Fordulatos és szoros döntő után az NKA Pécs az idei fiú serdülő bajnok
22
2022
2022. május 22.  |  19:15
Ma lejátszották a fiú serdülő országos A döntőn a helyosztókat, így kiderült, hogy ki nyerte az idei bajnoki címet.

A hetedik helyért rendezett találkozón az ezúttal is a Gera Viktor (10 pont), Asztalos Miklós (14 pont, 11 pattanó), Jambrik Áron (11 pont, 6 pattanó) trió vezette Kecskeméti KA/A a félidőben 4 ponttal vezetett a Szombathelyi Sportiskola KA/A ellen. A fordulás után fordított a szombathelyi alakulat, leginkább Horváth Dániel (19 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda) és Verasztó Vilmos (17 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) révén, a negyedik negyed elején pedig kicsit meg is lépett. A kecskemétiek még egy nagy hajrába kezdtek, de nem tudtak fordítani (56-51).

Az ötödik helyért rendezett mérkőzésen a Czeibert Soma Gergő (20 pont, 15 pattanó) és Sághy Tamás (20 pont, 4 gólpassz) fémjelezte KASI Delfinek/A minden negyedet megnyert, így megérdemelten szerezte meg az ötödik pozíciót (89-67). A második felvonást leszámítva egyébként nem volt nagy különbség a felek között, nagyon szépen tartotta magát a Pap Gergő (13 pont, 5 pattanó) húzta MVM-OSE Lions U14/A, de a kaposváriak összességében jobbnak bizonyultak.

A bronzmeccsen a Boronyai Dániel (24 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) és Nagy Ágoston (19 pont) vezette Zsíros Akadémia Kőbánya/A az első félidőt követően 5 ponttal még jobban állt ellenfelénél, a fordulást követően azonban nagyon változott a játék képe. A harmadik és a negyedik negyedben is a Puskás Kadosa Kán (20 pont, 13 pattanó), Albert Dániel Benjámin (11 pont, 12 pattanó, 3 blokk) és Baráth Titusz (15 pont, 9 pattanó, 5 szerzett labda) fémjelezte Budapesti Honvéd/A akarata érvényesült. A Zsíros Akadémia nagyot küzdött, a 35. percben még csak 4 ponttal volt lemaradva (59-63), de a piros-fehérek 56 pontot dobtak a második félidőben, így végül nagyobb izgalmak nélkül zsebelték be a harmadik helyet és az ezzel járó bronzérmet (66-79).

A döntő elképesztően hullámzóan alakult. 10-1-gyel és 16-7-tel nyitott a házigazda NKA Pécs/A, melynek legjobbjai ezen a napon Burony Bálint (14 pont, 12 pattanó), Király Martin (15 pont, 6 pattanó) és Rácz Gábor (10 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) voltak. Erre egy 16-0-val reagált a leginkább Zöldi Péter Andrásra (13 pont, 7 pattanó), Maszlag Tamásra (10 pont, 7 pattanó) és Korompay Hunor Leventére (12 pont) építő Vasas Akadémia/A, amely egészen 41-34-ig el is vitte itt megszerzett fórját. Még a félidő vége előtt váltott a pécsi együttes, amely a 25. percig bezárólag futott egy 16-0-t, így újfent 9 pontos fórban volt (41-50). Erre azonban a Vasas felelt egy 13-2-vel, és a címvédő pasarétiek várhatták egypontos előnnyel az utolsó 10 percet (53-52). A Vasas 57-55-re még vezetett, ám ekkor egy 9-0-val végleg átvette az irányítást a Rátgéber Akadémia, amely már nem adta ki kezéből a vezetést, és az U20-as, valamint az U16-os fiú korosztályok után az U14-esek között is bajnok lett (67-75).