Női Amatőr: Egypontos zalaegerszegi siker Sopronban
10
2022
2022. október 10.  |  09:45
Megkezdődött az új rendszerű, területi alapon három - piros, fehér és zöld - csoportra osztva induló Női Amatőr Nemzeti Bajnokság. A nyitó fordulóban a piros csoportban elég sima meccseket játszottak. A legtöbb izgalmat a fehér csoportban a soproni találkozó hozta, amelynek végén minimális különbségű zalai siker született. Ugyanitt a Győr egy gyorsan összeszedett nagyobb hátrányból felállva győzött a Törekvés otthonában. A zöld csoportban a Nyíregyháza három negyeden át tartotta a lépést a Vasassal.

KLKA - TFSE-MTK U23 105-53

A második negyed közepéig nyomasztó fölényben játszó hazaiak a 15. percben 25 ponttal vezettek a tartalékos, leginkább Szabó Evelin (14/6 p. - 18 mk. -, 4 lep., 5 ea., 3 gp.), Kelemen B. (13 p. - 17 mk. -, 15 lep., 8 ea., 6 gp.) és Szabó Emese (13/6 p., 3 ea.) találataira támaszkodó TFSE-MTK fiatalok ellen. A félidő hajrájában 20-ra csökkentették hátrányukat a vendégek. Szünet után is kézben tartották a játék irányítását a hazaiak, a 27. percben 30 pont fölé nőtt a nagyrészt Keszte S. (21 p., 11 lep.), Ozsvárt K. (16 p., 4 lep., 7 gp.), Tóth F. (13/3 p., 3 lep.), Horváth J. (12 p. - 13 mk. -, 7 lep.), a dobást nem hibázó Szabó Enikő (10/6 p., 3-3 lep. és szl., 10 gp.) és Kozma R. (10/3 p.) eredményességére építő KLKA előnye, s végül sima, fölényes hazai siker született.

BKG Príma Szigetszentmiklós II - MAFC 50-78

Suppán A. (18/3 p., 6 lep., 4 gp.), dr. Varga B. (13 p., 6 lep., 7 gp,), Miháczi D. (11/3 p., 4 lep., 3-3 gp., szl. és ea.), valamint Horváth E. (10/3 p., 3-3 lep. és ea.) vezérletével a nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva aratott biztos győzelmet a MAFC a Zsámár P. (16/12 p. - 17 mk. -, 8 lep., 4 ea.)-Takács D. (13/3 p., 3 ea.) kettős vezette BKG II otthonában.

NKA Universitas PEAC II - Bajai NKK 118-67

Kovács B. (21/12 p., 6 ea.), Hilcz A. (14/9 p. - 15 mk. -, 3 szl., 5 ea.) és Kucsora R. (14/3 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.) jóvoltából az első félidőben még aránylag jól tartotta magát a Baja. Szünet után azonban Bikicki M. (20/12 p., 10 lep.), A. Olawuyi (20 p., 11 lep., 3 ea.), Kohn P. (15/3 p., 3 lep., 5 gp.), Orbán A. (13 p., 4 lep., 5 szl.), Kötő L. (10/6 p., 6 lep., 4 gp.), Menyhárt P. (10/3 p., 4-4 lep. és szl.) és Szantner-Durucz S. (10 p.) eredményességére építve nagy fölénybe került, és végül több mint 50 ponttal nyert a PEAC II.

Fehér csoport

SzPA-HSE - ELTE Fortis 59-78

A vendégek elsősorban a hibátlanul triplázó Kiss A. (19/9 p. - 3/3 tr. -, 3-3 gp. és ea.) és Vári A. (16/) p. - 3/3 tr. -, 4 ea., 3 gp.), valamint Munkácsi E. (11/3 p., 6 lep., 3 szl., 4 gp., 2 bl.) és Nagyi T. (10 p. - 11 mk. -, 13 lep., 5 szl.) jóvoltából ha szűken is, de minden negyedet megnyerve tudtak nyerni végül biztosan a szezon első mérkőzésén leginkább Takács E. (18/6 p., 3 szl., 6 ea., 4 gp.) és Fabini B. (10 p., 3 gp.) pontjaiban bízó SzPA otthonában.

Sportdarázs-SMAFC - ZTE NKK 68-69

A pontosabban kezdő, főként Kovács G. (16/6 p., 5 lep., 3 szl., 10-10 gp. és ea.), Horváth Fanni (13 p., 3-3 lep és szl., 4 ea.), Jurkó N. (12/3 p., 4-4 lep. és ea.) és Horváth Fruzsina (12 p., 6 lep.) kosaraira alapozó zalaiak 6 pontos előnyt szereztek. A második etapban nagy fölénybe került a Bakó P. (19 p., 7 lep., 3 ea., 2-2 bl. és gp.)-Erdélyiová A. (15 p., 5 szl.)-Pfeiffer V. (12/6 p., 3 lep, 4-4 szl. és ea., 7 gp.)-Ács L. (10 p., 5 lep., 3 szl.) kvartett vezette soproniak, akik 5 pontos előnnyel fordultak. Szünet után gyorsan ledolgozta hátrányát a ZTE, majd gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladtak a felek. A legvégén Horváth Fruzsina kosarával a zalaiak örülhettek.

