Ezüstérmes a magyar válogatott a 2022-es Slovenia Ball tornán
22
2022
2022. augusztus 22.  |  09:00

A 2022-es Slovenia Ball döntőjében a magyar válogatott 55-40-re alulmaradt Lengyelországgal szemben. Ezzel a magyar lányok értékes ezüstérmet szereztek a rangos U14-es tornán.

Már a mérkőzés elején igyekezett kezébe venni az irányítást a végső győzelemig veretlenül menetelő lengyel gárda. Három perc alatt 7-1-re léptek el. A mieink első pontjait Fárbás Emma jegyezte, aki büntetőből és mezőnyből is eredményesnek bizonyult. A magyar csapat 9-5-nél és 11-7-nél még felzárkózott négy pontra. A hajrában azonban kilenc egységgel elléptek a lengyelek. 10 perc után 19-10 állt az eredményjelzőn. A második szakasz elején is lendületben maradt riválisunk, gyorsan 10 pont fölé növelte előnyét.

A második etapot összességében 9-2-vel kezdték a lengyelek, amivel 28-12-re módosult az állás. Puskás Lili és Zakor Izabella büntetőből volt eredményes a játékrész elején. Az első mezőnykosarat pedig Ábrahám Eszter jegyezte. A folytatásban Tatai Fanni három pontjával szépített a magyar csapat. A félidő végjátékához közelítve pedig Ikládi Anna négy pontját regisztrálhattuk, így 30-22-nél megfelezte hátrányát a válogatottunk. Kiegyenlítődött a játék képe. Sőt ezekben a percekben inkább a mieink akarata érvényesült. Alig több, mint egy perc volt vissza, amikor Kecsmárik Olívia büntetője is célt ért. Az első 20 percet végül Ábrahám Eszter duplája zárta. A nagyszünetben így 32-25 állt az eredményjelzőn.

A harmadik szakaszt Rácz Zsófia duplája vezette fel, aminek köszönhetően 32-27-nél már 15-4-es futásban volt válogatottunk. A folytatásban pontszegényebb mederben haladt a küzdelem. Végül 36-29 után a lengyel csapat kapott el egy jobb sorozatot: 9-2-es futást mutattak be, amivel 45-31-re léptek el. Ocsenás Móna és Ikládi Anna találatai zárták a negyedet. Ennek megfelelően 45-34-ről indult a záró szakasz. Itt a lengyelek egy 7-0-s szériával erősítették meg az előnyüket. Egy nagyon hosszú torna végére érkeztünk, de minden erejüket mozgósítva szépen küzdöttek a lányok. Nem ismertek elveszett labdát a mérkőzés hajrájában sem. Végül 55-40-es lengyel siker született.

Végig nagyot küzdve, három győzelmet szerezve eredményes erőfelmérőt zárt válogatottunk. Gratulálunk!

LENGYELORSZÁG - MAGYARORSZÁG 55-40 (19-10, 13-15, 13-9, 10-6)