04
Jun
2022
2022. június 4.  |  11:53

Mindkét nemzeti csapatunk győzelemmel nyitotta konstancai Eb-selejtezőjét, a játéknap harmadik magyar érdekeltésgű találkozóján férfi válogatottunk csapott össze Csehországgal. A csehek első mérkőzésükön 15-14-es verséget szenvedtek Dániától. A győzelmi kényszer miatt villámrajtot is vettek, alig egy perc alatt máris 4-1-re vezettek. Elvétve már duplákkal is kísérleteztek a játékosok, a kezdeti szeles időjárás némiképp enyhülni látszott. Nem enyhült azonban a cseh offenzíva, Novonty floaterével már 7-2-es előnybe került ellenfelünk – magyar oldalon gyakorlatilag minden kimaradt a mérkőzés ezen szakaszában. Négy perc elteltével 2-8-at mutatott az eredményjelző a mieink szemszögéből, Ivosev faultos kosarával azonban megkezdtük a felzárkózást. Kelemen tett vissza egy támadólepattanót, 9-7-ig lopóztunk közelebb. Ivosev kosarával csakhamar meglett az egyenlítés is, sőt klasszisunk egy távolit is elsüllyesztett, amivel már nálunk volt az előny (11-9). Az utolsó percek, és ezzel együtt a mérkőzés hajrája teljes magyar dominanciát hozott – a kezdeti bizonytalanság elillant, precíz támadójáték mellett stabil védekezéssel operáltak a magyar fiúk. 15-9 után egy cseh zsákolás szakította meg a 12-0-s magyar rohamot, de ekkorra a mérkőzés már eldőlt – 17-14-es diadalával válogatottunk továbbjutott, a szintén két győzelmet jegyző Dániával egyetemben.