Férfi NB I B: Győr-Moson-Sopron - Borsod-Abaúj-Zemplén 0-2
21
2022
2022. november 21.  |  10:06
Kivételesen aránylag izgalommentes hétvégén van túl a férfi másodosztály piros csoportjának mezőnye, a legszorosabb mérkőzésen is 9 pont volt a különbség. Az élen álló két pécsi gárda elvileg rangadó jellegű mérkőzést nyert meg, a PVSK kiütéssel, az NKA pedig a végére felőrölve ellenfele ellenállását. A zöld csoportban azért akadtak izgalmak, a legtöbb a két borsodi gárda Nyugat-magyarországi vendégjátékán. A MEAFC hatalmas hajrával fordított a SMAFC, a Tiszaújváros pedig jókora hátrányból felállva tette meg ugyanezt a Győr otthonában.

PVSK-VEOLIA - DEAC U23 106-41

Váratlanul egyoldalú lett az éllovas PVSK és a kissé tartalékos összetételben érkező, negyedik helyen tanyázó debreceni fiatalok összecsapása. A vendégek - akik közül eredményesség tekintetében messze kiemelkedett az egyedüliként 10 pont fölé jutó Ságodi R. (16/6 p., 5 lep., 6 ea.) - csupán az első negyedben tudták úgy-ahogy tartani a lépést a pécsi gárdával. A folytatásban viszont a nyomasztó fölényben játszó hazaiak a remek dobóformát kifogó C. Harler (32/27 p. - 9/12 tr. -, 4 szl., 3-3 gp. és ea.), valamint Tóth N. (15 p., 7 lep.), Bíró L. (12 p., 5-5 lep., szl. és gp.), Juhos L. (10 p., 4-4 lep. és ea.) eredményességére, illetve a 10 gólpasszt "kézbesítő" Halász Á. hatékony szervező munkájára alapozva végül kiütéses, 65 pont különbségű győzelmet arattak.

TF-BP - Óbudai Kaszások 87-70

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, valamint nagyrészt a remeklő Oroszi B. (27/21 p. - 7/10 tr. -, 11 lep., 6 gp., 2 bl.), továbbá Dancsecs A. (23/12 p., 4 lep., 7 ea., 6 gp.) és Nagy Sz. (12/6 p., 4 lep., 3 szl.) találataira támaszkodva győzte le összességében biztosan a TF-BP a játékot szünet után elsősorban Armaghani Á. (19 p., 10 lep.), Boros M. (14/3 p. - 16 mk. -, 6-6 lep. és szl., 7 ea., 5 gp.) és Varsányi Á. (11/6 p., 4 lep.) jóvoltából kiegyenlítetté tevő óbudai együttest.

Nagykőrösi Sólymok KE - MAFC 79-95

A parádés támadójátéknak köszönhetően több mint 20 ponttal, 39-18-ra megnyert első negyednek, valamint jórészt Tóth P. (27/3 p., 6 lep., 3 gp.), Polgárdy Á. (16/12 p., 4 gp.) és Bordács S. (16 p., 17 lep.) ponterősségének köszönhetően győzte le biztosan a MAFC a főként Lakosa Á. (14/9 p., 4 lep., 3-3 gp. és szl., 6 ea), Váits O. (12 p., 7 lep.), Molnár B. (12 p.) és Vámos L. (11/3 p., 3 lep.) kosaraira alapozó Nagykőröst.

NKA Pécs - Jászberényi KSE 94-71

Három negyeden át rangadóhoz méltón fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek. Mind a vendéglátó pécsi együttesnek, mind pedig a főleg Olasz Á. (14 p., 5 lep.), Rosic U. (13/9 p., 4 ea.) és Kucsora Cs. (12/6 p., 5 lep.) pontjaiban bízó vendég jászberényi gárdának voltak rövidebb jó és rossz időszakai. A záró etapra aztán kiderült, hogy a hazaiak három negyed alatt felőrölték ellenfelüket. A negyedik negyed első felét 17-3-ra nyerve Meleg G. (23/6 p., 6-6 lep. és gp., 3 szl.), Kovács P. (14 p., 4-4 lep. és szl., 3 ea.) és Kerpel-Fronius G. (12/6 p., 4 lep., 3 gp.) vezérletével az NKA eldöntötte a maga javára a találkozót.

