U20: Debreceni idegenbeli siker a nyitányon
03
2022
2022. október 3.  |  16:16
A hétvégén négy találkozóval elindult a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjának 2022/2023-as alapszakasza. A hazai csapatok közül az ASE és főleg a Kecskemét nagyobb izgalmak nélkül nyert, a Honvéd pedig a Falco legyőzésével kezdte a szezont. Az egyetlen idegenbeli diadalt a DEAC aratta Sopronban, míg a Szolnok 20-0-lal nyert Kaposváron.

1. forduló

Atomerőmű SE U20 - Alba Fehérvár U20 81-68 (23-18, 15-20, 26-14, 17-16)

Félidőben még egálra állt a Kertész Dávid (21 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Vértes Zsombor (22 pont, 6 pattanó) és Horváth Zoltán (6 pont, 9 pattanó) vezette Alba Pakson. A harmadik negyedben aztán eldöntötte maga javára a találkozó sorsát az Arnold Botond (19 pont, 12 pattanó), Heimann Gergő (19 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 6 gólpassz) és Csizmadia Attila (20 pont, 7 pattanó) fémjelezte hazai együttes, amely ezzel a 10 perccel meg is nyerte a meccset.

KTE-Duna Aszfalt U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20 82-49 (23-13, 17-21, 21-6, 21-9)

A második felvonást ugyan megnyerte a Nyíregyháza, melynek legeredményesebb játékosa Végső Bálint volt (15 pont, 8 pattanó). A másik három játékrészben azonban egyértelműen a Tóth Patrik (18 pont, 9 pattanó), Takács Erik (12 pont, 13 pattanó), Gera Ferenc (17 pont, 4 pattanó) trió húzta kecskeméti alakulat akarata érvényesült, amely nagyon sima, 33 pontos sikerrel kezdte az idényt.

Sopron KC U20 - DEAC KA U20 70-72 (17-24, 20-16, 20-14, 13-18)

A fordulatos, szoros, jó meccs utolsó két percére még a Schöll Richárd (21 pont, 19 pattanó, 3 blokk) és Csátaljay Péter (22 pont, 6 gólpassz) vezette Sopron fordulhatott kétpontos előnnyel (68-66). Ekkor jött azonban Neuwirth Bence (21 pont, 4 gólpassz) két, illetve Hegedűs Brúnó egy kosara, amivel a Neuwirth mellett Kenéz Csaba (20 pont, 8 pattanó) és Czermann Patrik Ákos (10 pont, 7 pattanó) által vezetett DEAC a maga javára fordította az összecsapást, és a diadalmaskodott a hét legszorosabb meccsén.

Budapesti Honvéd SE U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 80-74 (19-12, 23-24, 21-16, 17-22)

A Reizinger Máté (10 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda), illetve Gyürk Zsigmond (9 pont) vezette, de egységes csapatjátékra építő (öten jutottak 10 pont, heten 10 VAL fölé) Honvéd a két páratlan negyedben mutatott játékával tudta legyőzni a Falcót. 71-68-nál és 74-71-nél úgy tűnt, hogy a Kovács Levente Hetény (12 pont, 6 gólpassz), Sövegjártó Ábel György (15 pont, 4 pattanó) és Takács Zsolt (16 pont) fémjelezte szombathelyiek még akár fordíthatnak is, de ez végül nem sikerült a vendégeknek.

A Kaposvári KK U20 - Szolnoki Olajbányász U20 összecsapást nem játszották le - a kaposváriak nem tudtak kiállni a találkozóra, így azt 20-0-val a Szolnok nyerte.