2021/2022 - Vasas Akadémia/A – MAFC 67-54
26
2022
2022. május 26.  |  11:30
A „B” csoport első mérkőzésén a Vasas Akadémia és a MAFC csapott össze. A találkozó kezdetén felváltva estek a találatok, így az első etap derekán egy egységnyi differencia állta az eredményjelzőn. (7-8) A folytatásban azonban ritmust váltott a MAFC: a Pintér és Tóth triplákkal fűszerezett periódus következtében tíz perc után nyolc ponttal ment a Műegyetem. (12-20) A folytatásra rendezte sorait a Vasas, és egy lendületes 10-3-as futással átvették az irányítást. (22-23) A szünet előtti minutumokban sem találtak megoldást a pasarétiek megmozdulásaira a fekete mezesek. A piros-kékek Várszegi és Kiss-Leizer bravúros megoldásaival a félidőre hat pontos fórt kovácsoltak maguknak. (35-29)

A fordulás után távoli dobásokkal zárkózott a MAFC, Várszegi vezényletével azonban őrizni tudták előnyüket a fehér mezesek. (43-39) A negyed hajrájában Pleesz és Várszegi remekelésével tartotta lépéselőnyét a Vasas, majd a kiegyenlített küzdelmet hozó percek során Tóth kosaraival is maradt a hét pontos különbség. (52-45) Az utolsó tíz percben minden erejüket mozgósítva hajtottak a felek, majd a Vasas újfent Várszegi találatával két számjegyű fórra tett szert. (59-49) A végjáték így már nem tartogatott izgalmakat, magabiztosan zárta le a mérkőzést a piros-kék gárda. (67-64)

Stephen Olumide Arigbabu: - Ilyen mérkőzésre számítottunk, tudtuk, hogy kemény negyven percig hajtós összecsapás lesz. Úgy játszottunk ahogy elterveztük, tettük a dolgunkat a pályán, következesek voltunk, nyomás alatt tudtuk tartani a MAFC-ot. Reméljük, hogy a gyors regenerációt követően sikeresek leszünk a folytatásban is.

Lakits András: - Gratulálok a Vasasnak! Nagyon jól kezdtük a meccset, sajnálom, hogy utána a védekezésük ennyire leblokkolt minket, nem sikerült túllépni saját árnyékunkon. Nagyon rosszkor jött a Matejovics Máté sérülése is, így a végén már nem volt sanszunk a győzelemre. Nem játszottunk önmagunkho képest jól, megpróbáljuk összeszedni magunkat, és este egy győzelemmel továbbjutni.

Vasas Akadémia/A – MAFC 67-54 (12-20, 23-9, 17-16, 15-9)