Női Amatőr: Hosszabbításos fővárosi matiné a fehér csoportban
23
2022
2022. október 23.  |  19:00
A Hepp-kupa forduló miatt az elmúlt két hétben kevesebb mérkőzést játszottak a női második vonalban. Ezek között voltak nagyon egyoldalú, ám roppant izgalmas találkozók is, főleg a fehér csoportban. A nyáron alaposan megerősödött Dávid Kornél KA csupán egyetlen ponttal verte a Sportdarázs együttesét, s ugyanitt hosszabbításba torkollott a szombat délelőtti ELTE Fortis - Törekvés fővárosi "matiné" mérkőzés.

MAFC - PINKK-PVSK U23 73-59

A szünetre szerzett 13 pontos előnyére és Karlócai J. (14/6 p., 4 lep., 3 ea., 7 gp.), Hercze Sz. (12/6 p., 3 lep.), Miháczi D. (12 p., 3 ea.), valamint a tripla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó dr. Varga B. (10-10 p. és lep., 9 gp.) kosaraira alapozva győzte le a MAFC a PINKK a játékot Bojtár B. (20/9 p., 3 lep.), Szűcs L. (10/6 p. - 17 mk. -, 5-5 szl. és gp.), valamint Kovács K. (9-9 p. és lep., 4 ea., 3 gp.) révén szünet után kiegyenlítetté tevő fiataljait.

Fehér csoport

SzPA-HSE - Sportdarázs-SMAFC 41-84

A páros negyedekben - különösen a záró etapban - nagy, sőt nyomasztó fölényben játszva aratott Bakó P. (22 p., 9 lep.), A. Erdélyiová (15/3 p., 3-3 lep. és gp., 4 ea.), Szeli K. (13 p., 5-5 lep. és gp.), Szabó L. (12/6 p., 6 lep., 4-4 szl. és ea.) és Pfeiffer V. (11 p., 3-3 lep. és ea., 5 szl., 7 gp.) vezérletével magabiztos győzelmet a soproni együttes a feladathoz és ellenfeléhez elsősorban Takács E. (11/3 p. - 14 mk. -, 3 lep., 4 ea.) és Ecker V. (11 p., 3 lep., 4 szl., 9 ea.) jóvoltából felnövő SzPA otthonában.

UNI Győr SzESE - Százhalombattai KSE 66-42

Az első negyedben még jól tartották magukat a Bozsó K. (14/12 p., 5 lep., 3 gp.) és Katona B. (10 p. - 13 mk. -, 4 lep., 3 ea.) kosaraira alapozó vendégek, de a második etap elején több mint 6 percig nem tudtak kosarat szerezni. Ekkor egy 8-0-lal elhúzott, s félidőben 15 ponttal vezetett a Győr. Szünet után lendületben maradt a Chroméj H. (16/3 p., 5 lep., 6 gp.) és Szűts B. (10 p., 6 lep.) eredményességére, no meg a végül 59-38-ra megnyert lepattanózásra építő vendéglátó, s a harmadik negyed első felét 10-0-ra nyerve 25 pontosra növelve előnyét el is döntötte a mérkőzést.

Dávid Kornél KA - Sportdarázs-SMAFC 78-77

Jobban, pontosabban kezdtek a hazaiak (9-2), de utána rendezték soraikat, s felzárkóztak a soproniak. A második etapban lendületben maradtak: 8-2-vel kezdve a szakaszt előbb fordítottak, majd a szakasz közepén egy 11-2-t "repesztve" 9 ponttal elléptek. A félidő végén egy 7-0-lal 2-re zárkózott föl a hazai együttes. A második félidőt egy 11-0-s "szőnyegbombázással" kezdve elhúzott a nagyrészt Frindt N. (22/6 p., 4-4 lep. és ea, 5 gp.), Angyal N. (18 p., 5 lep.) és Zele D. (16/3 p., 15 lep., 4 gp.) ponterős játékára támaszkodó DKKA a leblokkoló soproniaktól, majd állandósult a hazai csapat 5 és 10 pont közötti előnye. A negyed végén egy triplával 5-re faragta hátrányát a Sportdarázs. A záró etap közepére megduplázta előnyét és kerek 10 ponttal "ment" a DKKA, de a Bakó P. (24/9 p., 5 lep.)-Szabó L. (16/6 p., 5-5 lep. és szl., 3 ea.)-Pfeiffer V. (12 p. - 19 mk. -, 3 sz.) trió vezette soproniak nem törtek meg, hanem egy 14-3-as rohammal fordítva 1 pontos előnnyel fordultak az utolsó percre. Ennek elején a hazaiak játékosa, Dávid Mia dobott duplát, és erre már nem volt válaszuk a szívósan küzdő vendégeknek - izgalmas meccsen minimális különbségű hazai siker született.

ELTE Fortis - Törekvés SE 68-74 hosszabbítás után

A szombat délelőtti fővárosi "matinén" szünetben 9, de még a harmadik negyed után is 8 ponttal vezetett a Dobos K. (22/6 p., 3-3 lep. és ea,, 4-4 szl. és gp.), Egri Zs. (18 p., 14 lep., 4 ea., 5 gp.) és Mohos E. (11 p., 3-3 lep., ea. és gp.) kosaraira alapozó vendég Törekvés. A negyedik negyedben aztán hatalmasat hajrázott az elsősorban Vári A. (21/9 p., 4-4 lep. és ea., 3 szl. és gp), Kiss A. (17/9 p., 4 lep., 3 szl.), Nagyi T. (11 p. - 14 mk. -, 8 lep., 5 szl., 3 ea.) pontjaiban bízó Fortis, amely Kiss triplájával hosszabbításra mentette csapatának a találkozót. A rendes játékidőben még a győzelmet is megszerezhették volna a hazaiak, de végül 59-59-cel ért véget a negyedik negyed. A hosszabbításban a hazaiak szereztek vezetést, ám erre egy 9-0-s rohammal reagálva végül a Törekvés nyerte a "túlórába" torkolló matinét.

