2021/2022 - Soproni SI KA SKC/A – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A 72-64
26
2022
2022. május 26.  |  13:00
A mérkőzés elején sem tétlenkedett a soproni gárda: egy 8-1-es futással adták meg a találkozó alaphangját, majd a Falco is megkezdte a pontgyártást, öt perc játék után 10-7-tel álltak a felek, majd a negyed hátralévő perceiben Csendes kosaraival nagyobb előnyre tett szert a Sopron. (21-16) A folytatásban sem lassult a játék, Németh és Horváth találataival zárkózott a Szombathely, de a túloldalon rögtön érkezett is a válasz, Csendes megállíthatatlannak bizonyult, így kilences differenciával fordultak a csapatok. (41-30)

A szünet után Németh megmozdulásaival kozmetikázott a Falco, de Flasár és Csátaljay remekelésével őrizni tudták előnyüket a soproniak. (53-41) A negyed utolsó pillanataiban Horváth triplájával nyolc egységnyire faragták a deficitüket a záró felvonás előtt a vasiak. (60-52) Az utolsó etap elején nem esett találat, majd a kosárcsendet Arnóczi ziccere törte meg szombathelyi részről, ezután rögtön két hármassal feljött egy labdányira a Falco, időt is kért a soproniak mestere. (60-62) A végjátékban azonban Csendes és Csátaljay magabiztosan döntötték el a találkozót a fehér mezesek. (72-64)

Carlos Vallejo Rocamora: Ez egy tipikus első meccs volt, sok hibával mindkét oldalon. Egy hónapja nem játszottunk, kiestünk a ritmusból. Jót tett a csapatnak a mai győzelem, van miben fejlődnünk, most egy villám regeneráció következik, és készülünk a MAFC elleni találkozóra.

Karagity Milán: Gratulálok a Sopronnak, egy nagyon kiegyensúlyozott és precíz játékot játszottak! A hullámzó teljesítményünk ellenére végig meccsben tudtunk maradni, ezeket a mélypontokat kell kivenni a jövőben, és akkor egészen máshogy alakulnak a dolgok.

Soproni SI KA SKC/A – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A 72-64 (21-16, 20-14, 19-22, 12-12)