik szinte a sírból hozták vissza, s nyerték meg ezt a drámai találkozót.

MAFC - PVSK-VEOLIA 82-72

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen az első és a harmadik negyed után a MAFC, szünetben viszont az ezúttal leginkább Bíró O. (16/12 p., 7 lep., 3 gp.), C. Harler (16/3 p., 4 lep., 7 ea.), Halász Á. (13/3 p., 7 lep., 3-3 szl. és ea., 8 gp.) és Tóth N. (10 p., 6 lep.) pontjaiban bízó éllovas PVSK állt jobban 3 ponttal. A záró etap közepén 5 ponttal vezettek a nagyrészt Tóth P. (30/12 p., 7 lep., 10 ea., 6 gp.), Bordács S. (13 p., 15 lep., 4-4 szl. és ea., 5 gp.) és Polgárdy Á. (10/3 p.) eredményességére építő hazaiak. A fővárosiak ekkor egy 14-4-es rohamot bemutatva, 15 pontos előnyt szerezve eldöntötték a maguk javára a találkozót, és megérdemelten fektették két vállra a forduló előtt még listavezető PVSK-t.

Veszprémi KK - BKG Príma Akadémia 68-93

A Szabó P. (16/12 p.)-Orgona G. (12 p., 3 lep.)-Madár A. (10/6 p. - 11 mk. -, 4-4 lep., szl. és gp.) trió vezette hazai gárda csupán a második negyedben volt egyenrangú ellenfele a BKG-nak, amely a lepattanócsatát 41-21-re nyerve F. Lilaj (23 p., 17 lep., 5 ea.), Nagy Bo. (22/12 p., 3 ea., 8 gp.), Plézer G. (18/9 p., 3 lep.) és Galambos Á. (15 p., 4 lep., 3 szl.) vezérletével, a 9 gólpasszig jutó Nagy Be. hatékony szervezésével megtámogatva biztosan győzött.

NKA Pécs - TF-BP 82-51

Az első három negyedben egyértelmű fölényben játszva verte leginkább Meleg G. (13/3 p., 6 lep.), N. Djordjervics (12 p., 9 lep., 4 szl.), Kollár B. (11/3 p., 3 lep.) és Kerpel-Fronius G. (10/6 p., 4 szl., 10 gp.) jóvoltából simán, fölényesen az NKA a TF-BP gárdáját. A vendégektől egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Anda D. (14 p., 5 lep., 3 ea.) jutott 10 pont fölé.

Óbudai Kaszások - Nagykőrösi Sólymok KE 87-75

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint Armaghani Á. (20 p. - 24 mk. -, 13 lep., 4 gp.), Láncos K. (14 p., 11 lep.), Bodnár B. (12 p., 8 lep., 5 gp.), Boros M. (11/6 p. - 15 mk. -, 7 lep., 3-3 szl. és gp., 5 ea.) és Bartos B. (10 p. - 12 mk. -, 9 lep., 3 ea.) eredményességének köszönhetően győzték le összességében biztosan az óbudaiak az elsősorban Lakosa Á. (25/18 p., 7 lep., 4 ea., 6 gp.), Fehér P. (15/9 p., 3 gp.) és Váits O. (10/3 p., 3-3 szl. és gp.) jóvoltából igazán jól csak a harmadik negyedben játszó Nagykőröst.

KTE-Duna Aszfalt U23 - NYÍKSE 63-49

A vendégek kezdtek jobban, s a nyitó etap közepén 11-5-re elhúztak. A szakasz második felében átvette az irányítást a főként Tóth Barna (20/3 p., 3 ea., 4 gp.) és Takács E. (10/6 p.) pontjaiban bízó hazai gárda, és egy 14-4-es rohammal 4 pontos előnnyel zárta az első 10 percet. A második etap elején gyorsan ledolgozta hátrányát a NYÍKSE, majd jött egy 5-0-s hazai roham, s ezt követően tartották 5 pont körüli előnyüket a kecskeméti fiatalok, akik 6 pontos vezetéssel fordulhattak. A harmadik negyedben tovább üldözte vendéglátóját a nyírségi együttes, amelynek legeredményesebb játékosa Asztalos I. (9/3 p., 3 lep.) volt, s többször is megközelítette 2-3 pontra a hazaiakat. A negyed vége azonban a Kecskemété volt, amely 10 pontos előnyt szerzett a szakasz végére. A záró etapban már nem volt annyi a vendégekben, hogy igazán szorossá tegyék a találkozót - a Kecskemét végül ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott.

