2021/2022 - DEAC KA U18/A – NKA Pécs/A 55-66
27
2022
2022. május 27.  |  11:30
A pénteki napot az „A” csoport gárdái indították, a házigazda DEAC csapott össze az NKA fiataljaival. A találkozó eleje kiegyenlített küzdelmet hozott, felváltva estek a találatok: a Debrecen Gadus Bogdán vezényletével jól tartotta a lépést Meszlényi Róbertékkel. (10-10) A negyed második felében próbált ellépni a Pécs, de Seszták Miklós duplájával egálra hozták a hazaiak az etapot (17-17) A folytatás elején is zajlott az adok-kapok, majd 22-24-es állásnál ritmust váltott az NKA. Fekete és Hegedüs igyekeztek tartani a frontot a túloldalon, de Kelemen zsákolásával jelzett a dunántúli gárda, majd nem sokkal később Milos is letesztelte a debreceni gyűrű rugalmasságát, így hét pontos vendég vezetés alakult ki a félidőre. (28-35)

A fordulás után is igyekezett tartani lépéselőnyét a Rátgéber, a DEAC pedig Jankó Csaba távolijával tapadt a mecsekaljaiakra. (35-44) A záró felvonás előtt Schmera Gergely vezényletével rohamba kezdett a Pécs, amit a hajdúságiak Orosi ziccerével igyekeztek megtörni, majd az utolsó percben Magyari Kristóf triplájával kozmetikáztak, de a dudaszó előtt Kelemen újabb zsákolásával vett revansot az NKA. (43-57) A negyedik periódusban pattanásig feszültek az idegek, újfent Schmera termelte a pontokat, Hegedüs és Jankó próbáltak kontrázni, de a különbség így is tíz feletti volt. (48-61) A végjátékban kevesebb találat esett, Magyari szép megoldásaival faragott hátrányán a cívisváros, de az pécsiek újabb diadala már nem forgott veszélyben. (55-66)

Kádár Tamás: Teljesen más energiaszinttel léptünk ma parkettre, így sikerült egy jó mérkőzést játszanunk. Sokat fejlődtünk a két meccs között, délután szeretnénk megszerezni az első győzelmünket.

Vladan Glavinic: Egy nagyon feszült mérkőzésen vagyunk túl, ugyanis ez sorsdöntő volt mindkét fél számára. Mindenképpen szerettünk volna nyerni, hogy kedvező helyzetből várjuk a folytatást. Gratulálok a hazaiaknak, keményen küzdöttek, sok sikert kívánok nekik a továbbiakban!

DEAC KA U18/A – NKA Pécs/A 55-66 (17-17, 11-18, 15-22, 12-9)