14
Nov
2022
2022. november 14.  |  20:05
A mérkőzés egy Cseh triplával indult, Kriz volt eredményes. Filipovity Márkó kezdte meg a mieinknél a pontgyártást egy középtávolival (2-3). Benke már a magyar csapatot juttatta előnyhöz egy nagyszerű tempódobással, Kyzlink nehéz dobást értákesített a sarokból. Váradi középről süllyesztett el egy hármast, majd Filipovity támadólepattanója után Somogyi nagyszerű átadását Keller húzta be (9-5). Ismét ez a duó játszott össze, Somogyi megint kihagyhatatlan helyzetbe hozta Kellert, aki könnyű ziccerrel szerzett két pontot, a csehek azonnal időt is kértek. A játékmegszakítás után hosszú kosárcsend következett, végül Balvin álhatott a vonalra és két ponttal közelebb hozta csapatát (11-7). Bálint tört be bátran és sikeresen Keller mellett, majd egy triplát is bedobott, így három perccel a negyed vége előtt átvette a vezetést Csehország.  Kyzlinknek Lukács ütött oda, aki mindkét büntetőt értékesítette (11-14). A rossz magyar sorozatot Perl törte meg egy ziccerrel, Balvin magassága azonban továbbra is gondot okozott védekezésben. Kyzlink újabb betöréssel köszönt be, ráadásul Váradira faultot is fújtak a játékvezetők, így már hat pontra nőtt a vendég előny (13-19). Hopkins dolgozott eredményesen Böhm ellen, ráadásul itt is a kosár mellett faultot is fújtak a bírók, Böhm a túloldalon egy duplával javított. Perl negyed végi dobása leszédült a gyűrűről, Filipovity szerencsére a lehető legjobban helyezkedett, és a dudaszóra beszédült a visszatett labdája. 18-21

Bálint a sarokból zúdított be egy üres hármast – amivel a mezőnyből elsőként érte el a tíz pontot -, Vojvodának ugyan nyakán volt védője, de így is visszadobta azt. A csehek azonban nem hűltek ki, Palyza is bevágott a triplát, megint Vojvoda válaszolt, most egy kettessel (23-27). Váradi passza után Hopkins kezét ütötték meg, egy pontot azonban a vonalon hagyott magasemberünk, Balvin a túloldalon viszont hibátlanul célzott. Kyzlink betörés közben elhagyta a labdát, valahogy aztán mégis a kezében kötött ki, így könnyű ziccert dobhatott, Golomán pedig megszerezte első pontjait (26-31). Somogyi visszatérése a pályára ismét lendített a hazai támadójátékon, az Alba játékosa értékesített egy triplát, ami után a csehek mestere megint időt kért. Perl passzából Golomán dobhatott kintről, a kísérlet nem esett be, de egy cseh szabálytalanság miatt büntetőzhetett és három pontjával átvettük a vezetést (32-31). A félidő hajrájában Váradi labdaszerzése után Golomán fejezte be a gyorsindítást, majd Vojvodára fújtak sporszerűtlent a bírók, ami miatt a csehek kapitánya Palyza bünzetőzhetett. Öt másodperccel a vége előtt Keller zsákolt egy hatalmasat, így három pontos előnnyel mehettünk szünetre. 36-33

Vojvoda nagyszerű védekezése után Váradi büntetőivel kezdődött a második félidő, a Rytas légiósa pedig mindkét kisérletét a helyére tette. Keller labdájából Filipovity szórt egy hármast, majd egy nagyszerű védekezés után megint a Chemnizt játékosa szerzett pontot egy zsákolással, amivel a mérkőzésen először, kétszámjegyű különbség lett a két csapat között (43-33). A cseh időkérés után Pulpán szerezte a második félidő első vendég pontjait, majd Balvin három támadólepattanója után, Kriz dobott egy duplát. Somogyi bejátszását Hopkins értékesítette, aki egy gólpasszt is kiosztott Golománnak a következő támadásban (47-37). Perl hármasával elérte a válogatott az 50 pontot, Palyza a sarokból talált be. Benke triplája ugyan nem esett be, de egy vendég szabálytalanság miatt hármat dobhatott. Perl kaparintott meg egy lepattanót és indította Vojvodát, aki nem hibázott, így 15 pontos különbségnél kellett Jan Pospisilnek kikérnie az idejét (55-40). A vendégek tanácstalansága tovább folytatódott támadásban, Hopkins fordult le szépen és tett fel egy horgot. Kyzlink és Somogyi is betalált távolról, majd a fiatal magyar egy nagyszerű betöréssel vetette magát észre (62-43). Perl zsákolásával a 20-at is átlépte a differencia, a negyedet pedig Hopkins hármasa zárta. 67-43

A záró etapot Benke kezdte meg egy triplával, Kriz dobását Hopkins blokkolta későn, így a játékvezetők megadták a két pontot, aztán Balvin izmozott be egy duplát. Bálint kinti dobásával 20-ra csökkent a különbség, majd egy 2+1-et is szerzett, Sztojan Ivkovics így időt kért. Egy végletekig kijátszott támadás után Filipovity süllyesztett el egy triplát, Kyzlink szép betöréssel válaszolt (73-55). Filipovity dudaszóra is dobott egy hármast, így 4:36-tal a vége előtt 21 pontos magyar előny állt az eredményjelzőn. Hosszú videózás után Balvin dobott be két büntetőt, ennek ellenére az utolsó 4 percben már nem volt kérdés a győztes kiléte. Ezt a szakaszt Keller kezdte meg egy 2+1-el, Kyzlink folytatta egy triplával. Lukács, Pongó és Kiss is kapott esélyt a kapitánytól a bizonyításra, előbbi egy ziccerrel vetette észre magát (81-60). Az utolsó percre izgalom már nem maradt, a válogatott fantasztikus második félidővel, fontos győzelmet aratott. 83-69

Magyarország - Csehország 83-69 (18-21, 18-12, 31-10, 16-26)