3x3-as női válogatottunk is győzelemmel kezdett Konstancában
04
2022
2022. június 4.  |  10:59

Szombaton és vasárnap három helyszínen, Izraelben, Cipruson és Romániában zajlanak a szeptember 9-11. között rendezendő grazi 3x3-as Európa-bajnokság selejtezői. A magyar férfi és női válogatott egyaránt a romániai Konstancában szerepel.

A férfi válogatott Bulgária elleni 17-5-ös sikerét követően a hölgyeken volt a sor, hogy a szakágban javarészt ismeretlen Dánia ellen szintén győzelemmel nyissa a selejtezők sorát. Jól is kezdtek a mieink, Böröndy és Papp kosaraival 1-1-ről 5-1-re módosult az állás. Egészen 8-2-ig úgy nézett ki, jól haladnak a dolgok – kevés kosár esett, de a mieink kontrollálták a mérkőzést. Alig három perc volt már csak hátra, Böröndy távoliját egy pontot érő kosárnak ítélték a játékvezetők. Másfél perccel a lefújás előtt 9-4 állt az eredményjelzőn, a hajrá azonban a dánoké volt. Három gyors ponttal 9-7-ig zárkóztak, sőt a végén még több labdájuk volt az egyenlítésre is, ám több pontot már nem tudtak szerezni – ha a vártnál kissé szorosabban is, de női válogatottunk is sikerrel vette az első akadályt az Eb-selejtezőn.