Fiú utánpótlás bajnokságok: Öt körmendi győzelem a kadetteknél két hét alatt
20
Nov
2022
2022. november 20.  |  19:36
Az elmúlt két hétben a serdülőknél nem rendeztek meccseket a fiú országos bajnokságok alapszakaszában, a kadetteknél és a junioroknál azonban igen. A legjobban a körmendi kadett csapatnak sikerült ez a periódus, miután nem kevesebb, mint öt mérkőzést is nyertek a vasi piros-feketék. A legjobb egyéni produkció most is Sopronból jött, méghozzá a junioroktól. Lássuk, mi történt az elmúlt két hétben!

Fiú kadett

A fiú kadett főtábla A csoportjában a félidőben még vezetett a Jecs Merse Imre vezette Dávid Kornél KA/A a Budapesti Honvéd SE/A otthonában. A fordulás után viszont egyértelműen a Puskás Kadosa Kán és Pompos Zsombor Gyula vezette fővárosiak akarata érvényesült (78-54). Egy negyed után 19 pont hátrányban volt, 10 perccel a vége előtt azonban 2 ponttal már vezetett a Schlichter Barnabás fémjelezte KASI/A a Szedeák U16/A vendégeként. Az utolsó játékrész aztán a Farkas Balázs Dániel és Körtvélyessy András Pál húzta szegedieké volt, akik előbb leadták nagy előnyüket, majd "másodjára" is megnyerték a találkozót (83-76). A MAFC/A Lestyák Benedek, Molnár Tamás és Viola Dávid Zsolt vezetésével a két páratlan negyedben nőtt igazán a Vasas Akadémia/B fölé (106-81).

A kiegyensúlyozott csapatjátékra építő NKA Pécs/A az első félidőben eldöntötte a Zalakerámia ZTE KK/A elleni találkozóját (94-56). A ZTE aztán Jordán Bendegúz és Ruzsics Barnabás vezetésével a két középső felvonásban nagyon a DKKA fölé nőtt, és simán győzött is (77-49) - a fehérváriak legjobbja Sándor Döme volt. A Kaposvár az első félidőben is jobban játszott, mint a Vasas B, és még két perccel a vége előtt is 66-58-ra vezetett a hazai gárda. Innentől kezdve azonban futott egy 9-0-t az Imre Márton fémjelezte pasaréti együttes, amely Bükki Dominik kosaraival fordított és nyert egyetlen ponttal (66-67). A Mattányi Márton, Gyenes Ádám és Viola Dávid Zsolt húzta MAFC a két páros negyedben nagyon a Szedeák fölé nőtt, ennek köszönhetően verte a hazaiakat (55-91), akiknél Körtvélyessy András Pál volt a legjobb.

SZEDEÁK U16/A - MAFC/A   55-91

A B csoportban a Horváth Dániel, Horváth Roland Péter és Horváth Izidor Péter vezette Szombathelyi Sportiskola U16 sima sikert aratott a Szolnoki KA/A ellen (87-47). A Vajda Zoltán Márk és Bartos Gergely fémjelezte, de nagyon egységes Vasas Akadémia/A kiütéssel verte a Kecskemét KA/A-t (102-31). A Fekete-Gál Csongor húzta DEAC KA U16/A a középső két negyedben egyenrangú ellenfele volt a Soproni SI KA SKC/A-nak. Az első és az utolsó felvonás viszont a Soproné volt, amely nagyarányú győzelmet aratott Tallós Levente, Nyikos Balázs és Palotai Máté vezetésével (100-66). Rettenetesen hullámzó találkozón a második és a negyedik negyedben fölényben játszó Zsíros Akadémia Kőbánya/A legyőzte az NKA Pécs u15 fiú/B-t (74-68) - a kőbányaiaknál Demeter Levente (38 pont, 13 pattanó, 3 blokk, 45 VAL), a vendégeknél pedig Szalontai Máté volt a legjobb.

