Fiú junior B döntő: Sima kecskeméti siker a nyitónapon
28
2022
2022. május 28.  |  09:30
Tegnap elkezdődött a fiú junior országos B döntő is, a helyszín a pécsi Szamosi Nándor Sportcsarnok. Ahogy minden B döntőben, itt is az országos 9-16. helyekért küzdenek a csapatok a háromnapos torna során.

A nap első találkozóján egy negyed után négy ponttal még vezetett a Nagy Péter (22 pont, 9 pattanó) és Kiss Barnabás (16 pont, 7 pattanó) vezette AKMÉ Körmendi Törpördök együttese. A középső két felvonás azonban a Csuti Kornél (26 pont, 8 pattanó), Szalay Domonkos (15 pont, 10 pattanó, 7 gólpassz), Makkos Dávid (14 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz) és Gyimes Áron (13 pont, 8 pattanó) vezette Zalakerámia ZTE KK elképzelései szerint alakult, és hiába próbált hajrázni a körmendi gárda, a ZTE minden felzárkózási kísérletet visszavert (80-73). A második meccsen a félidőben négy ponttal állt jobban a Halmai Dániel (23 pont, 10 pattanó, 7 gólpassz) húzta KASI/A a házigazda PVSK NKA ellen. A 27. percben is 45-50 állt még az eredményjelzőn, itt azonban futott egy 11-0-t a Kiss Lajos (13 pont, 8 pattanó), Hőgye Patrik (18 pont, 5 pattanó) és Radó Ádám (7-7 pont és pattanó) fémjelezte hazai alakulat, és már nem is engedte ki kezéből a vezetést (73-68).

A nap harmadik mérkőzésén gyakorlatilag végig jobban játszott ellenfelénél a Ladovszky János László (22 pont) és Dobos Máté (12 pont, 9 pattanó, 3 blokk) vezette Kecskeméti KA, amely nagyon simán szerezte meg a győzelmet (83-51). A Szabadfi Márk (15 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda) húzta MVM-OSE Lions U18 a negyedik negyedben tudta felvenni a versenyt ellenfelével, de ez összességében kevés volt a szoros összecsapáshoz. A nap záró találkozóján a Reizinger Máté (24 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz), Kalocsa Levente (11 pont, 8 pattanó), Lép Adrián (13 pont), Fehérvári Csegő (12 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) és Óliás Gergő (7-7 pont és pattanó) fémjelezte Dombóvári Kosársuli KE mindössze egyetlen negyedet nyert meg, a másodikat, azt azonban 23-9-re, és ez elég is volt a dombóváriak sikeréhez (75-66). A Dócs Benedek András (21 pont, 16 pattanó), Varsányi Áron (14 pont) és Korompay Dénes (13 pont) húzta Óbudai Kaszások/A mindent megpróbált, miután hátrányba került, de nem tudta már megfordítani a mérkőzést.