Légiós körkép: Nem a mieink hete volt az előző
17
2022
2022. október 17.  |  10:15
A múlt héten a Real Madrid két mérkőzést játszott - előbb az Euroligában nagy hajrája ellenére is kikapott az FC Barcelonától (75-73), majd tegnap este a Joventut Badalona ellen egy gyengébb első félidő után tudott simán diadalmaskodni a bajnokságban (96-79). Hanga Ádám egyik mérkőzésen sem játszott, Maronka Zsombor pedig nem szerepelt ezúttal a Badalonánál. A Real 4-0-lal a tabella élén található, míg a Badalona 1-3-mal áll az ACB Ligában. Hét közben, a EuroCupban Maronka több mint 17 percet töltött a pályán az olasz Germani Brescia elleni nagyon sima siker alkalmával (80-63) - a Joventut tehát győzelemmel kezdte a nemzetközi kupaidényt.

A Niners Chemnitz is elkezdte a FIBA Europe Cupot, ahol az első fordulóban a szintén német Brose Bamberg ellen szenvedett vereséget (85-89). Filipovity Márkó 15 perc alatt 6 pontot és 4 lepattanót jegyzett. A német bajnokságban a Hakro Merlins Crailsheim vendége volt a Niners, és ezen a találkozón is kikapott (86-72) - Filipovity ezen az összecsapáson 24 perc alatt 8 pontig és 5 lepattanóig jutott. A Chemnitz 0-2-vel nyitott a BBL-ben.

A 7Bet-Lietkabelis a hét közben 82-71-re kikapott a Prometey Slobozhanske ellen Rigában - az ukrán csapatnak ebben az idényben a lett főváros az otthona. Golomán György 18 perc alatt 5 pontot, 2 lepattanót és 1 blokkot rakott a közösbe. A litván élvonalban hiába játszott sokkal jobban az Uniclub Casino - Juventus otthonában a panevezysi együttes a két középső felvonásban, az első és a negyedik negyedben a hazaiak irányítottak, így végül nyerni tudtak (87-84). Golomán ezen a találkozón 20 perc alatt 7 pontot szorgoskodott össze, a Lietkabelis pedig 3-2-vel az ötödik a tabellán.

A Rytas is 3-2-vel áll már csak, így negyedik a litván első osztályban, miután a hét legelején a Nevezis-Optibettől (88-92), a hétvégén pedig a CBettől (71-78) kapott ki hazai pályán. Váradi Benedek az első összecsapáson 31 és fél percnyi lehetőséget kapott, amit 14 ponttal, 3 lepattanóval és 2 szerzett labdával hálált meg. A magyar válogatott irányítója a CBet ellen 23 percig lehetett a pályán, ekkor 7 pont és 3 lepattanó került a neve mellé. A Bajnokok Ligájában egy héttel korábban mutatkozott be a Rytas, de 89-74-re kikapott a Lenovo Tenerife vendégeként. Váradi Spanyolországban 13 és fél perc alatt 3 lepattanót ért el.

A Gravelines-Dunkerque a Lyon-Villeurbanne otthonában vendégszerepelt a hétvégén a francia élvonalban, és 83-74-es vereséget szenvedett, így 2-3-mal jelenleg csak a 14. helyen található a táblázaton. Benke Szilárd ezúttal 7 percnyi lehetőséget kapott, 1-1 lepattanó és gólpassz került a neve mellé.

Japánban annak a Niigata Albirexnek sem termett sok babér, amely a Ryukyu Golden Kings Okinawa vendégeként két nagyon sima zakót kapott (93-53, 99-65), így 1-5-tel már csak az utolsó helyek egyikét foglalja el a középső csoportban. Rosco Allen elsőre 11 ponttal, 5 lepattanóval és 3 gólpasszal, másodjára pedig 7 ponttal, 3 lepattanóval és 4 gólpasszal próbálta segíteni övéit, ezúttal kevés sikerrel.

Az UnaHotels Reggio Emilia két meccsen van túl eddig a BL-ben - előbb a Telekom Baskets Bonn otthonában nyert az olasz együttes (84-88), majd hazai pályán kikapott az AEK-től (73-84). Mind a négy csapat 1-1-gyel áll két fordulót követően. Mikael Hopkins előbb 10 ponttal és 6 pattanóval, majd 12 ponttal, 7 pattanóval és 2 gólpasszal járult hozzá csapata teljesítményéhez. A hétvége során aztán hiába próbált javítani a második félidőben a Reggio Emilia, vereséget szenvedett a Gevi Napoli Basket elleni idegenbeli összecsapáson (73-67). Hopkins ezen a találkozón 18 pontjával és 12 lepattanójával (24 VAL) az egész mezőny legjobbja volt, de az UnaHotels 1-2-vel indította a Serie A idei alapszakaszát.