2021/2022 - Budapesti Honvéd SE/A – DEAC KA U18/A 71-55
26
2022
2022. május 26.  |  17:30
Az irányító poszton hiányzó kulcsemberét Ságodi Róbertet első körben Jankó Csabával igyekezett pótolni Kádár Tamás vezetőedző. Mellette Hegedüs, Gadus, Fekete és Udemezue lépett parkettre. A hazai pálya nyomása megbélyegezte a cívisvárosiak játékát az első negyedben, egy 8-0-ás rohammal indított a Honvéd, ezután időt is kért Kádár Tamás. A játékmegszakítást követően meg is születettek az első hajdúsági kosarak, azonban a fellángolás csak átmenetinek bizonyult, a hetedik percben már tíz volt a debreceni deficit. (14-4) Később Magyari Kristóf duplájával és Gadus Bogdán hármasával igyekezett lépést tartani a DEAC, de a szerencse sem állt a mieink mellé: megmaradt a tíz pontos távolság. (20-10)

A folytatásban Hegedüs Brúnó találatai élesztették fel a fehér-feketék reményeit, majd Promise Udemezue és Hegedüs újabb kosarával már csak négy egységnyi volt a különbség. (22-18) A sarokból eleresztett Honvéd tripla állította meg a házigazdák menetelését, ami egy 16–0-ás vendég rohamot kezdeményezett, így húsz pontos fórral vonultak szünetre a fővárosiak. (38-18)

A fordulás után Jankó Csaba két hármasával kezdte meg hátránya ledolgozását a DEAC, majd Fekete Csongor válaszolt a Honvéd akcióira, de a különbség így is tíz feletti volt. (43-29) Az utolsó játékrész előtt ismét rákapcsolt a budapesti együttes, és a szép hazai megoldások ellenére ismét csaknem húsz volt a differencia. (55-36) A negyedik szakaszra lelassítottak a gárdák, felváltva estek a találatok majd az utolsó öt perchez közeledve Udemezue parádés zsákolása kavarta fel az állóvizet. (58-40) A végjátékban igyekezett mihamarabb pontot tenni az összecsapás végére a Honvéd, a túloldalon Orosi Bálint és Debreczeni Olivér megmozdulásival próbálta megnehezíteni a fővárosiak dolgát a DEAC, de már nem tudták szorossá tenni az eredményt. (71-55)

Losonczy Dániel: Nehéz meccsre számítottunk, nehéz meccset is kaptunk. Minden elismerésem a DEAC-é nagyon megnehezítették a dolgunkat, sok sikert kívánok nekik, Ságodi Robinak pedig gyors felépülést!

Kádár Tamás: Az első félidőben hiányoltam a küzdést és az akarást, ez a főként a lepattanózáson látszott meg. Gratulálok a Honvédnak, az első játékrészben jobban akartak minden labdát, ennek köszönhetően nagy hátrányba kerültünk, a második félidőt sikerült viszont megnyernünk. Nehéz helyzetben vagyunk, de mindent meg fogunk tenni hogy teljesítsük a célunkat.

Budapesti Honvéd SE/A – DEAC KA U18/A 71-55 (20-10, 18-8, 17-18, 16-19)