BL: Győzött a Falco a Murcia ellen
12
2022
2022. október 12.  |  20:30

A spanyol UCAM Murcia látogatott az Aréna Savariába a Bajnokok Ligája A-csoportjának második fordulójában. A házigazda Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Strasbourg elleni hárompontos vereséggel kezdte a sorozatot, míg a Murcia ugyanilyen különbséggel verte a Bursát.

Diop közelijét Keller triplája követte, majd ismét Diop villant. Pot kettest, Cowels hármast jegyzett, azonnal visszavette a vezetést a Falco (8-4). Pot mindkét büntetőjét bedobta, majd Brown zsákolt, de Trice triplája felezte a különbséget (12-9). Keller jó védekezését Barac-kettes követte, majd Cowels jelentkezett egy újabb trojkával (18-10) – időt kértek a vendégek. Keller és Cowels összjátéka hozta a következő Falco-pontokat, aztán Barac tett helyre két büntetőt, amivel már megvolt a közte tíz (24-14). Nem tudott közelebb férkőzni a Murcia, Keller akciójával majd büntetőivel már tíz fölött volt a különbség (30-17). Perl kettese zárta az első tíz percet (32-19).

Perl folytatta, McFadden triplája faragott az immár 15 pontos Falco-fórból, majd kicsivel később Perl gól jó plusz büntető-akciója és Barac kettese már plusz 16-ot ért a hazaiaknak (39-23). Közelebb jött a Murcia, de Pot találata megálljt parancsolt a tíz pontra zárkózó vendégeknek (43-30). McFadden is kintről talált be, időkéréssel reagált a hazai kispad. Tíznél közelebb nem engedte ellenfelét a Falco, Brown hármasát pedig már a spanyolok időkérése követte (48-35). Brown ismét dobott egy hármast, de a folytatásban majdnem minden Falco-pontra ugyanannyi volt a Murcia-válasz, így 61-49-nél zárult a félidő.

Keller triplája ült, majd az imént még asszisztot jegyző Pot befejezővé lépett elő – egy duplával (66-51). Falco-pontokra volt spanyol válasz, de tartotta tizenötös előnyét a magyar bajnok – Brown például a vonalról célzott jól (72-57). Perl talált be közelről, majd Keller tette vissza saját támadó-lepattanóját (76-59). Öt spanyol pont érkezett, Tiby két jó büntetője törte meg a vendégek futását. Brown távolija ismét a gyűrűben landolt (81-66), de visszajöttek tízre a spanyolok a negyed végére (82-72).

Az addig legtöbb pontot szerző Falco-játékos, Keller passzából Perl volt eredményes, aki ezzel át is vette az első helyet a képzeletbeli házi dobóversenyben. Bellas egy büntetőt dobott be a másik oldalon, aztán ismét Perl villant, majd egy büntetője is talált. Keller-blokk, a fordulásból Perl passzából egy Barac-tripla – elkapta a fonalat a Falco (90-75). A negyed közepén hazai időkérés szakította meg a játékot: Pot büntetőin kívül most nem ültek a hazai dobások, míg a Murcia már a tízpontos határt közelítette. Davis kettesével lett egyszámjegyű a különbség, de Perl is akcióból volt eredményes, majd McFadden kettesére is ő válaszolt (96-85). Technikait fújtak a vendégekre, Perl bedobta a büntetőt, majd Radoviccsal váltott kosarat. Plusz tíznél kissé megtorpantak a hazaiak, nem akart beesni a századik pont, Radovic büntetőivel ráadásul már tízen belül volt a Murcia (99-91). A vendég triplák lejöttek, de Browné sem talált, azonban Trice akcióból tudott eredményes lenni – 99-93-nál időt kért a Falco-szakvezetés. McFadden labdát szerzett, de a távoli kísérlet ezúttal sem talált célt – Keller büntetői sem. Sakho is csak egyet dobott be, Brown viszont kettőt – a 100. és 101. Falco-pontok voltak ezek, majd a következőt is ő jegyezte. Perlé lett a zárás: 104-94-re nyert a Falco.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – UCAM Murcia 104-94 (32-19, 29-30, 21-23, 22-22)