ZTE NKK - SzPA-HSE 87-57

A szünetre szerzett 27 pontos előnyének, valamint Kovács G. (20/12 p., 7 lep., 4 ea., 8 gp.), Jurkó N. (15 p., 11 lep., 3-3 ea. és gp.), Horváth Fr. (13 p., 8 lep., 6 szl., 3 gp.), Ács A. (13 p., 4 ea.), Balogh V. (10/6 p., 4 lep.) és Horváth Fa. (10 p., 3 szl., 4 gp.) eredményes játékának köszönhetően aratott sima, fölényes győzelmet a ZTE a Takács E. (18/6 p., 3-3 lep. és szl.)-Ecker V. (12 p., 6 lep., 3 szl.) kettős vezette fővárosiak ellen.

Csata DSE - Radobasket Törökbálint 141-35

Végig nagy fölényben játszva úgy aratott 106 pont különbségű győzelmet a Csata, hogy 8 játékosa szerzett legalább 10, azon belül pedig négyen is - Szörényi L. (33/15 p., 5 lep., 3-3 szl. és gp.), Balogh J. (17/15 p., 3 szl., 4 gp.), Bajzáth L. (15/3 p., 5 lep., 6 szl., 8 gp.) és Vladár R. (15/3 p., 5 lep.) - minimum 15 pontot szereztek. Az eléggé "egyemberes" csapat benyomását keltő Radobasket együttesénél a pontok több mint a felét jegyezte Budai D. (20 p., 14 lep., 3 ea.).

DEAC - Szolnoki MÁV SE 56-44

Az egyik vezéregyéniségét, az anyai örömök elé néző Mezei-Göttlinger Annát hosszabb ideig nélkülözni kénytelen debreceniek a kiegyenlített első perceket követően a nyitó etap utolsó 3 percét 11-2-re nyerve elléptek. A második negyedben is pontosabban, jobban játszott, és szünetre kerek 20 pontos előnyt szerzett az elsősorban Holinka-Miklós H. (12/6 p., 6-6 lep. és ea., 3 gp.) és Kovács R. (11/6 p., 5 lep., 3 ea.) eredményességében, valamint a végül 57-37-re megnyert lepattanózásban bízó DEAC - amelynek 9 játékosa is eredményesnek bizonyult. A küzdelmes játékot hozó harmadik etapban tovább "nyílt az olló", majd a záró 10 percben a "kiengedő" hazaiakkal szemben a Miklós B. (12/6 p., 4 lep., 7 ea., 3 gp..)-Nemeskéri-Kutlán N. (11 p., 6 lep., 3 szl., 5 ea.) kettős vezette Szolnok tisztesre "kozmetikázta" vereségét.

Kecskeméti KC - Zsíros Akadémia Kőbánya 60-69

Az első félidőben a hazaiak Lenkei C. (16 p., 6 ea.), Romhányi K. (13/9 p., 5 lep.), Hévizi D. (11/9 p., 3 lep., 9 ea., 4 gp.), és Sinka-Pálinkás Sz. (11/6 p., 6 lep., 4 szl.) jóvoltából teljesen egyenrangú ellenfelei voltak az előző évad végén a zöld csoportot megnyerő, ám a nyáron jelentősen átalakuló kőbányai együttesnek. Szünet után a vendégek Gallyas A. (21/3 p., 5-5 lep. és ea., 9 szl., 7 gp.), Tálas L. (12 p., 7 lep., 4 ea.), Fodor L. (12 p., 4-4 lep. és szl., 3 ea.), valamint Tatár H. (10 p., 7 lep., 3-3 gp. és szl., 6 ea.) vezérletével valamivel jobban és pontosabban játszva a KKC-nál nyertek.

Szolnoki MÁV SE - MTK-TFSE 32-159

A 7-0-lal kezdő vendégek próbálták gyorsan döntésre vinni a dolgot, s már az első negyedben 20 pont fölötti előnyt szereztek. A második etapban az MTK-TFSE "lenullázta" vendéglátóját, azaz nem engedte pontot szerezni a szolnokiakat. Szünetre 60 pont fölötti előnyt szerezve formalitássá tette a második félidőt a vendég csapat. Szünet után is nagy fölényben játszott az MTK-TFSE, nem volt egy "súlycsoportban" a két csapat. A végén 127 (!) pont különbséggel győztek a vendégek, akiknél mind a 10 pályára lépő játékos elérte a 10 pontot, közülük Turi E. (21 p., 9 lep., 3-3 szl. és ea.), Vígh B. (21 p., 8 lep., 6 szl., 7 gp.), Burján L. (20/6 p., 6 lep., 7 szl., 10 gp.) és Kenyeres A. (19/3 p., 4-4 lep. és gp., 10 szl.) 15 pont fölött zárt. A hazaiak legeredményesebb játékosa Márki L. (9/3 p., 15 ea.) volt.