Leány U16-os Eb: Veretlenül csoportgyőztes a magyar válogatott
21
2022
2022. augusztus 21.  |  19:15

A harmadik csoportmérkőzését is megnyerte a magyar válogatott a portugáliai U16-os leány Európa-bajnokságon. Mészárosné Kovács Andrea együttese 64-37-re múlta felül Finnországot. A keddi nyolcaddöntőben Németország lesz a rivális.

Jól kezdett a magyar válogatott. Josepovits Kinga és Fárbás Eliza találataival lépéselőnybe kerültek a mieink az első percben. A folytatásban 10-6-nál még rövid időre átvette a vezetést Finnország. Innen azonban Gábor Lili és Josepovits Kinga találataival egyenlítettek a mieink. Azóta tudjuk, hogy ez egy 14-2-es futás felvezetése volt. Az első szakasz utolsó percébe érve már 20-12-re vezetett  válogatottunk. A finnek egy triplával szépítettek, de a negyedet Toman Réka hármasa zárta. Ez azt jelentette, hogy a második szakasznak 23-15-ről futottak neki a csapatok. Az első 10 percben a 16 mezőnykísérletéből 9-et értékesített a magyar csapat, ami 56.2%-os mezőnymutatónak felelt meg. A második negyedre is lendületben maradtak a lányok. Albert Szidónia triplájával nőtt 10 pont fölé a differencia. 26-15-nél két percig nem találtak be a csapatok, de ezt követően Árvai Noémi triplája következett és azzal már 14 ponttal vezettünk.

Az első portugál mezőnykosárra öt és fél percet kellett várni. Ez idő alatt Toman Réka büntetőivel 15 ponttal szakadt el válogatottunk. Felszabadultan, jó ritmusban kosárlabdázott a magyar csapat. Toman Réka és Halmágyi Kitti távolról is eredményesnek bizonyult, így tovább nőtt a különbség. Már 20 perc után öt triplánál tartottak a magyar lányok. A félidőben végül 39-21-re állt az eredményjelzőn. A mezőnymutató továbbra is 50% környékén (14/30) mozgott. Válogatottunk 20-13-ra vezetett a lepattanókban és hét szerzett labdát rögzítettek a statisztikai lapra. A harmadik szakasz elején Janzsó Alíz növelte 20 pontra a különbséget. Toman Dóra triplájával pedig 44-21-re szakadtunk el. Ezzel egyértelművé téve, hogy ugyanolyan koncentrációval folytatta a válogatottunk, ahol abbahagyta. A különbség ennek megfelelően 20 pont környékén állt be.

A harmadik negyedben 48-26 után közel négy percig nem találtak be a mieink. Mészárosné Kovács Andrea a játékrész hajrájához közelítve időt is kért. Végül Fárbás Eliza törte meg a kosárcsendet, majd Albert Szidónia is betalált. Az utolsó 10 percnek 52-32-ről mentek neki a csapatok. Fárbás Eliza két sikeres büntetője vezette fel a játékrészt. Nem forgott veszélyben a siker. A játékot büntetők tették töredezetté. Drahos Leila és Gábor Lili is eredményes volt, majd jött Árvai Noémi és az akkor már 12. pontját szerző Janzsó Alíz, kialakítva 61-34-nél a legnagyobb különbséget. A végéig is ez a 27 pont maradt a felek között. A magyar csapat 64-37-es sikert aratott és ezzel veretlenül nyerte csoportját. Folytatás kedden a nyolcaddöntőbe a B-csoport negyedik helyezettje, Németország ellen.

FINNORSZÁG - MAGYARORSZÁG 37-64 (15-23, 6-16, 11-13, 5-12)