Végig egyoldalú meccsen vertük Romániát
24
2022
2022. november 24.  |  18:45
Annak ellenére, hogy a két csapat azonos, 1-1-es mérleggel vágott neki a találkozónak, nem volt kérdés, hogy a magyar csapat számított a mérkőzés favoritjának.

A mérkőzés ennek megfelelően kezdődött, Lelik betörése után Dubeit találta meg üresen a palánk alatt, majd Goree dobott könnyű ziccert. Kiss Virág és Studer két-két pontja után már 8-0-ás magyar vezetést mutatott az eredményjelző, a hazaiak mestere így alig több mint két perccel a kezdés után már időt is kért. A játékmegszakítás után megint centerünk volt eredményes, méghozzá kintről, egymás után kétszer (0-14). Goree  és Kiss Virág két-két büntetőt süllyesztett el, ekkor már túl voltunk az első negyed felén, román pont nélkül. Mérész találta meg meg üresen Dombait, aki bedobta a hármast, majd két támadásban ő maga vállalta a befejezést, öt pontért (0-25). Egy perc harminc másodperccel a vége előtt tört meg a román jég, Podar kosarát hatalmas ováció fogadta a hazai közönségtől. Ruff-Nagy állította vissza a közte 25-öt, a negyedet Lelik és Podar kosarai zárták. 4-32

A második negyed másfél perces kosárcsendet hozott, Mérész szakította ezt meg egy bedobott büntetővel, Podar a túloldalon nem hibázott, így az első hat hazai pont az ő nevéhez fűződött. Kányási egy hármassal iratkozott fel az eredményjelzőre, Studer a vonalról ért el ugyanennyi pontot (6-39). Kányási tört be szépen, aztán Vaida szerezte az első kettő nem Podartól érkező román pontot, rögtön mellé tett még kettőt. Kiss Virág kettesével és büntetőjével 34-re duzzadt a magyar előny, Podar egy nagyszerű betöréssel szerzett két pontot. Kiss ezúttal nem hibázott a vonalról, Dubei pazar bejátszását Goree értékesítette, Török triplája után már csak két játékosunk állt pont nélkül (12-51). Az utolsó két percet 5-2-re nyerte a válogatott, így 42 pontos előnnyel mehettek szünetre a lányok. 14-56

A második félidő is magyar kosárral kezdődött, Studer találta meg Mérészt a lerohanás végén, akinek Horváth is kiosztott egy szép gólpasszt. Kiss Virág előbb középtávolról is pontosan célzott, majd Virjoghe ziccere után kintről is (16-65). Panait első pontjait szerzete büntetőből, majd az első hazai hármast is ő dobta. A magyar fölény továbbra is fennmaradt, az etap utolsó 4 percére 7-13-as negyedállással érkeztünk meg. Mivel a következő másfél percben megtorpant a magyar támadójáték, Székely Norbert időt kért, ennek ellenére az első kosár – egy tripla formájában – Armanutól jött, sőt Fota is feltett egy pincért. A három perces magyar áramszünetet Studer 2+1-e zárta le, a negyedet Dombai és Ardelean két-két pontja zárta. 28-74

A záró felvonásra sok izgalom nem maradt, a kérdés csak a különbség volt. Ennek megfelelően a mieink 6-0-al kezdték mieink az első két percet. A románok továbbra is lelkesen, de eredménytelenül kosárlabdáztak (31-82). Virjoghe két büntetőt helyezett be a magyar gyűrűbe, majd Dubei dobott egy hármast. Az utolsó három percnek 51 pontos előnnyel vágtunk neki. Ruff-Nagy egymás után 5 pontot szórt – igaz Virjoghe is szerzett közben egy kettest (40-92). Lelik is beköszönt kintről, az utolsó két perc pedig 4-0-ra lett a mieinké, így 59 pontos siker lett a vége. 40-99

ROMÁNIA - MAGYARORSZÁG 40-99 (4-32, 10-24, 14-18, 12-35)