Légiós körkép: Váradi Benedek nagyon hasznos játéka is kellett a Rytas győzelméhez
31
2022
2022. október 31.  |  12:59
A Real Madrid felemás héten van túl, miután az Euroligában újabb vereséget szenvedett, ezúttal hazai pályán kapott ki a Virtus Segafredo Bolognától (91-95), így 5 meccs után mindössze 2-3-as mutatója van. Öröm az ürömben, hogy Hanga Ádám hosszú kihagyás után visszatért, 4 perc alatt 1 lepattanó és 1 gólpassz került a neve mellé. A királyi gárda az ACB Ligában javítani tudott, 91-69-re verte a Carplus Fuenlabradát, így 5-1-gyel ott van a közvetlen élmezőnyben, jelenleg második a tabellán. Hanga ezen a meccsen 11 és fél perc alatt 1 szerzett labdát tett a közösbe.

A Joventut Badalona a hét közben rettenetesen simán győzött a Cedevita Olimpija otthonában (78-100), így 2-1-gyel áll három kör után a EuroCup A csoportjában. A badalonai gárda a bajnokságban 89-84-es sikert aratott a sereghajtó Casademont Zaragoza ellen, amivel 50%-ra javította mérlegét (3-3). Maronka Zsombor egyik összecsapáson sem lépett pályára.

A Niners Chemnitz a FIBA Europe Cupban volt érdekelt szerdán, és 78-73-as vereséget szenvedett Izraelben, a Hapoel Nofar Galil Elion otthonában - 1-2-vel most harmadik a német együttes az A csoportban. Filipovity Márkó volt a németek legeredményesebb játékosa 18 pontjával, ami mellé 5 lepattanót is leszedett. A chemnitzi gárda a német élvonalban megszerezte első idei győzelmét (1-2), miután 98-89-re verte a Syntainics MBC-t. Filipovity ezen az összecsapáson 9 pontot, 1-1 lepattanót és szerzett labdát, illetve 2 gólpasszt jegyzett.

A 7Bet-Lietkabelis jól kezdett a francia Mincidelice JL Bourg otthonában a EuroCupban, három negyedig tartotta a lépést ellenfelével, de gyenge utolsó 10 percével 86-73-ra kikapott a mezőny egyetlen veretlen csapatától, így csak 1-2-t tud felmutatni. Golomán György neve mellé 6 pont, 4 pattanó, 1 gólpassz és 2 szerzett labda került 12 perc alatt is. A Lietkabelis a Labas Gas otthonában is nagyszerűen kezdett a litván bajnokságban, ez azonban győzelmet ért (77-96), amivel 5-2-re javította mérlegét a panevezysi csapat, és harmadik a tabellán. Golomán ezen a meccsen 4 ponttal, 5 lepattanóval és 2 blokkal segítette övéit.

A Rytasnak nem volt hét közben BL-meccse, a bajnokságban viszont fontos sikert aratott az együttes (89-91) az egyébként így is 5-2-vel álló Wolves otthonában, így 4-3-at tudhat magáénak a vilniusi gárda. Váradi Benedek kifejezetten hasznosan kosárlabdázott 9 pontjával, 6 lepattanójával, 3-3 gólpasszával és szerzett labdájával, amivel összesen 14 VAL-t hozott össze.

Franciaországban a Gravelines-Dunkerque hosszabbítás után 103-95-re kikapott a Nanterre 92 vendégeként, ezzel pedig 3-4-re alakult a mérlege. Benke Szilárd 28 percet tölthetett a pályán, ami alatt 8 pont, 2 pattanó és 5 gólpassz is bekerült a neve mellé a statisztikába.

Japánban a Niigata Albirex ezúttal csak egy mérkőzésen szerepelt, a Kawasaki Brave Thunderst fogadta, és simán kikapott (64-82) - ezzel a Niigata 1-8-cal az utolsó a keleti csoportban és a teljes japán első osztályban. Nem meglepetés az sem, hogy Rosco Allen messze kiemelkedett az együttesből 21 ponttal, 12 lepattanóval és 4 gólpasszal (33 VAL).

Az UnaHotels Reggio Emilia a hét közben kikapott a török Pinar Karsiyaka vendégeként (83-76), így 1-2-vel a B csoport negyedik helyén áll az olasz gárda a csoportkör felénél. Mikael Hopkins 11 ponttal és 7 lepattanóval csapata egyik legjobbja volt (18 VAL). A Serie A-ban fontos sikert aratott a Reggio Emilia a Happy Casa Brindisi ellenében (92-78), így 2-3-as mérlegével zárkózott a középmezőnyhöz. Hopkins ezen az összecsapáson 8 pontot, 7 lepattanót, 2 gólpasszt, illetve 1-1 blokkot és szerzett labdát szorgoskodott össze.