A mecsekaljai gárda leginkább Szalontai, Baráth Barna és Rácz Gábor révén könnyedén verte a Szolnokot (81-48). Az újfent Demeter Levente (31 pont, 11 pattanó, 5 blokk, 42 VAL) fémjelezte Zsíros Akadémia a két középső felvonásának köszönhetően győzött a Szombathellyel szemben, amely Szendrő Bence vezetésével hiába hajrázott nagyot (60-66). A hét egyik legjobb találkozóján a DEAC Váróczy Gergő István büntetőjével nyert egyetlen ponttal Kecskeméten (83-84) - a hazaiaknál Dudás Mirkó Alexander játszott a legjobban ezen az összecsapáson. A Rosta Péter húzta Vasas pedig két egészen kiváló középső játékrésszel nyerte meg a Tallós Levente és Flasár Zalán vezette Sopron elleni rangadót (80-59).

Vasas Akadémia/A - Soproni SI KA SKC/A   80-59

A C csoportban a Hadnagy Csanád, Farkas Levente, László Péter trió vezette AKMÉ Körmendi Törpördögök nagyon egyoldalú mérkőzésen verte a PVSK NKA/A-t (105-37), majd ugyanezt megtette a Budafok otthonában is (46-89). A Basketbaja SE/A is simán győzött Budafokon (21-72). A körmendiek a Farkas-Hadnagy duó vezetésével főleg a második félidőben nőttek a Goór Dániel húzta Óbudai Kaszások/A fölé (91-60). A Szabados Zétény, Mucsi Bulcsú, Kassai Sándor trió vezette Nyíregyházi Sportcentrum/A az első negyedben összeszedett hátrányát fokozatosan dolgozta le a Farkas Levente fémjelezte Félegyházi Térségi Sportiskola ellen, és végül győzött is (68-63). A megint a Farkas-Hadnagy kettős vezette Körmend a második felvonásban eldöntötte a Baja elleni találkozóját (54-70) - a hazaiaknál Matolcsi Tamás és Bánóczky Bence voltak a legjobbak.

A körmendiek a Budafok ellen szerezték meg ötödik győzelmüket csak az elmúlt két hetet figyelembe véve (112-47) - Farkas Levente mellett ezúttal Nyul Lajos Máté és Kóbor László voltak a legjobbak a vasiaknál, de több nagyon jó produkció is érkezett ezen a meccsen, a túloldalon Kádár-Jakab Lehel emelkedett ki a többiek közül. A MEAFC U16/A a két középső negyedben húzta be a Nyíregyháza elleni mérkőzését Sulkovszki Bence, Oleár Ákos és Iván Máté Domonkos vezetésével (83-64) - a nyírségiek legjobbja Kassai Sándor volt. A Félegyháza a 18 ponttal megnyert első negyedével jól gazdálkodott, és leginkább Abonyi Ákos Krisztián, valamint Farkas Levente révén diadalmaskodott a PVSK NKA/A vendégeként (84-87) - a pécsieknél Takács András és Szabó Damján vitték a prímet. Az Óbuda pedig a második negyedet leszámítva végig jobban játszott a Baja ellen (72-49).

Óbudai Kaszások/A - BASKETBAJA SE/A   72-49

A D csoportban hullámzó első félidő után a negyedik negyedben döntötte el a Németh Atilla Gergő és Verasztó Vilmos vezette Budapesti Honvéd SE/B a Kiss Lenke KA/A elleni összecsapást (81-68) - a vendégek leghasznosabban játszó játékosa Molnár Noel Armand volt. A Frank Leo Noel, Oláh Sebestyén és Orosi Nándor Bence húzta NYKK Eötvös U16 csak egyetlen felvonást nyert meg a MAFC/B otthonában, a harmadikat, de ez is elég volt a nyíregyháziak sikeréhez, hiába egyenlített az utolsó előtti percben 63-63-nál a Gyenes Ádám fémjelezte fővárosi alakulat (64-68). A Nagy Zsombor húzta Újpest-MT/A csak a második negyedben tudta hozni az MVM-OSE Lions U16/A szintjét, a másik három negyedet hozta a sok lábon álló, Cséri Máté Dániel és Fehér István fémjelezte oroszlányi gárda (80-66).

