2021/2022 - Budapesti Honvéd SE/A – Dávid Kornél KA/A 73-78
27
2022
2022. május 27.  |  13:30
Az „A” csoport dobogós pozícióiért küzdő Budapesti Honvéd a Dávid Kornél akadémistáival csapott össze a pénteki nap második találkozóján. A kezdeti percekben kiegyenlített erőviszonyok mellett estek a találatok. (8-6) A folytatás során Szalczgruber kosaraival próbált ellépni a székesfehérvári gárda, de a Honvéd Hajdu vezényletével jól állta a sarat, egy pontos DKKA vezetés állt a táblán tíz perc után. (20-21) A második játékrészben jól váltott ritmust a fővárosi alakulat, a Gazdag – Boka-Magó duó remekelésével közel tíz pontos fórral fordultak a piros-fehérek. (44-35)

A szünet után újult erővel lépet parkettre a Dávid Kornél, Simon vezényletével egy 18-4-es periódust produkáltak, melynek következtében öt egységnyi előnyt építettek ki maguknak. (48-53) A záró etap előtti percekben megelégelte a Honvéd a fekete mezesek menetelését: Hajdu akcióival egy pontosra faragták hátrányukat az negyedik felvonás előtt. (57-58) Az utolsó tíz percben mindent megtettek a székesfehérváriak, hogy tovább gyarapítsák előnyüket, ami sikerült is: Simon távolija után már nyolc egységnyire kúszott a differencia a javukra. (63-71) A végjátékban Kézdi triplájával feljött egy labdányira a Honvéd, azonban Simon túloldali büntetőivel eldőltek az érdemi kérdések, megszerezte első győzelmét a nyolcas döntőn a DKKA. (73-78)

Losonczy Dániel: Gratulálok a DKKA gárdájának, bebizonyították, hogy nem véletlenül vannak a nyolcas döntőben! Mi nagyon rossz döntéseket hoztunk a mérkőzés során, ezeken kell javítanunk a jövőben.

Andrea Turchetto: Nagyon kemény mérkőzést játszottunk, mínusz kilencről kellett visszajönnünk a szünet után, de nem adtuk fel, és a második félidőben jól váltottunk ritmust, jobban járattuk a labdát, és szerencsére javultak a dobásaink is. Ez volt a számunkra a győzelem kulcsa, ez nagy lehetőség számunkra, hogy bizonyítsunk a folytatásban.

Budapesti Honvéd SE/A – Dávid Kornél KA/A 73-78 (20-21, 24-14, 13-23, 16-20)