2021/22 - Megszerezte első győzelmét a Soproni Darazsak Sportakadémia
20
2022
2022. május 20.  |  15:49

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntője alkalmával a B-csoport első pénteki mérkőzésén a Soproni Darazsak Sportakadémia 83-72-re legyőzte a Kecskeméti KC gárdáját.

Már csütörtökön eldőlt, hogy mindkét gárda az 5-8. helyért folytatja a hétvégén. A tét a csoport harmadik helye volt és elsősorban az, hogy ki szerzi meg az első győzelmét a tornán. Az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Molnár Laura és Ács Luca találataival az első percekben kisebb lépéselőnybe került a Sopron. A folytatásban viszont egyenlített, majd 11-10-nél fordított a Kecskemét. A negyed hajrája a soproniaknak sikerült jobban, 20-19-es hazai előny után 6-0-val zárta az első szakaszt a Darazsak Sportakadémia. A 25-20-as eredményt Egresits Réka triplája alakította ki. A második szakaszban is sokáig őrizte pár pontos előnyét a Sopron, így 32-25-nél már hazai időkérés miatt állt a játék. A félidőhöz közelítve nagy hajrába kezdett a Kecskemét és 34-34-nél utolérte riválisát.

A szorosan alakuló első 20 perc végén 38-35-ös előnyben volt a Sopron. A legeredményesebb a 9 pontos Pfeiffer Virág volt, míg kecskeméti oldalon Bibok Liza bizonyult a legponterősebbnek. Szintén 9 egységnél járt. A harmadik negyed legelején Molnár Laura és Kókai Patrícia találataival erősítette meg vezetését Hollós Dániel együttese. Úgy tűnt, hogy 5-8 pontos előnyét állandósítani tudja a soproni gárda. 46-38 után azonban 9-0-s sorozattal 47-46-ra fordított a Kecskemét. Innentől a harmadik negyedben már nem alakult ki nagy különbség. Az utolsó 10 percnek 58-56-os soproni előnyről vágtak neki a felek. Ebben a szakaszban egyértelműen a Darazsak Sportakadémia fölénye mutatkozott. Amikor Kókai Patrícia triplája célt ért, 71-58-nál már 13-2-es sorozatot jegyezhettünk fel. A hajrában 75-60 után még 76-66-ra szépített a Kecskemét, de időkérés után a Sopron higgadt játékkal lezárta a mérkőzést és így 83-72-es sikert aratott.

KECSKEMÉTI KC/A - DARAZSAK SPORTAKADÉMIA/A 72-83 (20-25, 15-13, 21-20, 16-25)