Az NKA Pécs a fiú kadett országos bajnok
15
2022
2022. május 15.  |  19:27
Ma rendezték a fiú kadett országos A döntő záró napját, amelyen a helyosztókat játszották.

A hetedik helyért rendezett összecsapás szinte végig szorosan alakult a Török-Papp Benedek (21 pont, 6 pattanó) és Gerencsér Botond (19 pont, 12 pattanó) vezette Zalakerámia ZTE KK/A, illetve a Kiss-Leizer Gergő (13 pont, 11 pattanó), Váradi Ádám Péter (23 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) és Rosta Péter (16 pont, 11 pattanó) fémjelezte Vasas Akadémia/A között. A rendes játékidő végén a ZTE egyenlített, az első ráadás mindössze 2-2 pontot hozott, a második hosszabbítás nagy részében pedig a pasarétiek vezettek, akik három pontot megőrizve előnyükből végül megszerezték a hetedik helyet (75-78).

Hasonlóan szoros volt az ötödik helyért rendezett találkozó is a Szemerédi Levente Béla (18 pont, 8 pattanó) és Veliczky Zalán (13 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda) húzta Kecskeméti KA/A, valamint a Varga Ferenc (26 pont, 6-6 pattanó és gólpassz) és Fekete-Gál Csongor (22 pont, 8 pattanó) vezette DEAC KA U16/A között. 65-61-re még a kecskemétiek vezettek, innen azonban futott egy 10-0-t a Debrecen, ezzel átvette a vezetést, és nem is adta már azt ki a kezéből (73-76).

A bronzmeccsen a Gyürk Zsigmond (21 pont, 5 pattanó), Márkus Balázs (16 pont, 7 pattanó, 3 blokk) és Csordás András (11 pont) fémjelezte Budapesti Honvéd SE/A a két páratlan negyedben nyújtott játékának köszönhetően nagyobb izgalmak nélkül verte a Soproni SI KA SKC/A együttesét, így megszerezte a harmadik helyet (82-68). A soproniak legjobbjai Flasár Zalán (17 pont, 7 pattanó), Keller Bendegúz (24 pont) és Nyikos Balázs (19 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) voltak.

A fináléban nagyon hullámzóan alakult az első félidő, összességében véve azonban a házigazda NKA Pécs/A Lukácsi Gábor (28 pont, 5 pattanó), Angyal Medárd Ámon (12 pont, 17 pattanó) és Fonyó Botond (13 pont, 9 pattanó) vezetésével három negyedben is sokkal jobban játszott ellenfelénél, a második félidőben végig uralta a döntőt, és végül magabiztosan és megérdemelten győzött (77-57) - így az U20 után az U16-os korosztályban is országos bajnok lett. Az Atom City-Atomerőmű SE U16/A a második felvonásban még vissza tudott jönni a meccsbe, utána azonban végig ellenfele után futott - a paksiak legjobbja Kékesi Kolos volt (19 pont) volt, és ugyanígy 19 pontig jutott Pavlik Botond Oliver is.