Fiú junior döntő: A Vasas és a Sopron már a négy között
26
2022
2022. május 26.  |  21:26
Ma reggel, Debrecenben elkezdődött a fiú junior országos bajnokság A döntője, ahol az ország nyolc legjobb U18-as fiú együttese csap össze egymással.

Az A csoportban két találkozót rendeztek. Az elsőn a Kelemen Benjamin (13 pont, 10 pattanó), Milos Tomic (14 pont, 6 pattanó), Schmera Gergely (10-10 pont és pattanó), valamint Meszlényi Róbert (12 pont, 4 pattanó) fémjelezte NKA Pécs/A ellentmondást nem tűrő játékkal verte a Dávid Kornél KA/A-t (87-46). A székesfehérváriak legjobbjai Szalczgruber Ádám (18 pont, 7 pattanó), Denk Norbert Zalán (4 pont, 16 pattanó, 3 blokk) és Bata Olivér (19 pont, 7 pattanó) voltak, és sajnos a mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a pécsieknél megsérült Pifkó Bálint - ezúton is jobbulást kívánunk neki! A Karda Dominik Krisztián (16 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 8 szerzett labda) és Boka-Magó Áron István (11-11 pont és pattanó) vezette Budapesti Honvéd SE/A az első félidőben szerzett előnyének köszönhetően győzte le a házigazda DEAC KA U18/A-t (71-55), amelynél egyedül Jankó Csaba (12 pont, 4 szerzett labda) jutott 10 pont fölé.

A B csoportban már két "forduló" is lement. Kezdésnek a Vasas Akadémia/A pocsékul kezdett a leginkább Pintér Dávid (13 pont, 5 pattanó) és Tóth Vilmos Károly (12 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) pontjaira alapozó, Matejovics Mátét egy sérülés miatt a meccs során elveszítő MAFC ellen - neki is jobbulást kívánunk! A folytatásban azonban a pasarétiek átvették a játék irányítását, és Pleesz Ádám (14 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), illetve Várszegi Ádám (24 pont, 5 pattanó) vezetésével végül győzelemmel nyitották a tornát (67-54). A Csendes Péter (28 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz) és Csátaljay Péter (17 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) vezette Soproni SI KA SKC/A jól kezdett, és lényegében első félidőben szerzett előnyére építve múlta felül a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A-t (72-64). A Kovács Levente Hetény (21 pont, 4 gólpassz) és Arnóczi Áron (7 pont, 4 pattanó) húzta szombathelyiek mindent megpróbáltak, 62-60-nál és 64-62-nél is mindössze két pont volt a hátrányuk, de fordítani már nem tudtak.

Az első esti mérkőzés egyoldalúra sikeredett, miután a Vasas a Cseh Botond (13 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Bérces Dániel (9 pont, 7 pattanó) és Pleesz Ádám (8 pont, 6 pattanó) révén egy 22-5-ös első felvonással el is döntötte a maga javára a Falco elleni összecsapást (65-34). A szombathelyi gárdán nagyon meglátszott a fáradtság - senki nem jutott el 10 VAL-ig vagy 8 pontig. A nap utolsó találkozóján az volt a tét, hogy már az első nap után bejut-e az elődöntőbe a Sopron, illetve a Vasas - a soproniak a MAFC ellen léptek pályára. A Pintér Dávid (37 pont, 4 gólpassz) és Tóth Vilmos Károly (17 pont, 5 pattanó) vezette fővárosi alakulat kezdett jobban, az egységes csapatjátékára építő, Csátaljay Péter (23 pont, 5 pattanó), Nyikos Barnabás (9 pont, 10 pattanó), Lakatos Levente (8 pont, 5 pattanó), Csendes Péter (9 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz) és Szabó Dániel (17 pont, 4 pattanó) fémjelezte soproniak azonban a félidőre fordítottak. A fordulást követően mindent megpróbált a MAFC, a negyedik negyedben 1 pontra is zárkózott, és 4 és fél perccel a vége előtt is csak 3 pont volt a hátránya (62-65). Ezt követően viszont a Sopron bebiztosította győzelmét, így a Vasassal együtt be is került a szombati elődöntőkbe.