2021/2022 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A – MAFC 56-59
27
2022
2022. május 27.  |  15:30
A „B” csoport eddig még nyeretlen alakulatai csaptak össze a Fiú Junior bajnokság döntőjének péntek délutáni csoportmérkőzésén. Lendületesen kezdett a MAFC, az első felvonás derekán már tízzel vezettek, amikor Arnóczi süllyesztett el egy triplát szombathelyi részről, ezzel is tüzelve társait, de így is hat egységnyi előnnyel álltak a fővárosiak az első tíz perc után. (8-14) A folytatásban extra energiákat mozgósítva faragta hátrányát pontról-pontra Falco, a munka gyümölcse beérett: Németh hármasával négy perccel a szünet előtt átvették a vezetést, időt is kért a budapestiek mestere. (23-20) A pihenő előtt is folytatódott az adok-kapok, de Horváth és Kovács révén tartani tudta fórját a nyugati gárda. (26-24)

A nagyszünet után sem lassítottak a csapatok, Németh triplájával már hattal ment a Szombathely, később rohamot indítottak a budapestiek és Szász duplájával egalizálni tudtak. (36-36) A hátralévő minutumokban Büki triplájával a sárga mezesek egyenlítettek, majd nem esett több kosár így 41-41-es eredmény állt a táblán a harmadik szakasz végén. Az utolsó negyedben Németh távolijával ment előre a Falco, de a Műegyetem tartotta a lépést, így nem lélegezhettek fel még a vasiak. (49-48) Az izgalmakkal teli végjáték során két és fél perccel a vége előtt mindkét oldalon esett 1-1 tripla, így továbbra sem billent a mérleg nyelve. Nem sokkal később Tökölyi hármasával eldöntötte a találkozót a pest megyei együttes, így megszerezte első győzelmét a MAFC, ezzel a Falco előtt, a harmadik helyen zárva a csoportot. (56-59)

Karagity Milán: Az első gratuláció a MAFC-é, ugyanis kemény játékra kényszerítettek minket, a második pedig a csapatomé. Megvolt a karakterünk, fel tudtunk állni az előző napi vereségből, nem sokon múlott a vége.

Lakits András: Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Még mindig messze vagyunk, de valamilyen szinten már átléptük saját árnyékunkat, és közelítünk ahhoz a szinthez, ami az igazi tudásunkat tükrözi. Bízok benne, hogy a győzelem felszabadítja a srácokat, és a keresztjátékra, valamint a helyosztóra önmagunk tudunk lenni.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A – MAFC 56-59 (8-14, 18-10, 15-17, 15-18)