Dávid Kornél KA - Dunaharaszti MTK 89-75

Jobban, pontosabban kezdtek, s a nyitó negyed közepén 15-8-ra elhúztak a Boinitzer D. (21/6 p., 8 lep., 3 ea.), Burai R. (20 p., 7 lep., 4-4 ea. és gp.) és Fekete B. (10/6 p.) találataira támaszkodó vendégek. A negyed második felében 2 pontra feljött a DKKA, amely a második szakasz elején egyenlített, a közepén pedig egy 14-3-as rohammal el is húzott. A szakasz vége a Dunaharasztié volt, amely 3 pontra visszajött. A második félidőt 7-3-mal kezdve gyorsan fordítottak a vendégek, majd rövid ideig váltott vezetéssel haladtak a felek. A 23. és a 27. perc között egy triplákra alapozott 15-6-os futással ismét elhúzott a Simon B. (20/12 p.), Molnár D. (19/9 p., 5 gp.) és J. Dordevics (15 p., 7 lep.) ponterős játékára építő DKKA, amely 9 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ebben 9-3-mal kezdett, s ezzel eldöntötte a találkozót a hazai alakulat.

Budafok - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 92-67

Éllovashoz méltó, gyors, pontos játékkal a 7. percre 10 pontos előnyt szerzett a Budafok. A folytatásban is a hazai gárda akarata érvényesült, a 13. percben már 20 pontnyi szakadék tátongott a felek között. Az olló folyamatosan nyílt, a második negyedet 14-0-lal kezdte, s a szakasz közepén már 25 pont volt a Tursics K. (24/12 p., 9 gp.)-Fehér Cs. (16/12 p., 6 lep., 3 szl., 7 gp.)-K. Swanson (13 p., 8 lep.)-Garai G. (11/3 p.) kvartett vezette Budafok előnye, s ezzel gyakorlatilag el is döntötte a találkozót a házigazda. Szünet után elsősorban Schöll R. (18/6 p., 5 lep.), Kovács B. (13 p., 11 lep., 3 gp.) és Csátaljay P. (10/3 p.) jóvoltából a SMAFC már egyenrangú ellenfele volt a hazai gárdának, de a meccs az első félidőben eldőlt, a soproniaknak pillanatnyi esélyük sem volt szorossá tenni.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - KTE-Duna Aszfalt U23 60-68

A hét közben már egy mérkőzést lejátszó kecskeméti fiatalok elsősorban jó védekezésüknek köszönhetően, az első 20 percben 21 ponton tartva a borsodiakat szünetre 10 pont fölötti előnyt szereztek. A harmadik negyed közepéig állandósult a 10 pont körüli különbség, amikor egy 7-0-lal 4 pontra zárkózott föl a főként S. Rosemond (28/12 p., 5 lep., 4-4 szl. és ea., 3 gp.) és Lakatos P. (13/3 p., 5 lep., 4 ea.) kosaraira alapozó Phoenix, a 4. negyed pedig 3 pontos vendég előnyről indult. Ezt minimálisra faragták a hazaiak, ám hétközi meccs ide vagy oda, a kritikus helyzetekben rendre újított a Tóth B. (27/6 p., 3-3 lep. és gp.) és Kiss D. (14 p., 10 lep., 2 bl.) vezette fiatal kecskeméti gárda - a mérkőzés hajrájára a Tiszaújváros bele is fáradt ellenfele üldözésébe.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Agrofeed UNI Győr 89-83

Az óriási dobópárbajt hozó nyitó negyedben a 33-ig jutó hazai gárda 9 pontos előnyt szerzett, de a küzdelmes második etapban szünetre 4 pontra felzárkóztak a győriek. A harmadik negyedben megint a hazai gárda akarata érvényesült, s az ismét meglehetősen sok pontot hozó szakasz után 13 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ezt 11-3-mal kezdve 5 pontra felzárkózott a szívósan küzdő Győr, amely a mezőny messze legeredményesebb játékosát adta Kámán B. (36/9 p., 4 szl., 5 ea.) személyében, de rajta kívül csak Hágen T. (12/6 p., 4-4 lep., ea. és gp.) jutott 10 fölé. Ekkor azonban újított, s egy 6-2-vel ismét megugrott a Tömösváry M. (17 p., 9 lep.)-Baki S. (16 p., 3 lep., 5 szl.)-Géringer G. (14/6 p., 4 ea.)-Pupp B. (11/3 p., 6-6 lep. és gp., 8 ea.) kvartett vezette Bonyhád, amely a hajrában már nem engedte igazán közel magához ellenfelét.

Pénzügyőr SE - MEAFC-Miskolc 64-83

Minden negyedet megnyerve, győzelmét a 29-16-ra megnyert első szakaszra, valamint Csák B. (17/12 p., 3-3 lep. és gp.), Kozák B. (15/3 p.) és Kozák M. (12/3 p., 4-4 ea. és gp.) eredményességére alapozva nyert magabiztosan a MEAFC a jórészt Kerkai Á. (19/3 p., 3-3 lep. és gp., 4 ea.), Baranyi P. (13 p., 11 lep., 3 szl.) és Barócsi Á. (10 p., 6 lep.) találataira támaszkodó Pénzügyőr otthonában.