A Zuglói Sasok/A pazar első negyedével, Boldog Gergely vezetésével verte a Nyíregyházát, hiába volt jó a túloldalon Oláh Sebestyén és Orosi Nándor Bence (53-39). A KLKA leginkább a hatalmasat játszó Kovács Ádám (27 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz, 8 szerzett labda, 47 VAL) révén, a két páratlan negyedet nagyon megnyomva verte az Újpestet, amelyben ezúttal Horváth Kristóf játszott a legjobban (90-61). A MAFC B csapata leginkább Szijártó Bertalan és Gyenes Ádám révén a két középső játékrészben múlta felül nagyon a DEAC KA U16/B-t, amelynél Sándor Csanád Emil volt a leghasznosabb (50-72). A Honvéd második alakulata pedig Németh Atilla Gergő vezetésével egy szoros meccsen verte az OSE-t, de a végjátékban végig a fővárosiaknál volt az előny (69-66) - a vendégek legjobbja Cséri Máté Dániel volt.

Fiú junior

Az U16-os korosztály főtáblájának A csoportjában a Kékesi Kolos, Géringer Gergő, Kupai László Levente trió vezette Atomerőmű SE U18A a félidőben még vezetett a Zalakerámia ZTE KK ellen. A fordulást követően azonban Szalay Domonkos, Tóth Barnabás és Gyimes Áron fémjelezte zalaegerszegiek játszottak jobban, a harmadik negyed végére fordítottak, és a végjátékban végig náluk volt az előny (87-90). A Budapesti Honvéd SE/A és a Vasas Akadémia egy rendkívül pontszegény, de szoros mérkőzést játszottak, amelyet 48-48-as rendes játékidő után a pasarétiek tudtak megnyerni (53-60).

A Kékesi Kolos vezette ASE a Vasas ellen is vezetett az első félidő után, méghozzá 10 ponttal. A fordulást követően azonban teljes mértékben a Kiss-Leizer Gergő és Bérces Dániel húzta fővárosi gárda akarata érvényesült (80-66). Ma délelőtt a Szalay Domonkos (18 pont, 17 lepattanó, 40 VAL) vezette ZTE az első félidő után még hat ponttal vezetett a Kecskeméti KA otthonában. A fordulást követően viszont a hazaiak akarata érvényesült, akik végül egy pontszegény harmadik negyed (10-6) után a záró felvonásban fordítottak, és győztek is (60-51) - legeredményesebb játékosuk a 24 pontig jutó Kégel Tamás volt. A DEAC KA U18/A 20 ponttal állt jobban a félidőben a Honvéd A otthonában, leginkább Orosi Bálint Gábornak köszönhetően. A fordulás után nagyot változott a játék képe, és a végjátékban egyenlített is a Karda Dominik Krisztián fémjelezte fővárosi gárda, 75-75 után azonban Hőgye Patrik duplája a hajdúságiak javára döntötte el a meccset (75-77).

Atomerőmű SE U18A - Zalakerámia ZTE KK   87-90
Budapesti Honvéd SE/A - Vasas Akadémia   53-60 hosszabbítás után
Vasas Akadémia - Atomerőmű SE U18A   80-66
Kecskeméti KA - Zalakerámia ZTE KK   60-51
Budapesti Honvéd SE/A - DEAC KA U18/A   75-77

B csoportban a Szolnoki KA az első három negyedben végig növelni tudta előnyét Szugiczki Máté és Horváth Ákos vezetésével, így végül nagyobb izgalmak nélkül verte a Dávid Kornél Akadémia/A-t (79-65), melyből Denk Norbert Zalán kiemelkedett. A Bohdan Korszunszkij húzta NKA Pécs/A a középső két negyedben egyenrangú ellenfele volt a Soproni SI KA SKC/A-nak. Az eddig is parádézó soproniak azonban már az első negyedben nagyobb előnyre tettek szert, leginkább a Flasár Botond, Tóth Dániel, Keller Bendegúz trió révén, és kétség sem férhtett a végén a sikerükhöz (71-90).

