Fiú kadett döntő: A házigazda NKA Pécs két győzelemmel nyitott
12
2022
2022. május 12.  |  21:29
Ma reggel Pécsett megkezdődött az idei fiú kadett országos döntő.

Az A csoportban két találkozót rendeztek az első napon. Az Atom City-Atomerőmű SE U16/A a nap legjobb egyéni produkcióját szállító Kékesi Kolos (41 pont, 5 pattanó, 3 blokk, 41 VAL), valamint Kupai László Levente (19 pont, 18 pattanó) és Pavlik Botond Olivér (13 pont, 7 gólpassz, 4 szerzett labda) vezetésével magabiztos sikert aratott a Zalakerámia ZTE KK/A ellen (93-76) - egy percig sem forgott veszélyben a paksiak sikere. A zalaegerszegiek legjobbjai Gerencsér Botond (21 pont, 10 pattanó), Török-Papp Benedek (19 pont, 6 pattanó, 3 blokk) és Tóth Barnabás (11 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz) voltak. A másik összecsapáson a Vasas Akadémia/A leginkább Szabó Soma Barnabás (15 pont, 8 pattanó), illetve a második negyede révén verte fővárosi riválisát, a Budapesti Honvéd/A-t (58-49). A Honvédnál Gyürk Zsigmond (15 pont, 7 pattanó) nyújtotta a legjobb produkciót.

A B csoporttal indult és zárult nap, ebben a kvartettben négy mérkőzést bonyolítottak le ma. Az országos finálé első meccsén jól kezdett a Szemerédi Levente Béla (17 pont, 14 pattanó) és Mészáros Botond (18 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) fémjelezte Kecskeméti KA/A, a hullámzó első félidő végén viszont egy ponttal már a Keller Bendegúz (20 pont, 12 pattanó), Gadácsi Dávid (16 pont, 6 szerzett labda), Flasár Zalán (8 pont, 6 pattanó) és Nyerges Milán (12 pont, 5 pattanó) húzta Soproni SI KA SKC/A állt jobban. A második félidő szinte végig szoros volt, de a soproniak kezdték győzelemmel a csoportmérkőzéseket (69-77). A házigazda NKA Pécs/A egy jóval simább mérkőzésen múlta felül a DEAC KA U16/A-t. A hazaiaknál Angyal Medárd Ámon (11-11 pont és pattanó), Fonyó Botond (18 pont, 4 gólpassz) és Balázs Barnabás (12 pont, 8 pattanó), míg a debrecenieknél Fekete-Gál Csongor (20 pont, 4 pattanó) volt kiemelkedő.

Az első esti mérkőzésen az ezúttal is Mészáros Botond (24 pont, 7 pattanó) és Szemerédi Levente Béla (19 pont, 12 pattanó) vezette Kecskemét az első félidőben felépített előnyére alapozva nagyobb izgalmak nélkül győzte le Debrecent, hiába próbált hajrázni a Varga Ferenc (14 pont, 6 szerzett labda) fémjelezte hajdúsági alakulat (69-61). A Lukácsi Gábor (16 pont, 5 szerzett labda), Balázs Barnabás (16 pont, 6 pattanó), Mezőfi Márk (13 pont, 4 pattanó), Angyal Medárd Ámon (10 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) és Fonyó Botond (13 pont, 7 gólpassz) húzta, egységes csapatjátékukra építő pécsiek aztán gyakorlatilag végig irányították a Sopron elleni találkozót, simán győztek (79-100), így két győzelemmel nyitották a tornát. A soproniak legjobbjai Keller Bendegúz (17 pont, 4 pattanó), Nyikos Barnabás (11 pont, 4 gólpassz) és Flasár Zalán (15 pont, 4 gólpassz) voltak.