2021/2022 - Vasas Akadémia/A – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A 65-34
26
2022
2022. május 26.  |  19:30
A Vasas egy elsöprő 22-5-ös rohammal indította a találkozót, ezzel tudatva győzelmi szándékait. A folytatásban már több babér termett a vasiaknak, Hansen és Kovács kezdte meg a kétszámjegyű deficit kozmetikázását. (34-7) A szünet előtt azonban a Vasas sem tétlenkedett, de lendületüket egy 8-2-es futással törte meg a Szombathely. (36-15)

A fordulás után Pleesz kosaraival folytatta a fővárosi alakulat, később Arnóczi triplájával próbáltak tapadni ellenfelükre a dunántúliak. (46-22) Az utolsó felvonás előtt egy 9-4-es szakasszal ment előre a Vasas, így közel harminc egységnyi fórral várták a negyedik játékrészt. (55-26) A záró periódusra lelassult a játék, kevesebb kosarat produkáltak a felek, a végjátékban Büki távolijával szépített a Szombathely, a pasarétiek azonban Rosta duplájával kérdés nélkül tettek pontot az összecsapás végére. (65-34)

Stephen Olumide Arigbabu: - Gratulálok a csapatomnak! Ez a második mérkőzésünk a mai napon, könnyű lenne kifogásokat keresni, hogy fáradtak vagyunk, de sikerült élesen parkettre lépnünk, és az első negyedben mutatott magabiztosságnak köszönhetően meg tudtuk nyerni a találkozót.

Karagity Milán: - Gratulálok a Vasasnak, nagyon jó kosárlabdát játszottak! Mi úgy néz ki, nem jöttünk ki az előző meccsből származó fáradtságból. A fiúk a mérkőzés során igyekeztek kiadni magukból, ami még bennük volt, igyekszünk ezen továbblépni.

Vasas Akadémia/A – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A 65-34 (22-5, 14-10, 19-11, 8-6)