A Radó Ádám (27 pont, 15 pattanó, 43 VAL) és Harka Szabolcs vezette PVSK NKA az első félidőben eldöntötte a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U18A elleni meccsét (59-49). A két pécsi gárda összecsapásán jól gazdálkodott az első negyedben felépített előnyével az egységes csapatjátékra építő NKA Pécs/A, hiába jutott el 50 VAL-ig a túloldalon Radó (38 pont, 12 pattanó). Még jobb egyéni produkciót nyújtott Flasár Botond a Sopronnál a Szolnok ellen (36 pont, 15 pattanó, 56 VAL), leginkább neki és Tóth Dánielnek köszönhetően nyert simán az SKC a Tóth József fémjelezte szolnokiak ellen (108-77).

A PVSK egy héten belül másodjára, ezúttal a Dávid Kornél Akadémia A csapata ellen nyert 59-49-re - megint Harka Szabolcs és Radó Ádám voltak a legjobbjaik. Az NKA Pécs pedig egy rendkívül egyoldalú mérkőzésen, több hasznos egyéni teljesítménynek is köszönhetően verte a Falco korosztályos alakulatát (65-30).

NKA Pécs/A - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U18A   65-30

A C csoportban Szlama Barnabás vezette Kiss Lenke KA az első félidőben dűlőre vitte a dolgot a MAFC ellen, melynek legjobbja Tóth Vajk János volt (78-65). Tóth volt a MAFC legjobbja a Budapesti Honvéd SE/B ellen megnyert találkozón is (60-52). Az első három negyedben kiépített 12 pontos fórjából végül 3-at megtartott a Rieder Márton húzta NKA Pécs u17 fiú/B Oroszlányban, hiába kezdte a záró 10 percet egy 13-2-vel a leginkább Czermann Mátéra (33 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 43 VAL) és Kristyák Viktorra (18 pont, 7 pattanó, 3 blokk, 4 szerzett labda) alapozó MVM-OSE Lions U18 (69-72).

A KLKA főleg a második negyedére alapozva simán győzött az AKMÉ Körmendi Törpördögök ellen Facskó Máté Adrián és Szlama Barnabás vezetésével (68-49). A Kiss Lenke KA pedig még egy győzelmet aratott: ma délután egy sokáig szoros találkozón, a végjátékban ellépve verte a Honvéd B-t Szlama Barnabás és Szlama Botond vezetésével (54-62).

Kiss Lenke KA - MAFC   78-65
MAFC - Budapesti Honvéd SE/B   60-52
MVM-OSE Lions U18 - NKA Pécs u17 fiú/B   69-72
Kiss Lenke KA - AKMÉ Körmendi Törpördögök   68-49
Budapesti Honvéd SE/B - Kiss Lenke KA   54-62

A D csoportban a Zsíros Akadémia Kőbánya/A az első három felvonás során, főleg a másodikban múlta felül a Budafokot Demeter Levente, Simonics Olivér Márk és Simonics Levente Dávid vezetésével, így hiába hajrázott nagyot a Tóth Mózes húzta vendég gárda (86-73). A Simon Dávid vezette Alba Fehérvár végig jobban játszott az Óbudai Kaszások/A-nál (74-45). A Bogdán Dávid Bence és Pucz Zalán fémjelezte KASI/A az első 10 perc alatt eldöntötte budafoki mérkőzését, a negyedik negyedben pedig bebiztosította sikerét (51-72) - a hazaiaknál Lucey Ciarán József volt a legjobb. A Zsíros Akadémia pedig a 32-6-ra megnyert második játékrésznek, valamint Simonics Olivér Márk, Hajdu Gergely és Magashegyi Dávid hasznos játékának köszönhetően verte magabiztosan az Óbudát (75-99) - az óbudaiaknál Antal Márton volt ezúttal a legjobb.

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - BUDAFOK   86-73
Alba Fehérvár - Óbudai Kaszások/A   74-45
BUDAFOK - KASI/A   51-72
Óbudai Kaszások/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A   75-99