Légiós körkép: Filipovity bombaformában
08
2022
2022. november 8.  |  08:10
Az elmúlt héten a Real Madrid nyerni tudott az Euroligában az EA7 Emporio Armani Milano otthonában (77-83), így hat meccs után 3-3-mal áll a királyi gárda. Hanga Ádám 12 perc alatt 3 pontot, 2 lepattanót és 3 gólpasszt jegyzett ezen a találkozón. A hétvégén komoly blamába futott be a Real: az eddig még nyeretlen Casademont Zaragoza vendégeként kikapott (94-89), így jelenleg 5-2-vel negyedik a tabellán. Hanga 10 perc alatt itt is 3 pontot, valamint 1 szerzett labdát rakott a közösbe.

A Joventut Badalona hasonló héten van túl: a nemzetközi porondon, a EuroCupban nyerni tudott a spanyol alakulat az ukrán Prometey ellen (82-77), ezzel 3-1-gyel második az A csoportban. A hétvégén azonban a Joventut is kikapott a bajnokságban, a UCAM Murcia verte a badalonai együttest (88-76), amely 3-4-gyel a 11. a táblázaton. Maronka Zsombor egyik összecsapáson sem volt nevezve.

A Niners Chemnitznek kifejezetten jó hete volt. Előbb a FIBA Europe Cupban a szintén német Brose Bamberget tudta két vállra fektetni, méghozzá kifejezetten simán (68-84), így az egymás elleni mérlegben is jobb a Chemnitz, és 2-2-vel második az A csoportban. Filipovity Márkó 18 pontjával és 3 lepattanójával csapata legjobbja volt. A német bajnokságban a ratiopharm Ulm vendégeként győzött a Niners hosszabbítás után (93-99), így zsinórban két sikerével 2-2-vel áll a 9. helyen. Filipovity ezen a meccsen is a legjobbak között volt, 18 és fél perc alatt is eljutott 15 pontig.

A 7Bet-Lietkabelis rendkívül fontos sikert aratott a EuroCupban a román U-BT Cluj-Napoca ellen (89-84) - bár csak hetedik a litván gárda az A csoportban, de 2-2-es mérlege van, ott van a mezőny sűrűjében. Golomán György 10 perc alatt 1-1 lepattanót és gólpasszt tett hozzá csapata sikeréhez. A panevezysi alakulat a bajnokságban is győzni tudott, a Nevezis-Optibetet verte idegenben (73-78), így 6-2-vel továbbra is ott van a harmadik helyen. Golomán ezen a meccsen 4-4 pontot és pattanót, valamint 1-1 szerzett labdát és blokkot tudott felmutatni.

A Rytasnak is nagy hete volt: előbb a Bajnokok Ligájában ütötte ki a görög Peristeri Bwint (89-64), így megszerezte első győzelmét a H csoportban (1-2), majd tegnap a listavezető Zalgirist is két vállra tudta fektetni a litván élvonalban nagy negyedik negyedével (89-85), így 5-3-mal feljött a tabella negyedik helyére. Váradi Benedek a BL-ben 2-2 pontot és pattanót, valamint 1 gólpasszt jegyzett, a Zalgiris elleni litván szuperrangadón pedig 2 pont, 1-1 pattanó és szerzett labda, illetve 7 gólpassz is került a neve mellé - utóbbival a mezőny legjobbja volt.

A Gravelines-Dunkerque-nek nem sikerült ez a hétvége, hazai pályán kapott 100 fölött a Blois-tól (88-101), így 3-5-tel jelenleg 12. a francia élvonalban. Benke Szilárd 12 perc alatt 3-3 pattanót és gólpasszt ért el.

Az UnaHotels Reggio Emilia a Bajnokok Ligájában nem szerepelt ezúttal, a Serie A-ban pedig 79-65-re kikapott a mezőny egyetlen veretlen csapata, a Virtus Segafredo Bologna vendégeként - a Reggio Emilia-i gárda ezzel 2-4-es mutatóval bír, amivel a 12. helyen áll a tabellán. Mikael Hopkins csapata legeredményesebb játékosa volt 16 pontjával és 5 lepattanójával.

Japánban nem rendeztek fordulót, következő alkalommal a vb-selejtezők után lépnek pályára a felkelő nap országában.