U20-as döntő: Elvesztette veretlenségét, és nem jutott elődöntőbe a Körmend
22
2022
2022. április 22.  |  21:13
Lezajlott a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság idei nyolcas döntőjének második napja, amelyen voltak meglepetések: oda az Egis Körmend veretlensége, miután előbb az NKA Pécs győzte le a vasi piros-feketéket, majd a nap utolsó találkozóján a Kaposvár is, így a házigazda csak az 5-8. helyért folytathatja. A másik ágon a Falco szoros meccsen verte a Szolnokot, így a szombathelyiek játszanak a mecsekaljaiakkal az elődöntőben, a Honvéd pedig a Somogy megyeiek ellen próbálja majd kivívni a fináléba jutást. Lássuk, mi történt az egyes találkozókon!

A nap első összecsapásán borzasztó hullámzó mérkőzést játszott egymással az NKA Pécs és az Egis Körmend. A páratlan negyedek egyértelműen a Herger Salamon (17 pont, 7 pattanó), Meszlényi Róbert (15 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Kollár Bence (17 pont, 5 pattanó) vezette pécsieknek sikerült jobban. A párosak viszont a Körmendnek, amely leginkább Takács Kristóf (24 pont, 9 pattanó), Kiss Mátyás (12 pont, 4 szerzett labda) és Habel A. Clemens (7 pont, 11 pattanó) révén 73-70-re vezetett is a végjátékban. A végén aztán Váits Olivér egy triplával egyenlített, Molnár Mátyás büntetője és Kollár duplája pedig NKA-sikert jelentett (76-73), így a Körmend elszenvedte első idei vereségét.

A másik délelőtti A csoportos találkozón a félidőben 14 pont volt a Puska Bence (23 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) és Paár Márk (13 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) vezette, de kiegyensúlyozott csapatmunkára építő Kaposvári KK előnye. A fordulás után azonban feltámadt a leginkább Bősze Bálintra (17 pont, 19 pattanó), Pfandler Bencére (11 pont, 4 pattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda) és Biber Áron Benedekre (15 pont) építő MAFC, amely a 38. percben, 87-82 után egy 9-0-s sorozattal fordított, és győzött (90-91), így maradt esélye a továbbjutásra.

Az esti mérkőzésen aztán a MAFC jól is kezdett, és 30 percig úgy tűnt, hogy Bősze Bálint (27 pont, 5 pattanó, 4 blokk) és Pintér Dávid (24 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz) vezetésével a saját kezébe is veszi a sorsát. A Schmera Gergely (15 pont, 12 pattanó), Scherer Bálint André (13 pont, 7 pattanó) és Herger Salamon (11-11 pont és pattanó) húzta Pécs 4 pontos hátrányból fordított, de a fővárosiak nem adták fel, még a 38. percben is 74-74 volt az állás. Az utolsó percekben aztán sokkal pontosabb volt a délnyugat-magyarországi gárda, amely 11 ponttal diadalmaskodott (74-85) - ezzel a MAFC továbbjutási esélyei elszálltak egy MAFC-Körmend-Kaposvár hármas holtverseny esetén is, az NKA pedig hibátlan mutatóval nyerte meg a csoportot.

A nap utolsó találkozójának a Körmend +11-gyel, a Kaposvár -1-gyel ment neki (ha egy MAFC-cal összerakott hármas holtversennyel számolunk) - a Somogy megyeieknek legalább 7 ponttal kellett nyerniük. Nem is kezdtek rosszul Paár Márkék (37 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz, 53 VAL), 10 ponttal vezettek 10 perc játék után (12-22). A Körmend rettenetesen szenvedett támadásban, a kaposváriak pedig néhány szerzett labda utáni gyorsindításos kosárral és triplával még növelni is tudták fórjukat a második 10 perc első felében. A vendégek aztán a sok faulttal megküzdöttek, a házigazda elkapta a fonalat, így a félidőben 4 ponttal álltak jobban a kaposváriak (33-37). A fordulás után lendületben maradt a hazai gárda, amely 21-35 után egy 17-2-es sorozattal fordított (38-37). Nem esett össze a KKK, egy 8-0-val újra elődöntős "pozícióban" állt (38-45), és 10 perccel a vége előtt is 8 pontos előnye volt (52-60). Hatalmas volt a feszültség az utolsó negyedben, szinte végig a bűvös 7 pont körül mozgott a különbség. A végjátékra fordulva aztán a Kaposvár 13 pontos előnyt vihetett magával, miután támadópattanókból sokszor büntette a hazai együttest. A somogyi gárda az utolsó percekben végig higgadt maradt, 86-70-es győzelmével pedig hatalmas meglepetésre elütötte az alapszakaszt még 100%-os mérleggel záró Körmendet a továbbjutástól. A Kapovárnál Paár mellett Puska Bence (22 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) volt még kifejezetten jó, míg a túloldalon Kiss Mátyás (18 pont, 8 pattanó), Habel A. Clemens (11 pont, 7 pattanó) és Kenéz Csaba (8 pont) voltak a leghasznosabbak.

A B csoport első mérkőzésének a tétje az volt, hogy 3-0-val tudja-e hozni a csoportot a Budapesti Honvéd, és sikerült is ez a fővárosiaknak, akik Hajdu Péter Márton (19 pont, 6 pattanó, 4 blokk), Köcse Bálint (10 pont, 13 pattanó), Cohill Eric Edward (14 pont, 10 pattanó) és Balogh László (6 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz) hasznos, valamint Rédei Péter (22 pont) ponterős játékának köszönhetően simán verték a SMAFC-ot (45-91). A soproniaktól ezúttal is Hencz Balázs (14 pont, 4 pattanó) volt a legjobb.

A Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely és a Szolnoki Olajbányász aztán az elődöntőbe kerülésért lépett pályára - aki győzött, az mehetett a legjobb négy közé a Honvéd mögött. A szombathelyiek, akiknél ezúttal Takács Zsolt (9 pont, 11 pattanó) volt a leghasznosabb, a második negyedben szerzett előnyükből jól gazdálkodtak. A Gilszki Erik (21 pont, 4 gólpassz) húzta Szolnok ugyan egyenlíteni tudott ezután, a vezetést viszont nem tudta átvenni. A végjátékban aztán végig a Falcónál volt az előny, amely 62-52-re is vezetett már - a vége aztán szoros lett, 62-59-nél Pallai Tamásnak volt még egy dobása az egyenlítésért, de az kimaradt, így a sárga-feketék kerültek az elődöntőbe, a Szolnok pedig az 5-8. helyért folytathatja holnap.