2021/2022 - NKA Pécs/A – Dávid Kornél KA/A 87-46
26
2022
2022. május 26.  |  15:00
Egy lendületes 20-3-as rohammal indított a Pécs, majd Bata vezényletével a Dávid Kornél fiataljai megkezdték a találkozó kezdeti perceiben begyűjtött hátrányuk ledolgozását, de így is mutatós Rátgéber fórral zárult a periódus. (26-10) A folytatás során sem változott sokat a játék képe, töretlenül kemény tempót diktáltak a mecsekaljaiak, Kelemen és Schmera vezetésével egy rögtönzött 12-2-es futással már húsz feletti fór állt az eredményjelzőn. (38-12) A szünet előtti percekben felváltva estek a találatok, a DKKA Bata és Szalczgruber megmozdulásaival igyekezett lépést tartani Meszlényi Róberték elfutásaival. (46-20)

A fordulás után az előző etaphoz hasonlóan alakult a forgatókönyv: Meszlényi zsákolásával robbantott az NKA. (56-24) A székesfehérváriak keményen küzdöttek, de nem tudtak közelebb férkőzni a Pécshez, így továbbra is nyílt az olló. (67-29) A záró periódus már nem tartogatott izgalmakat, a Dávid Kornél akadémistái nem tudták szorossá tenni az eredményt, így a végjátékban magabiztosan zárták le Milos találataival a mérkőzést. (87-46)

Vladan Glavinic: Több hét pihenő után egy kicsit tartottam attól, hogy fogjuk kezdeni a döntőt. Szerettünk volna agresszívan védekezni, és megnyerni a találkozót, sajnos a játék során Pifkó Bálint megsérült. Ez nagy veszteség számunkra, de folytatnunk kell, ilyen a sport.

Andrea Turchetto: Először is szeretnék gratulálni a Rátgéber Akadémiának, nagyon erős csapatuk van! Ellenfelünk nagy arányú győzelmet aratott, de örülök, hogy itt lehetünk, ez egy nagy lehetőség számunkra, hogy fejlődjünk. Megteszünk minden tőlünk telhetőt, célunk, hogy bekerüljünk a legjobb négy csapat közé.

NKA Pécs/A – Dávid Kornél KA/A 87-46 (26-10, 20-10, 21-9, 20-17)