2021/2022 - MAFC – Dávid Kornél KA/A 94-65
28
2022
2022. május 28.  |  12:00
A Nemzeti fiú junior döntő keresztjátékának első mérkőzésén a „B” csoport harmadik helyezettje, a MAFC és az „A” csoport negyedikje, a Dávid Kornél akadémistái csaptak össze. A mérkőzés elején lendületesen indított a fővárosi gárda, egy 14-3-as rohammal adták meg a találkozó alaphangját, majd triplaesőt zúdított a MAFC a székesfehérváriakra, ezzel megduplázva fórját. (28-8) A periódus végéhez közeledve a DKKA is elkapta a fonalat és Bata vezetésével megkezdte hátránya ledolgozását. (35-19) A folytatásban Tóth Vilmosék kemény tempót diktálva továbbra is őrizni tudták húsz pontos fórjukat. (55-35)

A szünet után sem lassított a budapesti alakulat: Tóth és Pintér akcióival egy 12-5-ös szakaszt produkálva már a harmincat súrolta a felek közötti differencia. (67-40) A záró felvonás előtti minutumokban felváltva estek a találatok, a Dávid Kornél próbálta menteni a menthetőt, de Bata és Denk villanásai ellenére is maradt a különbség. (76-47) A negyedik periódusra már nem tudta megnehezíteni a MAFC dolgát a DKKA, így a fővárosiak a vasárnapi helyosztón az 5.helyért lépnek majd parkettre, míg a székesfehérváriak a 7.pozícióért szállnak harcba.

Lakits András: Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Azt gondolom, hogy a támadásunk rendben volt, utána szép lassan állt össze a védekezésünk is. Végre tudtunk felszabadultan játszani, remélem, hogy ez visz majd minket előre. Örülök, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni, szeretnénk holnap az ötödik helyet megszerezni.

Andrea Turchetto: Sérülések és egyéb problémák nehezítették a helyzetünket, teljesen kifogytunk energiából, de megpróbáltuk kihozni a maximumot. Sokat hibáztunk, de amíg a srácok küzdenek a pályán, addig én elégedett vagyok. Gratulálok a MAFC-nak!

MAFC – Dávid Kornél KA/A 94-65 (35-19, 20-16, 21-12, 18-18)