A Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia a fiú junior országos bajnok
29
2022
2022. május 29.  |  18:27
Ma játszották a fiú junior országos A döntő helyosztóit Debrecenben, így kiderült, hogy ki nyeri az idei bajnokságot az U18-as fiúk között.

A 7. helyért rendezett találkozó harmadik negyedében meglépett a Hegedüs Brúnó (19 pont, 13 pattanó), Fekete Csongor (20 pont, 6 pattanó) és Gadus Bogdán Olivér (17 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) vezette, házigazda DEAC KA U18/A. A negyedik negyed elején 17 ponttal is vezetett a hajdúsági alakulat, de 49-66 után jött egy 14-0 a Bata Olivér (30 pont, 4 gólpassz), Simon Benedek (20 pont, 8 pattanó) és Ujhelyi Adrián (10 pont, 11 pattanó) fémjelezte Dávid Kornél KA/A-tól, amely egyenlített is ezt követően. 68-68 után aztán pontosabbak voltak a hazaiak, akik a végén büntetőkkel lehozták a mérkőzést, hiába próbált meg mindent a székesfehérvári alakulat (75-76).

Az 5. helyért a MAFC és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A csapatai csaptak össze. Az első félidő után 4 ponttal még a Szabó Máté (20 pont, 10 pattanó) és Matejovics Máté (22 pont, 6 pattanó) húzta fővárosiak álltak jobban. A fordulást követően viszont jobban játszottak a szombathelyiek, akik végül Horváth Ádám (18 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Németh Bálint Péter (13 pont) vezetésével át is vették a meccs irányítását. A 32. percben, 59-60-nál még szoros volt a csata, ezt követően viszont már csak a sárga-feketék találtak a gyűrűbe, akik így nagyobb izgalmak nélkül győztek, és ezzel megszerezték az országos 5. helyet (59-68).

A bronzmeccs első félideje döntőnek bizonyult: már itt 15 pontos előnyt épített ki magának a Schmera Gergely (16 pont, 14 pattanó), Todor Prodanovic (16 pont, 11 pattanó) és Merkl Barna Márton (15 pont, 4 pattanó) fémjelezte NKA Pécs/A együttese. A fordulást követően próbált visszakapaszkodni a Boka-Magó Áron István (16 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz) sokoldalú játékára és Hajdu Péter Márton (12 pont) pontjaira építő Budapesti Honvéd SE/A, de nem tudott már közel kerülni ellenfeléhez (79-60) - a mecsekaljai gárda végzett a harmadik helyen.

A fináléban két olyan gárda mérkőzött meg egymással, amelyek a csoportmeccsek során már összemérték tudásukat - akkor a Soproni SI KA SKC/A egy szoros találkozón, 67-63-ra verte a Vasas Akadémia/A-t. A Sopron jobban kezdett a döntőben, Csátaljay Péter (27 pont), Flasár Botond (13 pont, 12 pattanó) és Szabó Dániel (15 pont, 7 pattanó) révén három negyedig lényegében végig kézben tartotta a meccset. A Kiss-Leizer Gergő (12 pont, 8 pattanó) és Várszegi Ádám (18 pont) húzta Vasas a 34. percben 3 pontra zárkózott (56-53). 58-55 után azonban jött egy 9-1-es roham a Sopron részéről, amely ezzel eldöntötte a finálé és az országos bajnoki cím sorsát is (76-63).