BKG Príma Akadémia - Vasas Akadémia 79-93

A második negyed közepéig a Nagy Bo. (25/18 p., 4 gp.), Plézer G. (18/15 p., 3 lep., 4 gp.), Nagy Be. (16/9 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea., 11 gp.) és F.Lilaj (11 p., 4 ea.) kosaraira alapozó hazai gárda akarata érvényesült, majd a szakasz közepén feljött, a félidőt pedig egy 11-1-es rohammal lezárva szünetre 6 pontos előnyt szerzett a vendég Vasas. A fővárosiak lendülete szünet után is kitartott, 7-2-vel kezdve a harmadik negyedet 10 pont fölötti vezetéshez jutottak. Egy 6-0-lal reagálva a szakasz közepén 4 pontra felzárkózott a BKG, ám a hátrány csökkentése a jelek szerint sokat kivett a vendéglátókból, hiszen a 25. és a 29. perc között az Andrássy G. (17/3 p., 5 lep., 4-4 ea. és gp.)-Moravcsik Á. (15/9 p., 3 ea., 5 gp.)-Fekete V. (15/9 p.)-Bagó M. (12 p., 8 lep.) kvartett vezette Vasas egy 20-5-ös roham formájában "döntő csapást" mért a hazaiakra, és végül biztosan győzött.

Phoenix-MT Fót - CKE 78-69

Az újoncok csatájának első félideje végig kiegyenlített, kiélezett csatát hozott, amely után 1 ponttal a hazaiak vezettek. Térfélcsere után a jobban, pontosabban játszó vendéglátók fokozatosan ellépve a ceglédiektől, a sokoldalúan játszó Katona B. (20/3 p., 9 lep., 7 gp.), valamint Bonifert B. (15/3 p., 8 lep., 4-4 szl. és gp.), Varga D. (14/3 p.) és Bálint B. (11/3 p., 6 lep.) jóvoltából a negyedik negyed közepére megnyugtató, 15 pontos előnyt szereztek. Az utolsó pillanatig küzdő Cegléd S. Karavdic (20/6 p., 13 lep.), Erdei M. (14/6 p., 5 lep., 3 ea.), Csaba Gy. (12 p., 8 lep.) és Velkey J. (11/3 p - 12 mk. -, 9 lep., 4 gp.) találataira támaszkodva végül 10 ponton belülre került, de nem tudta kétségessé tenni a hazai győzelmet.

Salgótarjáni KSE - Veszprémi KK 96-76

A 29-14-re megnyert második negyednek, valamint jórészt Dragasevic V. (25/12 p., 4 lep.), Takács A. (18/6 p., 5-5 lep. és gp.), D. Herendic (13 p., 14 lep., 3 ea., 8 gp.), Vas-Teplán M. (12/6 p.) és Molnár M. (12 p. - 13 mk. -, 4 lep., 3 szl., 6 gp.) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a Salgótarján a szinte kizárólag Szabó P. (22/9 p., 5 lep.), Madár A. (17/12 p., 7 lep,), Horváth A. (17/6 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.) és Orgona G. (10 p., 8 lep., 6 ea.) találataira támaszkodó Veszprémet.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 72-47

Az első negyed közepén egy 11-3-as rohammal elhúztak a hazaiak, akik ettől kezdve szünetig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket. A második félidő elején 4 pontra feljöttek a vendégek - akiktől egyedül Varga Á. (10 p., 7 lep., 3-3 gp. és ea.) érte el a 10 pontot -, ám erre egy 20-0-s "száguldással" felelve a kecskeméti fiatalok elsősorban Kiss D. (17 p., 6 lep., 3 ea.) és Ivkovic M. (13/3 p. - 15 mk. -, 4 lep.) eredményességére építve eldöntötték a találkozót.

