EYOF: A bronzéremért játszhat holnap U16-os lány válogatottunk
29
Jul
2022
2022. július 29.  |  18:15
U16-os lány válogatottunk számára elérkezett az elődöntő napja a besztercebányai Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál kosárlabda tornáján - a mieink a másik csoportot megnyerő Franciaország ellen léptek pályára ma délután.

Halmágyi Kitti kosarával indult a találkozó, Pitarch Granel azonban gyorsan a kezébe vette az irányítást - a francia játékos büntetőt, duplát, majd triplát is dobott, Traoré pedig szintén betalált kintről. A mieinktől Vasi Hanna szerzett kosarat, Colas kettese után viszont időt kért Debreceni Eszter az 5. perc közepén (11-4). Szücs Gréta és Vasi dupláival közelítettünk, de ebben a szakaszban Colas volt megállíthatatlan a túloldalon (17-8). A felvonás végén Risacher és Brun kosaraival 13 pontra nőtt hátrányunk, de a negyed Völgyi Lili duplájával zárult (21-10).

A második játékrész elején Völgyi két büntetője ellenére tovább nőtt a különbség, ezúttal Collin és Keita voltak pontosak a franciák részéről (29-12). Ezt követően jobban védekeztünk, a félidőből hátralévő hat és fél percben összesen 6 pontot kaptunk, és közben elkezdtünk felzárkózni. Sorrendben Vasi, Halmágyi, Völgyi és Szücs kosaraival 10 pont közelébe tornáztuk vissza magunkat a 18. percre (31-20). Drahos Leila is feliratkozott a pontszerzők közé, 20 perc játék után pedig 14 pont volt Franciaország előnye (35-21).

A fordulás után Vasi duplát szórt, Völgyi kétszer is eredményes volt, a 23. percben pedig Vasi Hanna újabb kétpontosa után már csak 8 ponttal voltunk lemaradva (35-27). Hatalmasat küzdöttek a mieink, Traore triplája után például azonnal válaszolt Szücs, majd a játékrész felénél Völgyi még közelebb hozta a magyar csapatot (38-31). Drahos egy büntetővel még közelebb csempészte a mieinket, amire sajnos Cisse és Pitarch Graneltől jött válasz (42-32). Cisse büntetője után Vasi triplát, Drahos büntetőt értékesített. Collin kettesével zárult a negyed, 9 pont volt a különbség (45-36).

Sajnos a franciák sokkal jobban kezdték a záró 10 percet: Risacher és Colas vezetésével gyorsan futottak egy 7-0-t, amivel 16 pontra nőtt lemaradásunk (52-36). Keboum Biamou is betalált a felvonás feléhez közeledve, eldőlt az elődöntő. Völgyi büntetőjével és Gréts Dalma révén megszereztük első pontjainkat a negyedben, majd Loubens duplájára Kendelényi Luca tudott válaszolni (56-41). A francia center újabb kosara után Sinka-Pálinkás Szofi, Tózer-Nemes Boglárka és Hőgye Petra is eredményes tudott még lenni. A vége 60-47 lett Franciaországnak, de nagyot harcolt a magyar csapat.

A mieink holnap 14:00-tól a ma esti Spanyolország - Belgium mérkőzés vesztesével játszanak a bronzéremért.

Franciaország - Magyarország 60-47 (21-10, 14-11, 10-15, 15-11)

Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, leány torna
Szlovákia, Besztercebánya, Besztercebányai Egyetemi Sportcsarnok
V.: Koyici, Rebeusek, Visniarova (Paulik)

Franciaország: Colas 12/6, Collin 6/3, Pitarch Granel 12/3, Traore 6/6, Kebooum Biamou 4. Csere: Brun 2, Cisse 3, Keita 4, Loubens 4, Guillet 2, Risacher 5.

Magyarország: Völgyi 11, Vasi 13/3, Tózer-Nemes 2, Halmágyi 4, Szücs 6. Csere: Drahos 3, Sinka-Pálinkás 2, Subotic -, Gréts 2, Kendelényi 2, Czirkos -, Hőgye 2.

Debreceni Eszter szövetségi edző: "Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk egy fizikálisan jóval erősebb csapat ellen. Nincs okunk a szégyenkezésre, mert tisztesen helytálltunk. Ma ez ennyire volt elég, de holnap, a bronzcsatában még keményebben fogunk játszani, és még inkább odatesszük magunkat."