2021/2022 - Zalakerámia ZTE KK/A – Budapesti Honvéd SE/A 60-79
13
2022
2022. május 13.  |  19:00
Kiegyenlített játékot hozott az első játékrész, fej-fej mellett haladtak a csapatok, a zalaiakat Gerencsér vitte a hátán, őt nem tudták tartani a honvédosok. Úgy ért el tíz pontot tíz játékperc alatt, hogy nyolcból nyolc büntetőt bevágott, emellé egy duplája is a gyűrűben landolt, a ZTE KK pedig 19-17-re nyerte ezt a szakaszt. A visszafogottabb játékkal induló második negyedben fordított a Honvéd, majd egy rövid ideig váltott vezetéssel haladtak előre a csapatok. Az első félidő végére fordulva büntetőkkel szöktek meg a budapesti srácok a fáradó és így egyre többet hibázó ellenfelüktől (18. perc 26-35), a nagyszünetre pedig tíz pontos fővárosi előny birtokában vonulhattak a felek (30-40).

Egyre jobban kezdett kidomborodni a két csapat közötti különbség, távolodott ellenfelétől a Honvéd. Szinte minden budapesti játékos kivette részét a pontszerzésből, minden versenyzőjének bőven adott lehetőséget Mácsai Károly. A harmadik negyed utolsó perceiben a pontosabbá váló zalaiak visszakapaszkodtak tíz pontra a záró periódusra. A Honvéd győzelmét azonban nem tudták kétségessé tenni, hiszen öt perccel a vége előtt már 67-50-re vezettek. A budapestiek be is zsebelték második győzelmüket a tornán, a 79-60-as sikerük sokat jelentett a legjobb négy közé jutás vonatkozásában, a szimpatikusan harcoló ZTE KK három vereségével az 5-8 helyért folytatja szombaton.

Bodrogi Csaba: Amíg bírtuk erővel – különösen a délelőtti mérkőzés után -, addig egyenrangú ellenfelei voltunk a Budapesti Honvédnak. Sajnos a második negyedben kiütköztek a szokásos hibáink. Pontatlanok és fegyelmezetlenek lettünk. A végére „kis” csapatunk teljesen elfáradt, de így is becsülettel küzdöttünk. Gratulálunk ellenfelünknek, sok sikert kívánunk nekik a folytatásban!

Mácsai Károly: Örülök, hogy ezen a meccsen mindenki hozzá tudott tenni, aki pályára lépett. Gratulálok a Zalaegerszeg csapatának, sportszerű mérkőzést játszottunk!

Zalakerámia ZTE KK/A – Budapesti Honvéd SE/A 60-79 (19-17, 11-23, 13-13, 17-26)

Zalakerámia ZTE KK/A: Tóth B. 5, Tóth M. 4, Török 12/3, Horváth 2, Gerencsér 19. Csere: Tóth L. 2, Kustán 2, Horváth B. 3, Horváth M. 10, Jordán 1. Edző: Bodrogi Csaba.

Budapesti Honvéd SE/A: Gyenge 7, Kozári 6, Nagy 8, Humpester 2, Márkus 18. Csere: Szendrei-Sipos 1, Kovács 8, Hevesi 7/3, Kaszonyi 1, Patai 2, Gyürk 13/9, Csordás 6. Edző: Mácsai Károly.