Dávid Kornél KA - Atormerőmű KSE Bonyhád 93-68

Három negyeden át Frank Á. (17/9 p., 4 lep., 8 gp.), Pajor D. (13/9 p., 5 lep., 3 ea.), Kékesi K. (10/9 p., 3-3 lep. és ea.), Baki S. (10/3 p., 6 lep.) és Tömösváry M. (10 p., 8 lep.) jóvoltából a bonyhádiak tudták tartani a lépést a hazaiakkal. A záró etapot azonban 7-0-lal indítva 10 pont fölé növelte előnyét a DKKA, amely 15-1-es utolsó 5 percének, valamint Simon B. (26/9 p., 4-4 lep. és szl.), Molnár D. (24/9 p., 4-4 lep. és gp.) és J. Dordevics (20/3 p., 7 lep.) köszönhetően végül fölényesnek látszó 25 pontos győzelmet aratott.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - MEAFC-Miskolc 74-77

A félidő hajrájáig, ha szűken is, úgy 5 pont körül, de inkább a hazaiak vezettek, ám a félidő egy 8-0-s miskolci rohammal, s 2 pontos vendég vezetéssel zárult. Fordulás után pontosabbá vált a Schöll R. (27/6 p., 9 lep.)-Csátaljay P. (20 p., 4-4 lep., szl. és gp.)-Csendes P. (14/6 p., 3-3 lep. és gp., 4 ea.) trió vezette hazai együttes játéka, amely 5 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Ebben sokáig tartotta, sőt a hajrában 7 pontosra növelni is tudta előnyét a SMAFC. A végjátékra azonban új erőre kapott a Kozák M. (20/6 p., 7 lep., 3 gp.), Szögi Á. (11/3 p., 6 lep.) és Kozák B. (10/3 p., 3-3 lep. és gp.) kosaraira alapozó miskolci gárda, amely egy huszáros 10-0-s utolsó 4 perccel a maga javára fordította az összecsapást.

Dunaharaszti MTK - NYÍKSE 89-63

Szédületes, 21-2-es 8 és fél perccel indította a találkozót a DMTK a meglehetősen megilletődötten kezdő nyírségiekkel szemben. A folytatásban magukra találtak a vendégek, és a harmadik negyed közepén Tisza B. (20/9 p., 4-4 lep. és gp., 3 szl.), Gáspár B. (13/3 p., 8 lep., 5 gp.) és Cvijin P. (10/6 p., 7 lep.) jóvoltából 10 pontra csökkentették a különbséget, a gyorsan összeszedett tetemes hátrány csökkentése azonban a jelek szerint sokat kivett a NYÍKSE együtteséből. A harmadik negyed végétől újra a Burai R. (17/3 p., 5 lep.), Boinitzer D. (13/3 p., 9 lep.), Simonics O. (11/3 p., 3 ea.), a hazai gárda játékát hatékonyan szervező Mészáros B. (10/6 p., 4 lep., 9 gp.) és Bocsárdi G. (10 p., 5 lep.) eredményességére építő DMTK akarata érvényesült, amely végül fölényes győzelmet aratott.

Agrofeed UNI Győr - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 86-87

Az első negyed után nem úgy tűnt, hogy végül a vendég Tiszaújváros örülhet a győzelemnek, hiszen a jórészt Sonyák B. (22/9 p., 4 lep.), Kámán B. (21 p., 3 lep., 5 gp.), Bakon Cs. (18/15 p., 6 lep., 4 ea.) és Nagy T. (10/6 p.) találataira támaszkodó győri gárda megnyugtató, 13 pontos előnyt szerzett (26-13). A folytatásban azonban két jó dobóformát kifogó játékosa, S. Rosemond (35/21 p., 8-8 lep. és gp., 3 szl., 5 ea.) és Bán T. (28/18 p., 5 lep., 4 gp.) ponterős játékával folyamatosan csökkentette hátrányát a Phoenix, és a kiélezett végjátékban Bán hármasával a győzelmet is megszerezte.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, du. - dupla, tr. - tripla, bü. - büntető, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk