Két B csoportos akadémia vívja az idei U20-as döntőt
23
2022
2022. április 23.  |  17:51
A Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság szombati, utolsó előtti napján az 5-8. helyért rendezett keresztjáték mérkőzéseit, valamint a két elődöntőt bonyolították.

A nap első találkozóján a Gilszki Erik (16 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Sebők András (14 pont, 5 pattanó), Pallai Tamás (13 pont) és Csornai Bence (10 pont, 5 pattanó) vezette Szolnoki Olajbányász meglepően sima sikert aratott a MAFC ellen (91-50). A fővárosiaknak lényegében csak felvillanásaik voltak az összecsapás során, és egyedül Matejovics Máté (14 pont) jutott tőlük 10 pont fölé, ami az első két nap és a csoportmeccsek után meglepetés volt. A másik 5-8. helyért rendezett mérkőzésen nem volt meglepetés: a házigazda Egis Körmend Dunai Zétény Péter (22 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Kiss Mátyás (19 pont, 7 gólpassz), Kenéz Csaba (9 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), illetve Habel A. Clemens (12 pont, 4 pattanó) jó játékára építve magabiztosan verte a SMAFC együttesét (84-44). A soproniak legjobbja ezúttal Heiszenberger Norbert (6 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) volt.

Az első elődöntőben a B csoportot hibátlanul záró Budapesti Honvéd SE, valamint a tegnap a Körmendet verő, és ezzel a hazai csapatot a legjobb négytől elütő Kaposvári KK mérte össze tudását. A fővárosi gárda nagyon bekezdett, és lényegében az első félidőben eldöntötte a meccset a maga javára nagyszerű csapatjátékának, illetve leginkább Tarján Izsák Simon (10 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), Hajdu Péter Márton (17 pont, 5 pattanó), Pafféri Péter (8 pont, 7 gólpassz) és Vámos Ádám (12 pont, 4 pattanó) játékának köszönhetően. A fordulás után mindent megpróbált a Somogy megyei alakulat Paár Márk (16 pont, 6 pattanó) és Puska Bence (12 pont, 8 pattanó) vezetésével, de az első félidőben összeszedett hátrányát nem tudta csökkenteni - a Honvéd a második félidőt is megnyerte összességében, így nagyon sima sikert aratott (82-60).

A nap utolsó meccsén az A csoportot megnyerő NKA Pécs, illetve a B csoportban a Szolnok ellen ki-ki meccsen diadalmaskodó Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely léptek pályára egymás ellen. A B csoportból érkező akadémiai alakulat ezen a mérkőzésen is bekezdett, hiszen a Váits Olivér (19 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Schmera Gergely (13 pont, 10 pattanó), Kollár Bence (13 pont) és Scherer Bálint André (10 pont, 6 pattanó) húzta mecsekaljaiak 14 ponttal nyerték az első felvonást. A Falco a félidőre lefelezte hátrányát (miután a második felvonás hajrájában már két pontra is megközelítette ellenfelét 42-40-nél), de kiugróan jó egyéni teljesítmény nélkül nem volt esélye a Rátgéber Akadémia ellen, és ez most hiányzott a szombathelyiektől - legjobbjuk Takács Zsolt volt a mai napon (7 pont, 12 pattanó). Az NKA Pécs a fordulás után végig magabiztosan őrizte előnyét, nem engedte magához igazán közel a Szombathelyt, a végén pedig még rá is tett egy(-két) lapáttal. A pécsiek végül 85-55-re győztek, és ezzel bejutottak a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság fináléjába - amit holnap a Budapest Honvéd ellen vívnak majd.