A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia nyerte a fiú kadett B döntőt
15
2022
2022. május 15.  |  18:21
Ma rendezték a Camugo Sportlabban a fiú kadett országos B döntőt, amelyen eldőlt, hogy milyen sorrendben végeznek a csapatok a bajnokság 9-16. helyein.

Az első találkozón már a legelejétől kezdve kétség sem fért hozzá, hogy a Czink László Gábor (15 pont, 6 pattanó) és Pucz Zalán (19 pont, 7 szerzett labda) vezette KASI Delfinek/A megnyeri a Budapesti Honvéd SE/B elleni mérkőzését (75-44), így a kaposváriak zártak a 15. helyen, a fővárosi együttes pedig az első csapat bronzérme mellett egy 16. helyet is begyűjtött a második számú csapatával. A Honvédnél egyedül Magyar Dániel érte el a 10 pontot.

A második mérkőzésen a Lőrincz Boldizsár (21 pont, 7 pattanó), Papp Botond (23 pont) és Kis Viktor (11 pont, 4-4 pattanó, gólpassz és szerzett labda) vezette Szedeák/A a két páratlan negyedben sokkal jobban játszott a Vasas Akadémia/B-nél, és simán győzött is (92-68) - ezzel megszerezve a 13. helyet. A bajnokság 14. helyén záró pasarétieknél György Julian (7 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz) volt a leghasznosabb, Sárik-Veress Marcell (17 pont) pedig a legeredményesebb.

A harmadik összecsapáson 35 perc játék után még egálra állt a Kristyák Viktor (12 pont, 15 pattanó, 5 gólpassz) fémjelezte MVM-OSE Lions U16/A, illetve a Sándor Péter Barnabás (14 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Mezőfi Marcell Markó (9 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz), Pesti Péter (18 pont) és Varga Ádám Dániel (12 pont, 7 pattanó) húzta Szombathelyi SI KA/A. Ezt követően futott egy 10-0-t a szombathelyi alakulat, amely ezzel a sorozattal meg is nyerte a meccset, így a 11. helyen zárt a bajnokságban (57-68).

A B döntő fináléját sokkal jobban kezdte a Bősze Gergő (27 pont, 16 pattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) és Magyar Balázs (20 pont, 6 pattanó) vezette Soproni Tigrisek SE, amely 7 ponttal nyerte az első negyedet. Ezt követően azonban fokozatosan átvette a játék irányítását a Denk Norbert Zalán (19 pont, 20 pattanó), Jánni Ákos (17 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) és Valicsek Donát (13 pont, 12 pattanó) fémjelezte Dávid Kornél KA/A. A székesfehérváriak az utolsó negyedben nem engedték hat pontnál közelebb ellenfelüket, így végül megnyerték a B döntő fináléját (64-74), és megszerezték az országos 9. helyet.