Fiú kadett B döntő: Nagy meccset nyert a Soproni Tigrisek és az OSE is
13
2022
2022. május 13.  |  19:48
Ma délelőtt, a Camugo Sportlabban elkezdődött a fiú kadett B döntő is, ahol az országos bajnokság 9-16. helye a tét.

Az első negyeddöntőben a Bodor Csongor (16 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda) vezette KASI Delfinek/A állt jobban az első félidő után (35-31), a nagyszünet viszont komoly változásokat hozott. A fordulás után nagyon beindult a Kristyák Viktor (25 pont, 15 pattanó, 4 szerzett labda, 41 VAL) és Fetter Marcell Bálint (9 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte MVM-OSE Lions U16/A, amely ebben a szakaszban fordított, a negyedik negyedben pedig bebiztosította győzelmét (54-66).

A második mérkőzés hullámzóan alakult. Az első negyedet 9 ponttal hozta a Tallós Levente (34 pont, 13 pattanó, 7 gólpassz, 45 VAL), Bősze Gergő (16 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz), Magyar Balázs (12-12 pont és pattanó) és Wratschko Péter (13 pont, 15 pattanó) húzta Soproni Tigrisek SE. A második felvonást aztán hiába nyerte 5 ponttal a Lőrincz Boldizsár (24 pont, 10 pattanó, 3 blokk), Kis Viktor (18 pont, 5 gólpassz) és Papp Botond (20 pont, 4 szerzett labda) vezette Szedeák/A, a harmadik játékrészt ugyanennyivel elbukta. A záró 10 perc során nagyot hajrázott a szegedi alakulat, a 36. percben már csak egyetlen pont volt a hátránya (72-73), a 39. percben pedig egyenlített (79-79). Tallós azonban kezébe vette a dolgokat, zsinórban négy pontot szórt ezután egy-egy fontos támadólepattanó és szerzett labda mellett, így győzött a Sopron (80-83).

A harmadik találkozón az első negyedben még nagyszerűen tartotta magát a Sárik-Veress Marcell (19 pont, 5 pattanó) vezette Vasas Akadémia/B. A középső két felvonásban azonban az történt a pályán, amit a Dávid Kornél KA/A akart - a székesfehérváriak legjobbjai Jánni Ákos (16 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda), Valicsek Donát (18 pont, 5 pattanó), Denk Norbert Zalán (12 pont, 11 pattanó), Denk Marcell Botond (12 pont, 4 pattanó) és Szaniszló Bence (11 pont, 7 pattanó) voltak. Az utolsó 10 percet 25-12-re megnyerte ugyan a pasaréti gárda, ám a DKKA nagyon sima győzelmét nem fenyegette veszély (58-82).

A nap utolsó meccsén a Szlatinai Áron (11 pont, 7 pattanó) vezette Budapesti Honvéd SE/B a második negyedben volt egyenrangú ellenfele a Szombathelyi SI KA/A-nak. A másik három felvonásban jobbnak bizonyult a Pesti Péter (18 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz) és Mezőfi Marcell Markó (19 pont, 5 szerzett labda) vezette szombathelyi alakulat, amely ennek köszönhetően simán győzött is (74-53).