Százhalombattai KSE - Csata DSE 30-93

Az a nem túl hálás feladat jutott az újonc battai együttesnek, hogy a bajnok ellen kezdje el szereplését a ligában. A végig nagy fölényben játszó címvédő Szörényi L. (22/12 p., 3 lep.), Jánosi V. (17 p., 7 lep., 3 ea.), Vladár R. (15 p., 11 lep., 5-5 szl. és ea.), valamint Tóth T. (10 p., 7 lep., 4-4 szl. és ea.) vezérletével simán nyert az újonc otthonában. A távolról 0/11-gyel célzó, feltehetően eléggé megilletődött hazai csapat legeredményesebb játékosa Tarnai K. (5 p. - 8 mk. -, 6 lep.) volt.

Radobasket Törökbálint - Dávid Kornél KA 74-99

A 33-13-ra megnyert első szakaszra, valamint Frindt N. (21/6 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea., 8 gp.), Zele D. (21 p., 15 lep.), Vas B. (10/6 p., 5 lep., 3 szl., 4 gp.) és Angyal N. (10 p., 4-4 lep. és gp.) kosaraira alapozva aratott magabiztos győzelmet a jelentősen megerősödő fehérvári együttes a Kovács L. (15/9 p., 3 lep., 4 ea.), Holly H. (14 p.), Siklós D. (13/3 p.) és Török D. (11/3 p., 4 lep., 3 ea.) találataira támaszkodó Radobasket otthonában.

Törekvés SE - UNI Győr SzSE 67-71

Az Egri Zs. (15 p., 6 lep.)-Mohos E. (14 p., 3 lep., 4 szl.)-Dobos K. (10 p. - 17 mk. -, 5 lep., 3 ea.) trió vezette hazai együttes 17-3-as 7 percet "repesztett" a megilletődötten kezdő győriek ellen. Ezt követően állandósult egy 15 pont körüli hazai vezetés. A második etap elején 20 pont fölé nőtt a Törekvés előnye, majd 4 triplát is beemelve, egy 13-2-es rohamot kivágva 10 pontra zárkózott föl a Rozmán L. (16/12 p., 4 lep., 5 ea.), Perl Zs. (15/9 p., 3 lep., 4 szl.), Baffy F. (14/6 p. - 15 mk. -, 7 lep., 4 ea., 8 szl.) és Bánszegi B. (10-10 p. és lep., 4 ea.) eredményességére építő Győr. Ez a roham önbizalmat adott a vendégeknek, akik szünetre szorossá tették a találkozót, 5 egységnyire csökkentve hátrányukat. A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, s 9 ponttal elléptek, a szakasz közepén pedig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket. A negyed hajrája a Győré volt, amely egy 16-4-es "száguldással átvette a vezetést, és 4 pontos előnyről várhatta a negyedik negyedet. Ennek elején a vendégek tartották szűk előnyüket, majd a hajrára ezt meg tudták duplázni. A Törekvés azonban egy 8-2-es rohammal szorossá tette a végjátékot, de Baffy büntetői bebiztosították a fordulatos mérkőzésen a vendégek sikerét.

Nyíregyházi Kosársuli - Vasas Akadémia II. 63-74

A hazaiak a Dobó L. (18 p., 4-4 lep., szl és gp.)-Mátyás E. (15/6 p., 4 lep., 3 ea.) kettős ponterős játékával három negyeden át tartották a lépést a Vasas Van Rijs J. (20/3 p., 3-3 lep., szl. és gp.), Madár K. (14/6 p., 5 lep.), Salamon Zs. (11 p., 8 lep., 5 ea.) és Láng-Miticzky B. (11 p.) vezette fiataljaival. A záró etapban aztán a vendégek 6 percig meg tudták akadályozni a Nyíregyházát a pontszerzésben, és az ekkor bemutatott 10-0-lal eldöntötték a mérkőzést a maguk javára.

MTK-TFSE - Kecskeméti KC 96-31

A 12. percre megszerzett 20 (31-11) pontos előnnyel alapozta meg fölényes győzelmét a hazai együttes, amely Herman A. (18/6 p., 10 lep., 3-3 szl. és ea.), Burján L. (14/6 p., 7 lep., 3-3 gp. és szl., 4 ea.), Dömötör P. (14/6 p., 3 ea., 5 gp.), Kenyeres A. (13/6 p., 7 szl., 4 gp.) és Turi E. (10 p., 6 lep.) vezérletével félidőben kerek 30 ponttal vezetett. Szünet után is nagyon egyoldalú volt a játék, a hazaiak fölényes győzelmet arattak, a kevés ellenállást kifejtő kecskeméti csapat legeredményesebb játékosa Hermann A. (8 p. - 10 mk. -, 5 lep., 3 szl., 8 ea.) volt.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, tr. - tripla, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk