Fiú serdülő döntő: A Honvéd és a Vasas már a négy között
19
2022
2022. május 19.  |  21:12
Ma reggel, Pécsett kezdetét vette az idei fiú serdülő országos döntő.

Az A csoportban a házigazda NKA Pécs/A nagyon egyoldalú találkozón verte a Zsíros Akadémia Kőbánya/A-t (106-39), amelyből csak Nagy Ágoston (10 pont, 4 pattanó) jutott el 10 pontig. A hazaiaknál több jó egyéni teljesítmény is volt, Burony Bálint (18 pont, 9 pattanó), Schneider Martin (13 pont, 12 pattanó), Hirth Bálint (12 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), Rácz Gábor (9 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Inalegwu Noel (8 pont, 4 pattanó, 3 szerzett labda) voltak a legjobbak. A csoport másik mérkőzésén a Kaiser Zoltán hasznos (6 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda), valamint Pap Gergő (15 pont, 6 pattanó) és Magyar Benjámin (13 pont) ponterős játékára építő MVM-OSE Lions U14/A leginkább a második negyedének köszönhetően verte a Varga Áron Bendegúz (20 pont, 11 pattanó) és Horváth Dániel (12 pont, 13 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) húzta Szombathelyi Sportiskola KA/A-t (57-53). A szombathelyieknek egyébként olyannyira reális győzelmi esélyeik voltak, hogy a 38. percben még vezettek (52-53), ezután viszont már csak az oroszlányi együttes szerzett pontokat.

A B csoportban négy találkozót is lebonyolítottak, és meg is van a két elődöntős ebből a négyesből. A Czeibert Soma Gergő (26 pont, 18 pattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) és Kreka Balázs (15 pont, 12 pattanó) fémjelezte KASI Delfinek/A három negyed után négy ponttal még vezetett a Budapesti Honvéd SE/A ellen. A záró felvonás és ezzel a meccs azonban a fővárosiaké volt (84-76), akiknél Puskás Kadosa Kán (14 pont, 15 pattanó, 6 gólpassz), Németh Atilla Gergő (16 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) és Albert Dániel Benjámin (11 pont, 6 pattanó) voltak a legjobbak. A Vasas Akadémia/A sokkal egyoldalúbb találkozón múlta felül az Asztalos Miklós (11 pont, 15 pattanó) vezette Kecskeméti KA/A-t (110-35) - a pasarétieknél Zöldi Péter András (16 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda), Korompay Hunor Levente (10 pont, 8 pattanó), Halasy Örs (15 pont), Kiss Balázs (14 pont) és Maszlag Tamás (11 pont, 5 pattanó) voltak a legjobbak, de nagyon egységes csapatjátékának köszönhetően nyert leginkább a piros-kék alakulat.

A két esti összecsapás közül az elsőn hullámzó első félidő után magabiztos sikert aratott a Puskás Kadosa Kán (15 pont, 13 pattanó, 6 gólpassz), Németh Attila Gergő (20 pont, 4 pattanó), Baráth Titusz (17 pont, 4 pattanó, 6 szerzett labda) és Albert Dániel Benjámin (6 pont, 11 pattanó, 5 blokk) vezette Honvéd a Kecskemét ellen (84-55). A Jambrik Áron (23 pont, 7 pattanó) és Gera Viktor (10 pont, 7 pattanó) vezette kecskemétiek nagyszerűen játszottak a második negyedben, de a másik három játékrészben a budapestiek akarata érvényesült. A Kaposvár 18 percig gyakorlatilag fej-fej mellett haladt a Vasassal, leginkább Czeibert Soma Gergőnek köszönhetően (16 pont, 12 pattanó, 5 szerzett labda). Ezt követően azonban sokkal jobban sikerült a félidő vége a pasaréti alakulatnak, amely Zöldi Péter András (18 pont, 6 pattanó, 6 szerzett labda), Halasy Örs (16-16 pont és pattanó) és Korompay Hunor Levente (14 pont, 8 pattanó) vezetésével lendületben maradt a fordulás után is, és végül nagyobb izgalmak nélkül győzött (56-90). Az már eldőlt, hogy a két-két sikerrel álló Honvéd és Vasas jutottak az elődöntőbe - hogy milyen sorrendben, azt holnap egymás ellen dönti el a két fővárosi gárda.