U20: Hibátlan alapszakaszt zárt a Körmend és a SMAFC is
27
2022
2022. március 27.  |  18:40
Hét mérkőzést játszottak a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában, ezzel véget ért az alapszakasz a legfelső osztályban - a zöld csoportnál is ugyanez a helyzet, a piros csoport ma este zárul. Az Egis Körmend sokáig nagyon szoros mérkőzésen nyert Kaposváron, így hibátlan mutatóval zárt az első helyen - csakúgy, mint a zöld csoportban a SMAFC, amely mind a 22 mérkőzésén diadalmaskodott. A Falco és a Szolnok győzött, így kialakult az országos döntő csoportbeosztása is.

26. forduló

Alba Fehérvár U20 - SZEDEÁK U20   94-71

Másfél negyedig vezetett a Balogh Szilárd (25 pont, 4 pattanó) és Bella Ádám (16 pont) vezette szegedi alakulat. A hazaiak leginkább Kass Balázs (22 pont, 9 pattanó, 6-6 gólpassz és szerzett labda), valamint Góbi Marcell (15 pont, 9 pattanó), Juhász Levente (4 pont, 6 gólpassz, 3-3 pattanó és szerzett labda) és Pákozdi Csongor (17 pont, 5 pattanó) vezetésével ezt követően fordítottak, nyertek, és az alapszakasz ötödik helyén zártak (17-9) - a Szedeák a kilencedik helyen végzett (11-15).

MVM-OSE Lions U20 - Szolnoki Olajbányász U20   63-95

A második negyed közepén még ezen a meccsen is szoros volt az állás, nagyszerűen tartotta magát a Szabadfi Márk (21 pont, 8 pattanó) és Ungvárai Zalán (19 pont, 6 pattanó) húzta OSE. Ezt követően robbantott a nagyrészt addig is vezető Szolnok, amely kiváló csapatmunkával, Kiss Dominik (18 pont, 12 pattanó), Sebők András (11 pont, 8 pattanó), Sándor Máté (14 pont, 7 pattanó), Szanyi Bence (13 pont, 4 pattanó), Fodor Máté (12 pont, 9 pattanó) és Csornai Bence (13 pont, 4 pattanó) vezetésével ezután folyamatosan növelte előnyét. A Szolnok a Kaposvár vereségével és a Falco győzelmével végül harmadik lett (20-6), az OSE pedig a 13. helyet szerezte meg (3-23).

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 - KTE-Duna Aszfalt U20   76-54

Az ezúttal Tóth Patrik (19 pont, 5 pattanó) és Dobos Máté (12 pont) fémjelezte kecskeméti együttes az első negyed feléig tudta tartani a lépést a DEAC-cal. A debreceniek ezt követően Kiss Kolos (19 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz) és Mészáros László (13 pont, 11 pattanó) vezetésével elléptek ellenfelüktől, és végül magabiztos sikert arattak. A KTE sorozatban négy vereséggel zárta az alapszakaszt (15-11), így végül hatodik lett, míg a DEAC KA a nyolcadik pozícióban zárt (11-15).

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20   52-71

A Kazsuk Botond jó játékára (5 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz) és Végső Bálint pontjaira (17 pont, 5 pattanó) építő Nyíregyháza másfél negyedig tudott 10 ponton belül maradni. Ezt követően még egy lapáttal rátett a Takács Zsolt (27 pont, 12 pattanó) és Horváth Natan (9 pont, 14 pattanó) fémjelezte Falco, amely 20 pont környékére növelte előnyét, és egy izgalommentes találkozón győzött. A szombathelyiek ezzel a sikerrel a második pozícióban zártak (20-6), míg a Nyíregyháza a 14. lett (3-23).

Zalakerámia ZTE KK U20 - Sopron KC U20   76-84

A második negyed elejéig fej-fej mellett haladt ellenfelével a Szalay Domonkos (15 pont, 6 pattanó), Simó Bence (15 pont, 5 pattanó), Makkos Dávid (8 pont, 6 pattanó) és Szelestey Szilárd (19 pont) húzta zalaegerszegi gárda. Ezt követően épített ki egy 10-15 pont körüli előnyt a Csátaljay Péter (26 pont, 10 pattanó), Schöll Richárd (14 pont, 8 pattanó) és Csendes Péter (21 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz) vezette Sopron, amely ezt az előnyét végig tartani tudta. Az SKC ezzel a hetedik lett (12-14), a ZTE pedig a 10. pozícióban végzett (8-18).

Kaposvári KK U20 - Egis Körmend U20   83-88

Az első negyedben még vezetett az újfent parádésan kosarazó Paár Márk (40 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 57 VAL), Hajduk Attila Dominik (17 pont, 6 pattanó) és Puska Bence (10 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) fémjelezte hazai együttes, és egészen a harmadik negyed végéig egészen szoros volt az ütközet. A hibátlan listavezető ezt követően robbantott leginkább a Kenéz Csaba (29 pont, 5 pattanó), Takács Kristóf (16 pont, 4 gólpassz), Habel A. Clemens (9 pont, 8 pattanó, 3 blokk), Kiss Mátyás (19 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), Nagy Péter (12 pont, 4 pattanó) ötösfogat révén, győzött, ezzel 100%-os mutatóval hozta az alapszakaszt (26-0). A Kaposvár is bejutott a végső megmérettetésre, ezzel a vereséggel, valamint a Szolnok és a Falco győzelmével azonban a Somogy megyeiek a negyedik helyen zártak (19-7) - az országos döntőn is egy csoportban lesz a két gárda.

Pécsi VSK-VEOLIA U20 - Atomerőmű SE U20   75-84

Szoros első felvonás után egészen a félidő hajrájáig jobban állt a Gordán Levente (18-18 pont és pattanó) és Bor Sándor (17 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda) húzta Pécs. A nagyszünetre is már előnnyel mehetett el a nagyot játszó Pajor Dávid (39 pont, 15 pattanó, 4 szerzett labda), valamint Arnold Botond (20 pont, 9 pattanó) és Ritter Milán (13 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) vezette ASE, amely ezután már nem is engedte ki kezéből a vezetést, nagyobb izgalmak nélkül győzött. A PVSK (8-18) így is megelőzte a tabellán az ASE-t (9-17) a 11. és a 12. helyeken, miután a paksiaktól levontak egy büntetőpontot az elmaradt KTE elleni találkozóért - ezzel nemcsak a kiállásért járó egy pontot bukták, hanem az összes egymás elleni összevetést is, így kerültek a ZTE és a Pécs mögé is.

Arról a hét közben beszámoltunk már, hogy a piros és a zöld csoportban eldőlt, kik és milyen pozícióban jutnak be az országos döntőbe. Ma délután az is kiderült, hogy a Körmendhez hasonlóan a zöld csoportot megnyerő SMAFC U20 is hibátlan, 22-0-s alapszakaszt zárt, miután győzni tudott az Agrofeed SZE Győri KC U20 otthonában (46-73).

A mostani eredmények után az alábbiak szerint játszanak majd az országos döntőben, melynek időpontja április 21-24., a helyszíne pedig később kerül kihirdetésre: